انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تفاوت تاثیر باد در 4.5 و5.5
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5
برای این مقایسه من توی نرم افزار chairgun pro سرعت باد عمود را 10 کیلومتر در ساعت گذاشتم.(ارتفاع سطح دریا و دما 20 درجه)
ساچمه 4.5 jsb exact heavy با وزن 0.667 گرم و بالستیک 0.031 و انرژی 40 ژول(ویندی سیتی)
ساچمه 5.5 jsb exact heavy با وزن 1.166 گرم و بالستیک 0.033 و انرژی 50 ژول(ویندی سیتی)
4.5 توی 70 متر 9.6 سانتیمتر منحرف شده و 5.5 حدود 10.6 سانتیمتر.
تازه این توی پی سی پی هست که 5.5 قویتر هست.
حالا با انرژی 28 ژول برای هر دو کالیبر و همون ساچمه ها(مگنوم 350) :
5.5 حدود 14 سانت دریفت داره در 70 متر.
4.5 حدود 11.5 سانت دریفت داره یعنی 2.5 سانت اختلاف که بیشتر از یک سانتیمتر قبل هست.
و این دقیقا به خاطر سرعت کمتر 5.5 و زمان بیشتر باد خور ساچمه هست.
سنگین کردن ساچمه گرچه شتاب جانبی در اثر باد را کاهش میده ولی چون همزمان سرعت هم کاهش پیدا میکنه و زمان اصابت زیاد میشه خیلی تاثیری نداره.

حالا 60 ژول 5.5 را با ساچمه سنگین ببینیم:
Beeman Kodiak 1.98 gram
بیش از 11 سانتیمتر انحراف یعنی از 50 ژول با ساچمه سبکتر هم نیم سانت بیشتر.
پس به وضوح یک 4.5 به نسبت 5.5 مشابه خودش که در پی سی پی ها قویتر هستند عملا دریفت کمتری میده در تمامی حالات.
چاکراتیم
4.5 چون حجمش کمتر در نتیجه تاثیر باد روش کمتر
ولی مشکل ساچمه های سنگین 4.5 اینه که طولشون زیاد میشه مثل رابیت مگنوم باد تاثیر زیادی تو دقتشون میزاره
کدوم ساجمه مگنوم طولش بیشتره؟
رابیت مگنوم همونقدری هست فقط شمل بولت هست.
مهدی جون 5.5 نخریده غیرتی شدی!!!!
ممنون از مطلب خوبت اقا مهرشاد.
به نظر من هم سیر مستقیم 4.5 بیشتر از 5.5 هست.اما ممکنه کسی با افت بیشتر مشکلی نداشته باشه و فقط فکر زدن شکار های بزرگ از فواصل دور تر باشه اونجوری 5.5 به کارش میاد.ولی یکی مثل اقا مهرشاد عشق فیلدتارگت و هدف زنی هست و یکی مثل مسیح عشق این رو داره که ماشه که لمس میشه هدف افتاده باشه حتی به قیمت چند هزارم ثانیه.
پس باز بر میگردیم سر سلیقه و نیاز.
چه جلب من فکر میکردم در فواصل زیاد 4/5 پرت تر میزنه.البته هنوزم همین فکرو میکنمKhansariha (95)
(2011-03-19 07:09 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از مطلب خوبت اقا مهرشاد.
به نظر من هم سیر مستقیم 4.5 بیشتر از 5.5 هست.اما ممکنه کسی با افت بیشتر مشکلی نداشته باشه و فقط فکر زدن شکار های بزرگ از فواصل دور تر باشه اونجوری 5.5 به کارش میاد.ولی یکی مثل اقا مهرشاد عشق فیلدتارگت و هدف زنی هست و یکی مثل مسیح عشق این رو داره که ماشه که لمس میشه هدف افتاده باشه حتی به قیمت چند هزارم ثانیه.
پس باز بر میگردیم سر سلیقه و نیاز.
جلال جان اشتباه نشه بحث انحراف به چپ و راست هست در اثر باد و نه افت ساچمه،افت خیلی مهم نیست.

(2011-03-19 08:32 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چه جلب من فکر میکردم در فواصل زیاد 4/5 پرت تر میزنه.البته هنوزم همین فکرو میکنمKhansariha (95)

مطمئن باش همینه.
حقیقت تلخه!!!!!Khansariha (214)
ایشالا یه بار با هم تست میکنیم.
اه ببخشید.من درست مطلب رو نگرفتم.
سوتی سوتی.
ببخشید.
واقعا برام جالبه که 4.5 از لحاظ تاثیر پذیری باد من تا الان فکر میکردم 5.5 به دلیل سنگینی بیشتر پایداری بهتری در برابر باد داره.
البته به نظرم هنوز جای بحث و کار داره و این فعلا در تئوری هست.درسته؟
یا علی
این نرم افزار یک شبیه ساز حرفه ای هست که با واقعیت خیلی طبیق داره.
من برای فاصله بهینه صفرکردن دوربین ازش استفاده میکنم و ردخور نداره.
حتی ارتفاع از سطح دریا،رطوبت و دما را هم میگیره تا کوچکترین خطایی نداشته باشه.
90 درصد ساچمه ها را هم توی دیتا بیسش داره.
در عمل هم ایشالا تست میکنیم و نتیجشو اینجا میذاریم در اسرع وقت.
اقا مهرشاد رابیت مگنوم بنظر میومد طولش زیاد تر اگه طولش زیاد نیست و فقط جرمش زیادتر پس چرا اینقد دقتش پایینه ؟
والا بعضي وقتها ازمايش عملي يه چيزديگه نشون ميده ولي مندوست دارم 2تاكاليبرروداشته باشمKhansariha (214)
صفحه ها: 1 2 3 4 5
لینک مرجع