انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه بین وایرخ 90 و بنجامین تریل ان پی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
سلام دوستان
میخوام تو این تاپیک مقایسه ای داشته باشیم بین دو تفنگ نیترو پیستون قابل تهیه در ایران
1 - بنجامین تریل ان پی کالیبر 5.5
2-وایرخ 90 کالیبر 5.5

هر دو تفنگهای با کیفیتی هستند
هر دو در رده تفنگهای پر قدرت قرار میگیرند
قیمت وایرخ 90 در بازار جهانی حدود 700 دلار هست و در ایران حدود یک ملیون
بنجامین حدود 300 دلار و در ایران 1200-1300 هست
از لحاظ زیبایی بنجامین کاملا بر تر هست
لطفا نظراتتون رو بفرماییدKhansariha (8)
قدرت و زيبائی بنجامين Trail NP
كيفيت مواد اوليه و دقت HW90
ارزش كالا به نسبت قيمت در ايران HW90
انتخاب شخصی بنا به علاقه و استانداردهای خودم HW90
در ايران برخلاف خيلی از كشورهای دنيا بيشترين معيار قدرت هست.
در صورتيكه درحال حاضر دقت بيشترين قيمت را داراست.
مثل: lg Steyr Anshutz hw100
وايرخ 90 نيتروپيستون داره بنجامين چطور
مسعود جان اگه به خط اول در پست بنده دقت کنید میبینید که گفتم هر دو نیترو پیستون هستند
پورنگ جانKhansariha (8)
بابت نظرت ممنون البته منظور من از قیاس ایندو بررسی 2 نیترو پیستون موجود در ایران بود
هرچند ایندو از لحاظ ظاهری تفاوتهای فاحشی دارند ولی در ساختار بسیار شبیه هستند و فک میکنم امکان قیاس موجود باشه
این دو اسلحه فقط از این لحاظ که نیترو پیستون هستند قابل مقایسه هستند
- تریل ان پی و وایرخ 90 هر دو از نظر ساخت کیفیت عالی دارند ولی قنداق وایرخ یک چیز دیگس
- توی دقت تریل ان پی بعد از وایرخ قرار میگیره و اون هم کاملا طبیعیه .
-ماشه و مکانیزم اون تو وایرخ بسیار حساب شده و کارآمده ولی در تریل ان پی اینطور نیست
-از نظر قدرت میشه تریل ان پی رو قویترین کمر شکن بحساب آورد که قابل ارتقا هم هست ولی قدرت وایرخ کلا یک قدرت استاندارد و نرمال هست اگرچه تو برند خودش قویترینه.
- از لحاظ قیمت گذاری هم چون پخش وایرخ ها از دوبی انجام میشه قیمت پایینتر درمیاد ولی تریل ان پی ها اگرچه تحت لیسانس هستند ولی از آمریکا ترانزیت میشن. طبعا پر هزینه تر هستند
این گروپ بنجامین تریل ان پی میباشد. اقا مسعود شما هم لطف کنید عکسی از گروپ وایرخ 90 قرار دهید زیرا من گروپی تو نت نیافتم و اما گویا شما گروپی از وایرخ 90 دارید شما هم گروپ وایرخ 90 را بگذارید تا قیاسی هم در مورد دقت این دو شود. ممنون .این هم گروپ بنجامین تریل ان پی [تصویر: 03_10_10_01.jpg]
تا اونجایی که من میدونم سیستم نیترو پیستون بنجامین بصورت پک ارائه شده و به عنوان مثال اگه یه روز هوای داخل آن خالی شود دیگر امکان تعمیر وجود ندارد ولی وایرخ را میتوان دوباره باد کرد و اگر اورینگ باد میداد آن را عوض کرد که این مزیت خیلی بزرگیه
سلام خدمت تمامي دوستان
بيشتر مزايا و معايب اين دو اسلحه گفته شد اما چيزي كه مي مونه اينه كه هر نوع خريدي ابتدا با توجه به بازه قيمتي و توان خريدار(پول توي جيبش) تعيين ميشه.
اگرچه در ايران هردو سلاح تقريبا با ارفاق هم قيمت هستند اما به جز ايران هر جاي ديگه اي كه باشين به سرعت ابن دو سلاح در كلاس هاي متفاوتي قرار مي گيرند.نگيد كه ما با اسلحمون بيرون از ايران نميريم چون احتمالش هست بالاخره درهاي بازار ايران باز بشه و اون وقت حساب كتاب ها فرق خواهد كرد.
در كل فكر ميكنم خريد وايرخ بسيار معقول تر باشه اگرچه خودم به اسلحه هاي آمريكايي بسيار علاقه دارم.
اين خدمت تمامي دوستان Khansariha (8)
سلام.یه سوال از دوستان دارم.با توجه به قدرت بالایی که بنجامین داره طبیعتا استهلاک بالایی هم باید داشته باشه.در صورتیکه مثلا گاز داخل پیستونش تخلیه بشه یا قطعات داخلیش فرسوده بشن.آیا میشه قطعاتش رو در بازار های داخلی تهیه کرد.یکی از دوستان در بالا فرموده بودند که پیستون بنجامین در صورتیکه گازش تخلیه بشه دیگه قابل تعمیر و گاز زدن نیست.و این ایراد بزرگیه.از اونجایی که خودم به تازگی بنجامین خریدم و قیمت بالایی که نسبت به بقیه بادی ها داره جدا ترس برم داشته.که اگر خدایی نکرده ایرادی پیدا کرد آیا مرجعی درداخل کشور وجود داره که بشه قطعات غیر قابل تعمیر از جمله پیستون رو از اونجا تهیه کرد یا خیر.و قاعدتا وقتی چنین اسلحه پر قدرتی که قابلیتهای بالایی داره وارد بازار میشه چرا خدمات پس از فروش و قطعات یدکی اون وارد نمیشه تا خریدار با خیالی آسوده تر اقدام به خرید کنه؟یادمه روزی که برای خرید رفته بودم.اکثر فروشندگان از بنجامین بخاطر پیدا نشدن قطعاتش بد میگفتن.و سعی داشتن منصرفم کنن و سلاح پیشنهادیشون رنجر بود صرفا بخاطر خدمات پس از فروشی که شرکت تولید کنندش ارائه میده.در صورتیکه بنجامین حتی اگر حد اقل قطعاتش در بازار موجود بود و خدمات پس از فروش از طرف شرکت تولید کننده یا وارد کننده طرف قرار داد ارائه نمیشد باز هم از فروش بیشتری نسبت به شرایط فعلی برخوردار میشد.فکر میکنم بزرگترین ایراد بنجامین نسبت به وایراخ همین پیدا نشدن قطعاتش باشه.که واقعا هم روی فروش این اسلحه تاثیر منفی زیادی داره.فروشگاهی که من اسلحه خودمو ازش خریدم در جواب به سوالم که در صورت خراب شدن باید چکار کنم فقط گفت این اسلحه رو اگر خوب ازش استفاده کنی تا 20 سال خراب نمیشه که بخوای قطعشو تعویض کنی.هر چند که من بنا به نیازم به اسلحه ای پر قدرت این اسلحه رو انتخاب کردم و لی دایما ترس ازینکه اگر خراب بشه چکار باید بکنم همراهم هست.لذا از دوستانی که در زمینه تامین قطعات اسلحه بنجامین اطلاعات دارن خواهشمندم در صورت امکان راهنماییم کنند.سپاسگذارمKhansariha (256)Khansariha (8)
به نظر من هم وایراخ از لحاظ دقت و ماشه و لوله کیفیت سرتره و جزو بهترینهای دنیا است
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع