انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: طول اپتیمم لوله در تفنگ بادی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
این بحث خلاصه ای است از لینکهای پایین نوشته تام گیلورد از معروفترین بادی شناسهای کهکشان راه شیری.
بهترین طول لوله چه قدر هست برای دقت و قدرت ماکزیمم؟
ثابت شده که طول لوله تاثیری در دقت تفنگ نداره و کلتهای مسابقه ای با طول لوله 10 اینچ بهترین دقت ها را دارن،کلا قضیه دقت درطول بیشتر منتفی هست.
ولی برای قدرت چی؟
تفنگهای فنر پیستون معمولی حدود 6 اینچ و در مگنوم ها حدود 11 اینچ لوله کافی هست برای ماکزیمم دقت و سرعت و این قضیه توسط ازمایش ثابت شده.
حتی اگه مگنوم لوله کوتاه را هم ببینین قدرتش با لوله بلند برابره پس چرا لوله را توی فنر پیستون ها اینقدر بلند میگیرن؟
1-راحتتر مسلح شدن در لول تاشوها(اهرم بیشتر)
2-زیاد شدن فاصله سایت و مگسک برای افزایش دقت در لول ثابتها
3-متناسب شدن شکل تفنگ
حتی توی تفنگهای مسابقه گاها یک جداره جلوتر از لوله میره تا مگسک دورتر بشه از سایت.
توی پی سی پی ها بحث فرق میکنه و طول لوله در راندمان و قدرت تاثیر داره ولی مقدار دقیقی نمیشه براش گفت و تفنگهای موجود بین 40 تا 60 سانت لوله دارن.
البته این اضافه کردن از جایی به بعد ارزش نداره و مقدارش کم میشه و فقط باعث اضافه وزن و نامتناسب شدن تفنگ میشه.
حالا یه مرد پیدا بشه که لوله تفنگشو برای ازمایش ببره و با کرونوگراف ازمایش کنیم ببینیم چه قدر فرق میکنه!
البته ترجیحا زیر تاشو اقا میلاد مود نظر میباشد!!!!!!!!!!!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ميلاد تو هاتسانش كم بدبختي كشيده بياد اونم ببره بابا انصافتوKhansariha (115)
ببین اقا مهرشاد
کاربر ویژه ای درست
رنگت خاکستریه درست
تو کار فروش اقلام اندالتمیز در سطح کهکشان و کرات هستی درست
اما اگه بخوای با مدیر کل انجمن (درست گفتم لقبو؟) شوخی کنی و دست به لولشون ببری کلا از سطح نت محو خواهی شد و به واحد حرارت کاری مجاز معرفیت میکنه
اشتباه کردم!
من مخلص لوله اقا میلاد هم هستم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من هم مواق این موضوع هستم که طول لول هیچ تاثیری در دقت ندارد ولی در قدرت مخصوصا در pcpها نقش کلیدی دارد مثلا در گان پاور مدل اسرومش با لوله کوتاهتر60ژول انرژی میده ولی با تعویض ان با لول 61 سانتی قدرت تفمگ 30 ژول بیشتر شده در واقع ما با بلند ترکردن طول لول زمان میخریم تا تمام انرزی باد کاملا به ساچمه برسد و ساچمه با حداکثر فشار بادتغذیه شودقبل از اینکه از لول خارج شوداین جریان در تفمگهای فنری تا یه حدودی بر عکس چون فشار با جونی نداره با لبندتر شدن طول لول در واقع اصطکاک ساچمه با خان و لول رو زیاد میکنیم وباعث گرفتن شتاب حداکثری ساچمه میشویم.
مثلا سرعت ساچمه در مگنومکلاسیک که طول لول کمتر است حدود 8متربرثانیه بیشتر از مدل معمولی اون هستش !
tinger جان اگه اشتباه نکنم قطر پیستون مگنوم کلاسیک (کمپکت)‏ از مگنوم معمولی بیشتر هست وحجم هوای تولیدی بیشتره برای همین سرعت ساچمه بیشتره نه اینکه کوتاهی طول لوله باعث افزایش سرعت شده
البته این نظره من.
لینک مرجع