انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: آموزش ساخت بومرنگ
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
دوستان عزیز من توی این تاپیک میخوام آموزش ساخت یکی از قدیمی ترین ابزار شکار یعنی بومرنگ رو به شما آموزش بدم. امیدوارم مورد توجه قرار بگیره Khansariha (256)
بومرنگ(boomerang) یکی از قدیمی ترین ابزار شکار در بین بومیان استرالیا است.این چوب به ظاهر ساده از پیشرفته ترین قوانین فیزیک و دینامیک تبعیت میکنه.بومرنگ ها در 2 نوع بازگشتی و غیر باز گشتی وجود دارند.بومرنگ غیر بازگشتی در واقع همون بومرنگ شکاره.بومیان استرالیا به قدری در پرتاب اون تکنیک داشتند که میتونستند یه کانگرو رو به وزن حداقل 15 کیلو رو از فاصله بیشتر از 30 متر زمین گیر کنند.بعدها با تغییراتی در بال بورنگ مدل بازگشتی اون بوجود اومد که یک مسیر منحنی و دوار رو طی میکرد و به نقطه پرتاب برمیگشت. بورنگ ها بازگشتی خودشون چند مدل هستند شامل 2 پره 3 پره 4 پره و بیشتر.بحث ساخت اون یکطرف مسئله پرتاب اون طرف دیگه.خود من حدود 1ماه شب و روز بومرنگ درست میکردم و پرتاب میکردم اما با شکست مواجه میشدم.اما کم کم تونستم موفق بشم.الان هم وقت و دستگاه کافی ندارم وگرنه یه تولیدی راه مینداختم.Khansariha (256)
برای بریدن چوب از اره مویی استفاده کنید
برای سنباده زدن از سنباده 120 استفاده کنید
حوصله به خرج بدید و عجله نکنید

[تصویر: SatchBoogie.gif]
دوست عزیز خیلی جالب بود میشه در مورد ابعاد و اندازه ها بیشتر توضیح بدیدKhansariha (3)Khansariha (3):
دوستان برای ساختن این مدل ابتدا یه پرینت از طرح بگیرید طوری که 10 سانتی متر روی عکس بعد از پرینت واقعا 10سانتی متر باشه. در واقع این 10 سانتی متر یه جور مقیاسه.بعد از پرینت اون رو ببرید و روی چوب قرار بدید و طرح اون رو بکشید.با اره مویی اون رو ببرید.بعد خطوطی که روی نقشه هست رو روی بومرنگ بکشید.در این مرحله نیاز به سنباده زدن داریم.دقیقا به همین مقداری که توی شکل هست باید سنباده بزنید.بومرنگ هم مثل تفنگ قابلیت تیونینگ داره که اینشالا توضیح میدم.Khansariha (256)
این هم نمونه ساخته شده همین مدله که من خیلی باهاش حال میکنم
[تصویر: 02102011308.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ایول
این نوع برگشتیشه ؟؟
2پره هم ساختش مثل همینه ؟
بله این نوع برگشتی هست .نوع 2 پره هم تقریبا همین روند رو داره ولی یه سری ریزه کاره داره و مهمتر این که پرتاب اون فوق العاده مهارت لازم داره
سلام من شنیدم برای درست کردنش باید قوانین بال هواپیما رو به کار برد.مثلا اینکه لبه داخلی باید باریک و لبه بیرونی کمی برجسته تر باشه مثل این
[تصویر: 6sjv70jsx6337exe6cpz.jpg]
بله دوست عزیز دلیل بازگشت بومرنگ همین ایرفول ها هستند که مثل شکل بال رو مثل حالت اول درست میکنند..ولی از لحاظ آیرو دینامیکی واقعا پدیده جالبی هست طوری که هنوز دلیل محکمی برای اثبات منحنی مسیر حرکت بومرنگ وجود نداره
سلام

اینم بومرنگی که من ساختم
هنوز پرتاب نکردم ببینم بر می گرده یا نه :d
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-30 02:17 AM)aslaan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

اینم بومرنگی که من ساختم
هنوز پرتاب نکردم ببینم بر می گرده یا نه :d

سلام

دوست عزیز چیزی که ساختید عملکرد یه بومرنگ رو نخواهد داشت...ولی به صورت کاملا مستقیم و هدف دار میتونید با قدرت پرتابش کنید

بومرنگ به دلیل سنگین بودن دو وجه و سبک بودن یک وجه وقتی در چرخش قرار میگیره به سمت چپ و یا راست تمایل داره و باع گردش و برگشتش میشه....

این وسیله که شما ساختید به دلیل سه شعبه بودن کاملا متقارنهKhansariha (8)
با سلام :
اسی خان اگر توجه کرده باشید بومرنگی که سیویل 661 ساخته هم سه پره است و تقریبا متقارن .تقارن یا عدم تقارن باعث برگشتن بومرنگ نیست همونطور که دوستان گفتند بومرنگ ، دقیقا در مقطع ارفویل ساخته میشه و از قوانین ایرودینامیک تبعیت میکنه چیزی که هنوز براش توضیحی پیدا نشده اینه که دقیقا زمانی که فکر میکنی انرزی اش تموم شده و میوفته یکدفعه دوباره اوج میگیره و برمیگرده (البته مدل سه پره اش رو نمیدونم ولی اونایی که شبیه داس ساخته میشن دقیقا اینجوری پرواز میکنن ) اونهمه تئوری و تونل باد و فیلمبرداری با سرعت بالا هم چیزی رو روشن نکرده یا هنوز رو نکردن ولی خیلی جالبه به کسانی که علاقه دارن توصیه میکنم تجربه کنن هزینه ای هم نداره .
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع