انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از ویندی سیتی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
با سلام خدمت دوستان
بعد از چند روز که نت نداشتم امروز به سایت برگشتم که خیلی خوشحالم.چند روز پیش در عین ناباوری و رودرواسی والتر عزیزم از کفم رفتKhansariha (226) و خوشبختانه در حین یک اتفاق که بنده بهش میگم شانس تونستم با کمی مقروض شدن ویندی سیتی 0.177 اقا مهرشاد رو خریداری کنم.امروز میخوام تو این تاپیک با کمک شما دوستان به بررسی جزییات تجربی و علمی این اسلحه بپردازم تا شاید بتونم یه کم اطلاعات مفید تجربی(نه اطلاعات کارخونه) در اختیار شما دوستان خوبم بزارم.
اما در مورد اسلحه:
این اسلحه بسیار تمیز و درجه یک بود به طوری که اگه دست یه ادم ناحق بود میتونست بجای نو بفروشتش.
عکس اسلحه:
[تصویر: 01.jpg]
قنداق رنگ بسیار زیبایی داره و فاصله بین چوب و مخزن خیلی زیبا جا سازی شده(یه دونه از این اسلحه در مغازه سمسارزاده دیدم به هیچ وجه بهش نمی شد بگی ویندی بین چوب و مخزن از هر دو طرف 1 سانت فاصله بود انگار اوس ممد نجار قنداقش رو ساخته بود) این اسلحه بصورت ساید مسلح میشه و بسیار نرم ساچمه وارد لوله میشه(کراسمن) از لوله ساده بهرهمنده که من با این مدل لول باریک با سایلنسر خیلی حال میکنم(نظر شخصی) طراحی قنداق سوراخ دار هستش وقنداق روی گونه بسیار خوب میشینه.از کلاس اسلحه های تقریبا سبک محسوب میشه و با دوربین حدودا 3.5 کیلو هستش.ماشه تقریبا سفتی داره و واسه من که مارادور و وایرخ چکوندم خیلی اولش سفت بود(ولی کم کم دارم عادت میکنم)ضامن در جای بسیار مناسبی هستش و خیلی راحت کار میکنه.از مکانیزمی مثل وایرخ بهرمنده و دو بار مسلح نمیشه و دو تا ساچمه رو تو لول نمیکنه که خیلی حسنه.از معایبش هم به نظر من خشاب و ایندکس هست که مستهلک میشه و جای شارژش یه زره واسه من بد جاست و سخت نازل رو میتونم جا بزنم.لوله بسیار مناسب توسط 4 پیچ مهار شده که در مقابل شل شدن لوله خیلی مکانیزم خوبی(بر خلاف وایرخ که کل لوله به اون درازی با 1 پیچ مهار شده) در کل ساختار بسیار ساده ای داره و به راحتی هر کسی مینونه برای سرویسش اقدام کنه(تمیز کردن و تعویض و چک کردن اورینگ ها)

اما در مورد سرعت-دقت و قدرت:
دیروز که با بچه ها رفته بودیم بیرون تونستم کرنوش کنم.با ساچمه 10.5 گرینی کراسمن سرعت شلیک 352(42.24ژول)در فشار 200 بار و بعد از 30 شلیک به 335(38.26ژول) و بعد از 60 تا 320(34.91ژول) در فشار 100 بار میرسه.
