انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اهمیت تیراندازی در اسلام
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
با سلام.فکر کنم این بحث جاش خالی بود.
در دین مبین اسلام به سه ورزش اهمیت ویژه و خاصی داده شده است.1:تیراندازی 2:اسب سواری 3:شنا
اما چرا این سه ورزش؟
دلیل این موضوع واضح هست هر سه این ورزش ها در جنگ و نبرد کارایی اساسی دارند.
به راستی باید در دنیایی که زور و زر حکومت میکند و غارتگری منابع و اراضی کشورهای ضعیف و جهان سومی خصوصا کشورهای مسلمان به کاری عادی و روزانه تبدیل شده توانمند بود.کشوری که منابع حیاتی دارد نیروی انسانی دارد ولی قدرت دفاعی ندارد مسلما نزد خدا جایگاه خوبی نخواهد داشت.در تاریخ جهان همیشه کشورهای ضعیف از نظر دفاعی محکوم به شکست و خواری بوده اند.و تحت سلطه قرار داشته اند.مگر اینکه ان مردم دارای عقیده و ایمانی مستحکم در برابر ظلم بوده باشند.که در ان صورت هم پیروزی انها بهای سنگینی داشته است.یک فرد مسلمان همیشه باید از لحاظ دفاعی در سطح بالایی از امادگی به سر برد.نظر شما را به چند حدیث در این مورد جلب میکنم:
پيامبر اکرم ( ص ) فرمود :

خداوند متعال به وسيله يک تير سه نفر را به بهشت می برد، آن که تير را می سازد و در ساختن آن قصد خير دارد و آن که تير را می اندازد و آن که به عنوان مددکار تير را به تير انداز می دهد.

قال رسول الله (ص) : حق الولد على والده ان يعلمه الکتابة والسباحة والرماية وان لا يرزقه الا طيباً وان يزوجه اذا بلغ )
رسول اکرم (ص) فرمود :
حق فرزند (پسر) بر عهده پدرش اين است که به او نوشتن، شنا کردن وتيراندازى را آموزش دهد وروزى او را تنها از راه حلال وپاکيزه تهيه نمايد.

قال رسول الله (ص) : (علیکم بالرمی فانه من خیر لهوکم)
رسول خدا (ص ) فرمود :
به تیراندازی روی آورید، زیرا یکی از بهترین سرگرمی های شما است.

امام صادق علیه السلام فرمود:تیراندازی تیری از تیر های اسلام است.

پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمود :
آگاه باشید (یکی از مصداق های) (قوة) (در آیه : واعدوا لهم ما استطعتم من قوة) همان تیراندازی است، آگاه باشید (قوة) همان تیراندازی است.و...

همه ی اینها نشان دهنده ی اهمیت تیراندازی در اسلام میباشد.به راستی هرکس با هدف رضایت خداوند تیراندازی کند ثواب کرده است و پاداش خواهد گرفت.
جالب است بدانید شرط بندی در تیراندازی حرام نمیباشد.و به گواهی تاریخ امامان معصوم و فرزندان انان نیز از بهترین جنگاوران و تیر اندازان زمان خود بوده اند.

شما عزیزان حتما بهتر از من میدانید که امروزه چشم مظلومان جهان به تنها کشور با حاکمیت شیعه دوخته شده.و تهدیدات دشمنان بر علیه ما به امری طبیعی تبدیل شده.و کشور عزیز ما به بزرگترین حامی مظلومین جهان و بزرگترین دشمن مستکبرین عالم تبدیل شده است.با این اوصاف اهمیت مسعله ی قدرت دفاعی و در راس ان توان تیراندازی برای عاشقان اسلام و ایران زمین دو چندان شده است.

چه خوب خواهد شد اگر روزی من و شما تیراندازی را عبادت بدانیم و در ان پیشرفت کرده و به قله ی امادگی برسیم و با هر تیر خود قلب دشمنان اسلام و ایران را هدف بگیریم.
ببخشید اگر کمی از اصل موضوع منحرف شدم.Khansariha (8)خواستم کاملتر توضیح بدم.
امین جان ممنون از تایپیک زیباتون همانطور که میدانید تیراندازی در اسلام اهمیت فوق العاده داره و یکی از تکیه گاههای قدرت برای نیروهای رزمی و جنگی محسوب میشود و در طول تاریخ برای تمامی دورانها یک برجستگی بارز بوده و بسیار مورد توجه است .
یادم امد ماجرای زمان هشام و امام محمد باقر (ع) که بنظرم مروری بر تاریخ و عبرتهای گذشته سرمشق خوبی میتواند برای ما باشد.Khansariha (256)

