انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سلاح m 1
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
کارابین ام۱ نوعی تفنگ کارابین سبک نیمه‌اتوماتیک است که از سلاح‌های اصلی ارتش آمریکا در جنگ جهانی دوم، جنگ کره و جنگ ویتنام بود و به طور گسترده مورد استفاده ارتش، نیروهای شبه‌نظامی، پلیس و شهروندان عادی آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر بود.
تولید کارابین ام۱ برای تکمیل تفنگ پرقدرت ام۱ گرند در نیروهای مسلح آمریکا صورت گرفت. با افزایش تعداد سربازانی که وظیفه‌ای تخصصی را در جبهه برعهده داشتند و تفنگ سازمانی سلاح اصلی آن‌ها نبود نیاز به تفنگی سبک‌تر و کوچک‌تر از ام۱ احساس می‌شد. سلاح‌های جایگزین مانند اسلحه کمری کلت ام۱۹۱۱ یا رولور ام۱۹۱۷ هرچند بسیار سبک و کوچک بودند اما دقت و قدرت مناسبی نداشتند و مسلسل دستی تامسن هم سنگین بوده و در مسافت‌های معمول جنگ دقت مطلوب و نفوذپذیری گلوله مناسبی نداشت. برای حل این مشکل کارابین ام۱ طراحی شده و در سال ۱۹۴۲ تولید شد که در مقایسه با ام۱ گرند بسیار سبک‌تر، و کوچک‌تر و استفاده از آن آسان‌تر بود، فشنگ‌های آن نیز تقریبا نصف فشنگ ام۱ گرند وزن داشته و امکان حمل مهمات بیشتری را برای سربازان فراهم می‌کرد. هرچند قدرت و برد این سلاح نسبت به ام۱ کمتر بود اما دقت و قدرت نفوذپذیری فشنگ ۳۰. کارابین در مقایسه با فشنگ‌های مورد استفاده سلاح‌های کمری و مسلسل تامسن کاملا برتری داشت.
[تصویر: 13928770851.jpg]
سلام.دوستان کسی اطلاع دارد که ام1 فقط با جواز عشایری موجوده یا جواز شکاری ارتشی یا سپاهی هم داره؟
سلام دوست عزيز من با ام۱ با جواز ارتش ديدم البته تعدادشان خيلى کمه بيشتر جواز عشايرى هست برخى هم طى عفو سال ۹۰ تحويل دادن که لوله برگشت گاز رو کور کردند بعد بهشان تحويل دادن
با سلام :
ببخشید ام-یک با کالیبر 06-30 رو با مجوز دیدید یا کارابین کالیبر 30 اون رو ؟ مسئله جالبی هست ها . جواز شخصی بود یا عشایری ؟ البته ببخشید سوالاتم زیاد شد
با تشکرو سلام مجدد
داستان از انجا شروع میشود که من هم چند سال پیش ام1 شخصی با جواز ارتش دست کسی دیده بودم،که اخیرا یاد ان افتادم و از انجایی که به کالیبر30 06 علاقه خاصی دارم، گفتم از اسلحه فروشیها اطلاعاتی بگبرم ولی دوستان اسلحه فروش چنان با اطمینان رد کردند که من حتی به خودم شک کردم! که شاید اشتباه کردم.ولی اگر بشود حتی با بستن لوله گاز ام1 را شخصی کرد ارزشش را دارد.تفنگ قوی ، دقیق و جذابی هستش.
کالیبرش هم اکر کسی بش عادت کنه دیگه هیچ کالیبری اون جذابیت رو بر اش نداره!
الان یکی به من پیشنهاد شده نو نو ، بسیار زیبا و با قیمت خیلی مناسب!! که دارای جواز عشایری هستش (اگه میشد چی میشد!!! خخخ)
دوستان اگر اطلاعات دقیق دارند دریغ نفرمایند شاید به نتیجه ای برسیم، انشاله
با سلام .
اهواز سمت لشکر و اسلحه مهمات یکی از اسلحه فروشها ام یک گذاشته برای فروش البته زیاد کار کرده بود
جناب راک قیمت رو لطفا بگید
جناب rak میشه ببینید جوارش چیه؟
با سلام
من ساکن اهواز نیستم اون روز برای کار دیگه ای رفتم اونجا وقت نشد بپرسم از نوع جواز و قیمتش
اگر شد و فرصتی دست داد به روی چشم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7
لینک مرجع