انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: فلسفه استفاده از pcp در USA
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
توی یه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیگه بحث خفیف و بادی پیش اومد،من خودم تا حالا با خفیف کار نکردم ولی خیلی تعریفش را شنیدم از جمله انرژی خیلی بالا ،لگد نرم و سبک،وزن کم و ارزان بودن نسبی مهمات(البته در کشوری مثل آمریکا) و غیره.
خوب توی ایران ما یکسری از محدودیتها را داریم،مثلا قیمت بالای تفنگ و فشنگ،نیاز به مجوز حمل ونگهداری،عدم دسترسی به تفنگهای جدید و فشنگهای مناسب ،پس با این اوصاف واسه کسی که در ایران زندگی میکنه بهترین گزینه برای یک تفنگ با ویژگیهای مثبت گفته شده در بالا و با قیمت مناسب و بدون احتیاج به فشنگ و مجوز همون pcp است.
ولی حالا سوال من اینجاست که فلسفه استفاده از pcp در یک کشوری مثل آمریکا چیه؟
شما در بعضی از ایالتهای آمریکا به شرط اینکه بالای 18 باشید میتونید به راحتی یک خفیف نو با کیفیت مناسب و قیمت کمتر از pcp تهیه کنید مثلا این تفنگ که در این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
معرفی شده فقط 448 دلار قیمت داره و قیمت یک AR6 در سایت پیرامید زده 699 دلار؟؟؟ حالا خرج کپسول و تلمبه و محدودیت حمل کپسول هم بماند.
در مورد قیمت فشنگ خفیف هم در این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میبینید که قیمت یکی از بهترین فشنگهای خفیف LR را برای هر بسته 50 تایی زده 23 دلار!!!!!یعنی حدودا دونه ای 500 تومن و برای انواع دیگه تا بسته ای 10 دلار هم داره.البته در همین صفحه توضیح داده که شما باید ساکن یکی از ایالات کالیفرنیا یا اوهایا یا ماساچوست یا نیویورک و ... باشید و قوانین ایالتی به شما این اجازه را بده.
خوب با همه این تفاسیر به نظر شما دلیل عرضه و استفاده از pcpدر این کشور چیه؟آیا فقط به خاطر تنوع طلبی هست؟حالا اگه بگیم چرا با وجود pcp باز هم از فنریها استفاده میکنند میشه یکسری دلایلی آورد ولی در این مورد من نمیدونم قضیه چیه؟
دوست عزيزم
خفيف دليل همه گير بودنش همونجور كه خودتون گفتيد ارزوني تيرهاش لگد سبك و تراجكتوري مناسب براي فواصل كوتاهه
تو ويكيپديا كه لينكشو گذاشته بودم اين مسئله رو توضيح داده.ميدونيم كه تفنگهاي خفيف براي مسابقات تا حد اكثر75 متري استفاده ميشن و اين فاصله همونجاييه كه يه پي سي پي به خوبي ميتونه جوابگو باشه.ازوني تير بحث مهم ديگه ست شما يه بسته تير جي اس بي اگزكت يا بيمن كودياك يا باراكودا ميگيريد اونجا يه بسته مثلا 200 تاييش يا500تايي ميشه 10 دلار ولي براي تير خفيف بايد پول بيشتري بديد اونها هم از خفيف براي تمرين و هدف زني استفاده ميكنن براشون مقرون بصرفه تره كه از بادي استفاده كنن(تيراندازي تمريني اونا رو با خودمون كه روزي 10-20 تا تير شليك ميكنيم مقايسه نكنيد!!!!اونا رس تفنگو ميكشن)در جاييكه قصد شكار داشته باشن از تفنگهايي مثل اي آر15 با كاليبر22 خفيف استفاده ميكنن
ضمنا براي اونا تهيه و حمل كپسولهاي كامپوزيتي و تجهيزات جانبي خيلي راحتتر از اينجاست ميبينيد طرف كپسولو ميزاره پشت وانت دوج يا فورد يا جيپ ميره باهاش تو جنگل.
آمريكاييها شايد يكي از دلايلشون همون تنوع طلبيشونه.اونا بهترين كاليبرهاي دنيا رو دارن بازهم انگولكش ميكنن تبديل ميكنن به وايلدكتها !!درباره شون بد نيست بدونيم كه ميانگين هر نفر تو آمريكا سه تا عينك داره!و بيشتر مردمش دوتا ماشين تو خونه شون دارن!جاييكه همه دنيا دارن ماشينهاي با ظاهر زيبا و گوشه هاي نرم توليد ميكنن ؟آمريكا جيپ هامر و كاديلاك سي تي اس توليد ميكنه با گوشه هاي كاملا تيز!!يا خودشون بهترين كاردهاي دنيا رو توليد ميكنن اما ويكتورينوكس و ونگر سوييس اونجا براي خودشون بازا درست و حسابي راه انداختن!اينكه چرا اونا پي سي پي رو ترجيه ميدن شايد برميگرده به لذتي كه از يه تفنگ بادي ميبرن.من و شما هم اگه يه تفنگ بادي داشته باشيم كه بتونه كار يه خفيف رو انجام بده ميريم سراغ بادي !
اگه تو همون پيراميد نگاه كنيد ميبينيد گاهي قيمت تفنگهاي اسباب بازي(اونايي كه نوك لوله شون به رنگ قرمزه) از تفنگ واقعي بيشتره!
آخه همونطور که خودتون توی یه تاپیک دیگه اشاره کردید یه pcp هیچوقت نمیتونه کار یه خفیف را انجام بده،به قول معروف این کجا/آن کجا
احتمالا به قول شما از pcp واسه تمرینهای زیاد استفاده میکنند،ولی خوب واسه شکار هر جوری حساب کنیم خفیف بهتره،در مورد تعداد شلیکهای زیاد تیراندازهای حرفه ای هم من شنیدم،مثلا یکبار یکی از ورزشکاران رشته تراپ کشور خودمون داشت میگفت که ورزشکاران قطری یا آمریکایی برای تمرینشون در ماه 3000 تا 5000 شلیک به اهداف پروازی دارند و ماهی یه لوله عوض میکنند!!! در صورتی که یه ورزشکار حرفه ای این رشته در ایران شاید از اون موقعی که وارد باشگاه میشه تا اون موقعی که واسه مسابقات جهانی اعزام میشه 5000 شلیک نداشته باشه
واقعا رشته تیراندازی و شکار جزء ورزشهای پر هزینه و سلطنتی هست،اصلا میدونستید اصل کلمه شکار از کجا اومده؟
این کلمه مخفف دو کلمه شه کار به معنی کار شاهان میباشد
من گفتم كه اگه تفنگ بادي داشته باشيم كه كار خفيف رو انجام بده.البته تو ايران شايد اينجور باشه چون ما فقط پي سي پي كاليبر.177 و .22 تو ايران قابل استفاده داريم اما مثلا يه كرير700 ميتونه گلوله هايي به اندازه گلوله كلت 9 ميليمتري رو با سرعت 900فوت بر ثانيه شليك كنه!بنظر من هرچند مقايسه خفيف و پي سي پي درست نيست اما تو فاصله تا 75 متري براي هدف زني تفاوت چنداني ندارن بجز تراجكتوري چون نيازي به قدرت زيادتر ندارن همونطوري كه تو مسابقات داخل سالن تير 4.5 با سرعت حدود 530 فوت بر ثانيه شليك ميشه و واقعا نيازي به قدرت بيشتر ندارن
(شكار تو كتيبه هاي دوران هخامنشي هم ديده ميشه كه شاه سوار بر اسب در حال شكاره واقعا شاه كاره)
دوستان گذشته از مباحث لذت و تنوع طلبي و قيمت وغيره درامريكا خفيف جز سلاح هاي ريم فاير وياگرم محسوب ميشه واحتياج به ليسانس داره و قوانين ايا لات مختلف هم اونجا با هم فرق داره ممكنه تو بعضي ايالتها محدوديت بيشتر وسختگيري بيشتري باشه و محدوديت سني هم كه هست. در ضمن اونجا هم جا نميشه با خفيف شليك وشكاركرد اما با بادي شما ميتونيد تو محيط شهري بدون سروصداوجلب توجه شليك كنيددرضمن اونجا بخاطر تنوع اسلحه دارندگان pcp ممكن انواع ديگه سلاح رو هم داشته باشندوازهمشون استفاده كنند . معلوم نيست كه فقط همون pcp روداشته باشند
nدوستان به نظر شما لوله بادی تحمل تیر خفیف رو داره؟
دوست عزیز اگه منظورت توانایی شلیک هست بله.این توانایی رو بخوبی داره.مخصوصا اون تفنگای چینی قدیمی که بعضی افراد واسه خفیف کردن واسش سرو دست میشکنند.البته کار غیر قانونی هست.Khansariha (8)
سلام دوستان می‌خواستم راجع به سلاح خفیف بپرسم تو ایران چه مارک‌هایی‌ هست ساچمه می‌خوره یا فشنگ و حدود قیمت... ممنون
دوست عزیز
این تاپیک برای منظور دیگهای ایجاد شده
در ضمن تبدیل بادی به خفیف جرم داره
لطفا از ادامه بحث خودداری کنید
لینک مرجع