انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: برای خرید اسلحه شکاری باید چکار کنم و از کجا شروع کنم؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
هر فردی در کشور جمهوری اسلامی میتونه 3تا سلاح با مجوز اعم از یک قبضه شکاری ساچمه زنی(حالا 2لوب باشه،تک لول باشه 5تیر باشه و خلاصه هرچی فقط ساچمه زن باشه)،یک قبضه گلوله زنی و یک قبضه سلاح خفیف
رو خریداری کنه و نگهداری و استفاده کنه

مراحل خرید و دنگ و فنگاشا سریع و مختصر و مفید توضیح میدم:
برای خرید اول باید به یک فروشگاه مجاز اسلحه فروشی مراجعه کنید.یک سلاح انتخاب کنید (اگر دولتی داشته باشه که فبها)
نداشته باشه هم یکی از اسلحه های موجود فروشگاه را انتخاب میکنیم،مبلغ اسلحه رو پرداخت میکنیم یک برگه فاکتور و یک برگه که به عنوان برگه کارشناسی اسلحه است بهتون میدن شما باید اون دوتا برگه + یکسری مدارک دیگه رو به اسلحه و مهمات ببرید و اونجا پس از طی یکسری از مراحل قانونی که تقریبا زمان بر هم هست یک برگه به عنوان جواز موقت نگهداری بهتون میدن تا سر فرصت جواز اصلی برای استفاده بیاد به آدرس پستی شما
خوب حالا ----من یک شمای کلی از خرید سلاح دولتی براتون گفتم(البته مختصر و مفید!)
دوستمون پرسیدن میخوان یه دولتی خریداری کنن
چند تا مطلب بهتون یاداوری کنم
اگر قصد خرید سلاح دولتی دارید به فروشگاهی برید که اون اسلحه را موجود داشته باشه،حواستون باشه نگه پول به حساب بریزید تا نوبتتون شه---البته منظور کلاهبرداری نیست،منظور اینکه باید بگردید تا یه فروشگاه که این سلاحها را داره و از اون خرید کنید چرا که غیر از این خیلی زمانبر میشه و کلافه کننده که اصلا قید اون سلاح دولتی رو میزنید!!!!!
این سلاحها نوبتی نیست!!! اگر موجود داشته باشن موظف هستن که اونا رو به مراجعه کننده بفروشن!!
درمورد قیمت 5تیر ویژه اگر دولتی!! گیرتون بیاد تقریبا با سیر مراحل اداریش واستون 2--2و200 آب میخوره اگر آزاد بخواهید بخرید که دیگه بستگی به انصاف فروشنده داره- که معمولا رنج قیمتی از 4تا 5 میلیون معامله میشه
اینم بگم وقتی یه سلاح دولتی میخرید تا 3 سال حق خرید و یا فروش و مخصوصا فروش اونا ندارید میخواد خوب باشه بد باشه خراب باشه یا هرچی

پس سلاح دولتی علاوه بر مزیتش یه سری مضراتیم داره!
موفق و در پناه خداوند باشید.

منبع:6ekar.mihanblog.com
رضا جان
ضمن تشكر از مطلب خوب و اطلاع رساني كه كردي تاپيك رو به بخش مربوط به سلاح شكاري منتقل كردم تا سايت متمركز باشه
(2011-05-12 01:03 AM)reza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم بگم وقتی یه سلاح دولتی میخرید تا 3 سال حق خرید و یا فروش و مخصوصا فروش اونا ندارید میخواد خوب باشه بد باشه خراب باشه یا هرچی

.