ماجرای مسابقه تیراندازی
هشام، حاکم زمان امام باقر علیه السلام تصمیم گرفت در مسابقه تیراندازی ای که در آن، جمعی از قهرمانان تیراندازی شرکت داشتند، از امام باقر علیه السلام بخواهد تا با دیگران تیراندازی کند. او قصد داشت تا امام را به گمان خودش تحقیر کند و شکست دهد. امام باقر علیه السلام وارد مجلس شد و وقتی با تقاضای هشام روبه رو گشت، از او خواست که اجازه دهد تا این کار را انجام ندهد. هشام اصرار کرد و سرانجام امام نیز پذیرفتند. تیر و کمان را به امام باقر علیه السلام دادند. امام تیر اول را شلیک کرد. تیر درست در نقطه وسط دایره فرود آمد. همه تعجب کردند. تیر دوم نیز آن قدر دقیق نشانه گیری شده بود که تیر اول را شکافت و در وسط هدف جا گرفت. امام باقر علیه السلام نُه تیر شلیک کردند که همگی به همان صورت در هدف جا گرفتند. هشام و همه اطرافیان و قهرمانان تیراندازی، از مهارت امام باقر علیه السلام تعجب کردند و به تشویق امام پرداختند.

منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا جدا از بحث الزام این 3 رشته لذت بخش ترین ورزشها هستند(به نظر حقیر)Khansariha (8)
افرین امین جان بسیار تاپیک بجای بود Khansariha (8)
امین جان عالی بود.
واقعا سه ورزشی که تمام روح و جسم انسان رو در بر میگیره و بهترین ورزش هاست.توجه کردین در تمام این سه ورزش سکوتی زیبا در حال انجام هر ورزش بر شما حکمفرماست.
تیر اندازی دقت رو بالا می بره.
سوار کاری و سواری سرعت عمل .
و شنا قدرت رو بالا میبره.
هر 3 اینها لازمه یک مرد قوی از لحاظ جسمیست و از لحاظ معنوی.
تیر اندازی ،شنا و سوار کاری به ترتیب اعتماد به نفس،آرامش و هیجان و کنترل بر اعصاب رو در انسان تقویت میکنه.
یا علی
سلام
میگم دوستان اگه بشه یه مسابقه بین اعضای سایت راه بیفته ما هم که تیر اندازیمون خوب نیس میتونیم روی افراد مختلف شرط بندی کنیم!!
خدا رو چه دیدی ، شاید هم ما توی این شرط بندیهامون یه تفنگ خوب آلمانی بردیم
(آرزو بر جوانان عیب نیست)
نظرتون چیه؟
Khansariha (256)
شهاب جان مسابقه خوبه و عالیه اما شرط بندی موردمون منکراتی میشه
جالبه که شرط بندی بنا بر قول بیشتر فقها برای سوارکاری و تیراندازی (مختص شرکت کنندگان در مسابقه) حلاله.
Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)
باشگاه هایی مثل زوبین و ... هستند که یه زمانی مسابقات شرط بندی بین تیراندازان برگزار میکردند (نه بین تماشاچیان).
اگر کسی از منع قانونی اون اطلاعی داره راهنمایی کنن. چون واقعا لذت و هیجان تیراندازی را دوچندان میکنه.
مخصوصا که بین دوتا مبتدی در بگیره
Khansariha (219)Khansariha (48)Khansariha (219)Khansariha (48)
اگر هم منعی نداره لطفا از روشهای پیاده سازی اون بگید:
مثلا در مورد باشگاه زوبین :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
تاپیک عالی بود اگه تکمیل تر بشه.
با سپاس
در خصوص شرط بندی همانطور که دوستان فرمودند برای تیراندازیو اسب سواری مشکل شرعی نداره.
البته باید شرایطش پرسیده بشه.
من خودم خیلی علاقه دارم مزه شرط بندی اونم از نوع حلال و طیب و طاهرش بچشم هر چند میشه این حرکت زیبا و خوب را توی تفریحات که با دوستان یا اقوام میریم انجام بدیم.
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع