انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ایستگاه تنظیم صفر دوربین!
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
بچه هایی که میخوان بدونن صفر دوربینشون باید کجا تظیم بشه(که خیلی هم حساسه)
دو تا راه دارن:
1- نرم افزار chairgun pro را سرچ و دانلود کنین و کار باهاش را یاد بگیرین
2-تفنگتون و ساچمه مورد نظرتون و فاصله محور دوربین با محور لوله و ارتفاع از سطح دریای شهرتون را بگین تا بگم کجا باید صفرش کنین.
برای اندازه گیری فاصله محور دوربین با محور لوله اینکار را بکنین:
قطر قسمت جلوی دوربین که قطور تره را اندازه بگیرین=A
قطر لوله را اندازه بگیرین=B
فاصله بین قسمت قطور دوربین با سطح لوله را اندازه بگیرین=C
فاصله دو محور=A/2+B/2+C

البته من کیل زون را 3 سانتیمتر در نظر میگیرم یعنی دوربین توی محدوده تنظیم 1.5 سانت بالاتر یا پایینتر میزنه حداکثر.
اگه کیل زون را کوچیک کنین محدوده مفید هم کوچیک میشه و بالعکس.
بسم الله.
سلام اقا مهرشاد.
میخواستم یه خواهش کنم و اونم اینکه اگه براتون امکانش هست و حوصلش رو دارین یکم با عکس و توضیحات کامل تر این مطلب رو بسط بدین تا هم بار علمی و تخصصی مطلب بره بالا تر و هم اینکه دوستان راحت تر بتونن با نرم افزار کار کنن.
یا علی
والا جلال جان خب باید بچه ها نصبش کنن و باهاش کار کنن و اگه اشکالی دارن بپرسن.
البته من هم با همه چیزاش کار نکردم ولی خب هر دفعه یه چیز جدیدش را ازمایش کردم.
حتی برای تعداد دفعات پرکردن مخزن تفنگ با کپسول هوا هم ابزار داره.
UPDATE
بعد 2 سال و 10 ماه و13 روز

با سلام
من بااینکه مدتهاس با نرم افزار چیرگان تفنگهامو صفر میکنم باز هم در عمل نتیجه کارم تاثیر مستقیم داره به این معنا که وقتی تفنگمو توی 30 متر با کیلزون 1.5 سانتی صفر میکنم تفنگم توی 50 متر فراتر از انتظار بالا میزنه

اینی که دارم میگم شاید ربطی به قانون وبرنامه چیرگان نداشته باشه
ولی تا جایی که از دوستان واساتید سایت یادگرفتم همه به این موضوع اذعان دارند که
مثلا تفنگ 26 ژولی رو نباید درفلان فاصله صفر کرد
که این موضوع تجربی وثابت شده هس
ولی وقتی که این محاسبات رو وارد نرم افزار چیرگان میکنیم نتیجه ش خیلی متفاوته

الان میخوام ببینم من
تفنگم دیانا 54 کالیبر 5/5 هس
ساچمه جی اس بی 15 گرین
دوربین 3/9/32 سنتر پوینت
وپایه یک تکه لئوپولد

تفنگمو در چه فاصله ای با توجه به کیلزون 3 سانتی متر تنظیم کنم بهترین نتیجه رو خواهم گرفت؟؟
جناب TAKTAZ
اين روش براي من بصورت تجربي بدست اومده و مطابق با نرم افزار نيست و چون هرگز با دوربين دوست ندارم در زير 20 متر تير اندازي كنم از اين روش استفاده ميكردم
اگر تفنگتون قدرتش خوب باشه و با پايه بلند نصب شده ميتونيد در 17 و 43 متري صفر كنيد با كيلزون 1.5 سانت
من عموما از اندازه كيلزون بالا استفاده نميكنم و تراجكتوري تفنگ فنري رو هم كه در كاليبر 5.5 خودتون ميدونين زياد جالب نيست بهمين دليل صفر دوم رو كمي دورتر ميكردم و با نزديكتر كردن صفر اول و دوم به هم از كيلزون بسته تري استفاده ميكردم و از حدود 20 الي 50 متر تير اندازي خيلي جالبي ميداد
یکی از وسایلی که حتما لازم دارید تا بتونید از چیرگان استفاده کنید کرنوگراف هست اگه حدسی یا بر اساس کاتالوگ اسلحه سرعت سر لوله رو وارد کنید برای فواصل دورتر از صفر دوربین نمیتونید متر درستی به دست بیارید
سلام و درود

اگر داده ها دقيق به نرم افزار داده بشه نتيجه مطلوب بدست خواهد آمد . ولي همانطور كه دوست عزيمون عنوان كردند ما قدرت رو مبناي كاتولوگ وارد مي كنيم . البته نرم افزار با دوربيهاي هاوك برنامه ريزي شده حالا با دوربين ليپرز و سنتر تنظيم كردن يكم بايد در عمل اختلاف داشته باشه . Khansariha (8)
حالا من یک سوال دارم ؟ بدون در نظر گرفتن نرم افزار چیرگان تجربه دوستان برای بهترین فاصله برای صفر کردن تفنگ چیه؟من تو فروم های خارجی دیدم معمولا برای شکار در فاصله 40 یارد یا همون 36 متر خودمون تفنگ رو صفر میکنن و برای فواصل دورتر میلدات استفاده می کنید.دوستانی که تجربه بیشتر در صفر کردن تفنگ های پی سی پی در دو رده 40 و 60 ژولی و تفنگ های فنری در کالیبر 4.5 و 5.5 دارند و به بهترین نتیجه رسیدن رو به صورت یک جدول بیان کنند فکر کنم خیلی سودمند هستش.
[تصویر: 13914224281.png]
[تصویر: 13914224282.png]
تو عکس بالا تیرانداز اسلحه رو درمسافت وزومی صفرکرده که افت گیری سایر میلداتها عددی رندی باشه تا راحتتر بتونه از میلداتها استفاده کنه.
در هرصورت برای صفردوربین بایست قدرت واقعی اسلحه ونوع ساچمه وضریب بالستیک مشخص باشه ،نرم افزار چیرگان اگراطلاعات درستی بهش داده بشه مسیر پرواز ساچمه رو مشخص میکنه وصفردوربین اسون میشه .درهرحال نمیشه یک اسلحه خاص باساچمه خاص در مسافتی صفربشه که منحنی پرواز ساچمه زیاد باشه .
لینک مرجع