منبع:6ekar.mihanblog.com

البته قابل ذکر هست که خرید سلاح غیر دولتی هم بعد به نام شدن مجوز سلاح به نام خریدار تا سه سال قابل فروش نیست پس روی خرید اونها هم باید به اندازه کافی در چک کردن مسایل فنی دقت بشه ، هر چند که امتحان اصلی سلاح فقط یک راه داره اونم تیراندازی با خود سلاح هست.یک موضوع دیگه اینکه از خود دارنده سلاح مجاز بخرید براتون خیلی بصرفه تر هست چون غیر از سلاح سهمیه ولتی ، سلاح های ازاد دیگه اسلحه فروشی های مجاز تا دلتون بخاد روی هر اسلحه میخان سود بخورند و اصولا توی این صنف بنده هنوز کاسب با انصاف ندیدم ، بارها دیدم روی یک اسلحه چندین میلیون تومن سود ناحق خوردند و خیلی کمتر از مشتری میخرند و بعد خودشون تا جایی که بتونن سود غیرمنطقی میخورن

آقا من میخوام چند ماهه دیگه انشاء...یه نخجیر بگیرم حالا این سلاح رو دولتیه یا نه و اصلا باید چطور تهیه کنم ؟؟Khansariha (214)
(2011-05-12 09:40 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا من میخوام چند ماهه دیگه انشاء...یه نخجیر بگیرم حالا این سلاح رو دولتیه یا نه و اصلا باید چطور تهیه کنم ؟؟Khansariha (214)

مهدی جان نخجیر چند ؟ یک یا دو یا سه.یک و دو که ساچمه زنی هستند.نخجیر سه هم گلوله زنی 270 هست. همه این اسلحه ها دولتی هستند ، منتها نخجیر 3 رو به نرخ دولتی یک جورایی نمیفروشند و نرخ دولتیش شامل حال کسانی میشه که یک گلوله زن مستهلک تحویل بدن و اونو بانرخ دولتی تهیه کنند که با احتساب حداقل قیمتی که یک گلوله زن داغون هم حداقل سه تا 3.5 میلیون قیمت داره میشه همون حدود 5 تومن که نرخ ازادش هست و بقیش هم که به عنوان نرخ دولتی باید بدید.ولی در کل به نظرم بخاید تهیه کنید اگر دو لول یا تک لول ساچمه قصد دارید تهیه کنید بهتره روسی یا ترک تهیه کنید که الان روسی های بایکال اگر امسال توزیع بشه بگیرید یا اکار ترکیه که دولول هست و یا یلدیز ترکیه که میدونم الان قیمتش 2.8 میلیون هست برای دو لول سوار و داره توزیع میشه.برای خرید هم باید به اسلحه فروشی های مجاز مراجعه کنید واگر تا بحال از اسلحه شکاری با نرخ دولتی استفاده نکردید و کارت معافیت سربازی یا کارت پایان خدمت باید داشته باشید به همراه فتوکپی شناسانامه و چند قطعه عکس برای جواز.
من ساچمه زنی میخوام نخجیر 1 برام کافیه در کل از اسلحه شکاری خوشم نمیاد و زیاد باهاش کار نمیکنم واسه مواقع ضروری میخوام نمیخوام زیاد در بیاد
چند وقته تحویل میدن؟؟قیمت هم دارین ؟؟
(2011-05-12 11:12 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من ساچمه زنی میخوام نخجیر 1 برام کافیه در کل از اسلحه شکاری خوشم نمیاد و زیاد باهاش کار نمیکنم واسه مواقع ضروری میخوام نمیخوام زیاد در بیاد
چند وقته تحویل میدن؟؟قیمت هم دارین ؟؟

اگر اسلحه فروش اماده داشته باشه که میفروشن و قیمتش حدود 550 تومنه.جواز موقت رو میدن برای حملش تا منزل و نباید ازش استفاده بشه تا جواز دایم بیاد که حدود 3 ماه طول میکشه.بعضی جاها هم میگن باید الان پول بدی و بعد برات جور کنیم بیایی بگیری که زیاد به نظرم به حرفشون نمیشه اطمینان کردو خیلی طولش میدن معمولا.
شما قیمتی هم از اسلحه هایه شکاری تک لول دارین ؟
(2011-05-12 11:32 PM)MEHDI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما قیمتی هم از اسلحه هایه شکاری تک لول دارین ؟

تا حدودی بله.بسته به کمپانی سازنده و امکانات خود سلاح و تمیزی سلاح در در سلاح دست دوم قیمت ها متفاوت میشه
شما تک لول به غیر از نخجیر چی رو پیشنهاد میکنین ؟؟قیمت هم بگین بی زحمت ؟؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
لینک مرجع