در مورد دقت بایید بگم واقعا واقعا واقعا اسلحه دقیقی هستش و با کراسمن ادمو دیونه میکنه
به جرات میتونم بگم به دلیل سرعت بالای شلیک و وزن کم ساچمه افت سرعت و ارتفاع کاملا غیر محسوسه و واقعا 60 شلیک اون مفیده مفیده.امروز تو فاصله 50 متری 60 تا شلیک به در نوشابه داشتم(با ساچمه کراسمن)در عین ناباوری 59 تا از اونا در نوشابه ها رو به هوا پرتاب کرد.به دلیل سرعت بالا و اقت کن ساچمه یه کیل زون 1.5 سانتی(این کیل زون با وسواس شدید انتخاب شده) از فاصله 15 متری تا 50 متری میده که واسه شکار و هدف زنی فوق العدست(دیروز به همراه اقا مسیح و اقا عرفان ویندی سیتی تونست 16 تا کبوتر واسمون به ارمغان بیارهKhansariha (214) )
در کل در فاصله های زیر 100 با کراسمن فوق العدست و در فاصله های 100 تا 140 با سامیانگ 16 گرینی(52 ژول) عالی میزنه(دیروز تو فاصله 140 متر از 8 تا بطری ایستک 5 تاش نسیت ویندی شدKhansariha (219) )
اما بچه ها اسلحه بسیار خطرناکی هستش و وقتی شیلیک میکنم همش میترسم بشت هدف کسی نباشه چون 40 ژول تو 0.177 واقعا مرگبارهKhansariha (226) )
دیروز یه گروپ بسیار عالی تو 20 متر و 40 متر ازش گرفتم که علی اقا زحمت عکسشو کشیدن بعدا ازشون میگیرم و واستون میزارم
خوب بچه های دیگه چیزی به زهنم نمی رسه اگه موضوع دیگه ای بود تو پست های دیگه عنوان میکنم.فقط یادم رفت بگم صدای زیادی داره حتی با سایلنسر و دیگه تو خونه نمیتونم باهاش شلیک کنمKhansariha (226)
یا حق
مبارک باشد عارف جان مکانیزم افزایش و کم کردن قدرتش هم مثل بلیزارد است میتوانی در ان تاپیک ببینی و قدرت را کم و زیاد نمایی برای تعداد شلیک بیشتر و کمتر.موفق باشیKhansariha (8)
مرسی.ولی چیزی از قیمت نگفتی؟راستی کالیبر 4.5 چندتا خان داره؟
ممنونKhansariha (8)
ایول عارف جان ..... مبارکت باشه داداش Khansariha (8)Khansariha (219)Khansariha (256)
عارف جان دادا مبارکت باشه به جمع اوانیکس سوارها خوش اومدیKhansariha (8)
عارف جان
مبارک باشه و امیدوارم همیشه تیرهاش به هدف بخوره و از کار کردن با اون لذت ببری.Khansariha (219)
راستی شیرینی یادت نرهKhansariha (48)
مرسی بچه ها شما لطف دارید.واقعا با این ویندی نظرم نسبت به محصولات اوانیکس عوض شده هر چند هنوز نمی تونم باور کنم این محسولات کاره کره باشهKhansariha (399)
و اما یه نکته در مورد اورینک بچه ها من فکر میکردم وقتی اورنگ مخزن رو عوض میکنی باید اورینگ حسابی فیت و گوشتی باشه به طوری که سفت بسته بشه.ولی اون روز با داش مسیح دیدم وقتی اورینگ سایز باشه خیلی راحت با دست بسته میشه و دیگه نیازی به اچار و سفت کردن بی جا نداره.من که این کارو کردم و فعلا بعد از 200 تا تیر بسیار خوب جواب داده حالا زمان خراب شدنشو اطلاع میدم ولی در کل بنظر من اورینگی که راحت بسته بشه بیشتر کار میکنه چون نمیبره و گوشتش له نمیشه
یا حق
سلام دوباره
بچه ها دیشب تا 3 شب رو ویندی کار کردم تا تونستم واسش یه کاور درست کنم البته در اوردن سوراخ قنداق کار سختی بود ولی کلا اسلحه ای که کاور روش خوب جا میگیره و میشه کاور یه تیکه واست درست کرد.در کل 0.5 متر چرم مصنوعی و مقداری نخ زخیم(بند پوتین) مصرف شد.از رنگ مشکی استفاده کردم چون میخواستم یه کم متفاوت باشهKhansariha (256)
این هم عکساش:
[تصویر: 1.jpg]
[تصویر: 2.jpg]
[تصویر: 3.jpg]
[تصویر: 4.jpg]
[تصویر: 5.jpg]
stivist عزيز
همينه ديگه !!!وقتي يه تفنگ خوب و يه ساچمه خوب به دستتون برسه بايد نسل پرنده ها رو بزنيد؟خخخخخخخخخ
مباركتون باشهKhansariha (8)
عارف جان كاور خيلي قشنگي براش دوختي و كاملا برازنده تفنگه. ايول . دمت گرم . خوش سليقه اي Khansariha (8)

اگه اينطرفها بياي تفنگت رو به جرم خوش تيپي مصادره ميكنيم .
بسیاز زیباست.این چرم رو توضیح بدید خیلی عالی میشه
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع