انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: افتتاح نمایندگی تفنگهای کرال ترکیه در ایران
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
سلام دوستان
به خدا کرال اینقدز ها هم که میگین بد نیست.
من یه دست دومش رو خریدم با اینکه افت خودش رو کرده ولی هنوزم خوب کار میکنه
مال دوستم بود یک بار هم فنرش رو عوض نکرده
فقط واشر سر پیستون خوب هوا رو مک نمیزنه . که اونم همچین خرجی نداره
واسه منی که 100 تومن بیشتر خرج نکردم تفنگ خوبی
کرال مدلای کمی نداره. چرا واسش یه تایپیک تو صفحه ی اصلی درست نمیکنین؟Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2011-11-25 06:04 PM)mohsen7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تفنگهای بادی کرال که وارد کشور می شوند همه ی اونا چینی هستند و کار ترکیه نیست و کار ترکه مستقیما وارد اروپا میشه من یکی از مدلهای کمر شکنش را خریدم که بیشتر از 1 ماه ازون استفاده نکردم چون واقعا کیفیت قطعاتش پایینه ولی دقتش خوبه وزنش هم همینطور و قدرتش برابر 16 ژول وحتی کمتر هم میشه. این تفنگ جایگاه اول و آخرش توی زباله دونیه .

داداش من با شرکت وارد(الماس) کننده تماس گرفتم گفت از خود ترکیه مستقیم می ارن و گارانتی ایرانم میدن روش

کارخانه رنجر + هاتسان
کارخانه کرال
من تو ویترین یکی از فروشگاه ها تو دهنادی شیراز 10 مدل مثل مه دیدم...فقط رنگریزی قنداقشون فرق داشت....خوشکل بودن....البته باید گفت...خوشکل زیاد پیدا میشه تو دنیا...اما یکیش خوشکل من نمیشهKhansariha (8)Khansariha (48)

از هر فروشنده ای میپرسیدم میگفت اگه میتونی پولت رو بیشتر کن گامو بخر کرال نخر
دوستان من هفته پیش یه کرال قنداق چوبی خریدم و روش یه دوریین گامو بستم که واقعا خدایش با 3 تا تیر دوریین صفر شد و با هر تیری که میزدم حتی از فاصله 40 50 متری یه کبوتر مینداختم ولی چون بچه های تاپیک میگفتن که بعد از چند تیر فنر میشکونه و خوب نیست رفتم پس دادم و یه شادو هزار کپ پلاستیکی گرفتم.
انصافا آشغال تر از خودش خودش بود واقعا کپ پلاستیکی شادو هزار مزخرفه بخدا قصد تبلیغ و چیزی ندارم ولی کرال خیلی بهتر بود هم از لحاظ قدرت و هم از لحاظ دقت.
رفتم شادو هزار رو پس دادم و یه دونه کرال گرفتم.
ولی وقتی تفنگ کرال رو باز کردم با صحنه عجیبی روبه رو شدم فنر تفنگ انگاز چندسالی کار کرده بود و کج و کوله و جمع شده بود مونده بود با این فنر خراب از فاصله بین 60 تا 80 متری چجوری کبوتر زده بودم و از اونورش زده بود بیرون حالا حساب کن اگه فنر اصلی و سالم روش بود چی میکرد. تازه قطعه پلاستیکی پشت فنر که کارش مهار قفل ماشه هست هم شکسته بود.
ولی رفتم یه فنر دیانا 35 اصلی و قطعه پشت فنر فلزی و واشر پیستون دیانا 27 انداختم روش واقعا جدی میگم در حد یه دیانا عالی شده و دقتم هم که دیگه نگو...

بازهم میگم من قصد تیلیغ و جر و بحث و اثبات چیزی رو ندارم و فقط چیزی که دیدم و تجربه کردم رو بیان کردم.[size=large]

واسه من که قنداق چوبیش حرف نداره واقعا خیلی خیلی خوش دسته آدم حال میکنه میگیره دستش.
اینم عکسهای تفنگم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اولا قشنگ داری تبلیغ میکنی بر ضد شادو که هزاران بار از کرال بهتره ومن و اکثر دوستان همین شادو که شما میگید مزخرفه دستمون گرفتیم و هیچ مشکلی هم باهاش نداشتم و من وقتی به تیراندازی با بادی علاقه مند شدم که شادو گرفتم و وقتی از تفنگ بادی زده شدم که کرال مگنوم و رنجر دستم گرفتم واینکه تفنگ شما که بعد 40 یا 50 تا شلیک اهرم پشت ماشه بشکنه یا فنرش کج و کوله بشه این که تفنگ نیست در ضمن من بارها با کرال امتحان کردم فقط تا 40 متر جواب میده چون دقتش کمه نمیدونم چطور حالا شما تو 80 متر کبوتر رو زدید و تیر هم از اون طرفش بیرون زده من که هر کاری میکردم با مگسک نمیتونستم تو 40 متر یه شیشه دلستر رو بزنم و در ضمن وقتی دقت تفنگ معلوم میشه که یه گروپ ازش بزارید نه با زدن شکار Khansariha (172)
سلام دوستان دیروز در مغازه یک تفنگ کرال نیتروپیستون دیدم ایا دوستان اطلاعی در مورد این تفنگ دارند ؟
سلام. در مورد بحث اقای رویال با دوست عزیزachilles
که باید بگم من همین مدل تفنگ کرال رو دارم حاظرم قسم بخورم بهتر از این مدل کرال ندیدم یه کلیپم گذاشتم تویه اپارات اگر دیدین که هیچ اگر ندیدین برین ببینین
این تفنگ بادی با دوربین گامو زوم ثابت غوغا میکنه من از 60 متری کله کبوتر باش ترکوندم. و راحت میشه از 80 متری باهاش هدف زنی کرد.
من شادو داشتم از نظر قدرت خیلی خوبه دقتشم بد نیست اما به خاطر کپ پلاستیکیش فروختمش حقیقتش کپش هیچ اطمینانی نداره.
یا علی
دوستان در مورد کیفیت کرال و بی کیفیتی شادو اخیرا چند مورد پست در تایپیک های مرتبط و غیرمرتبط (مثل پست های اخیر دوستان ) دیدم که لازم دیدم به نکاتی اشاره کنم. و البته از دوستان خواهش می کنم بحث و گفتگوی خودشون رو در تایپیک های مقایسه ای و یا تخصصی مدل های مورد اشاره ادامه دهند.

نقل قول :دوستان من هفته پیش یه کرال قنداق چوبی خریدم و روش یه دوریین گامو بستم که واقعا خدایش با 3 تا تیر دوریین صفر شد و با هر تیری که میزدم حتی از فاصله 40 50 متری یه کبوتر مینداختم ولی چون بچه های تاپیک میگفتن که بعد از چند تیر فنر میشکونه و خوب نیست رفتم پس دادم و یه شادو هزار کپ پلاستیکی گرفتم.
انصافا آشغال تر از خودش خودش بود واقعا کپ پلاستیکی شادو هزار مزخرفه بخدا قصد تبلیغ و چیزی ندارم ولی کرال خیلی بهتر بود هم از لحاظ قدرت و هم از لحاظ دقت.
رفتم شادو هزار رو پس دادم و یه دونه کرال گرفتم.
ولی وقتی تفنگ کرال رو باز کردم با صحنه عجیبی روبه رو شدم فنر تفنگ انگاز چندسالی کار کرده بود و کج و کوله و جمع شده بود مونده بود با این فنر خراب از فاصله بین 60 تا 80 متری چجوری کبوتر زده بودم و از اونورش زده بود بیرون حالا حساب کن اگه فنر اصلی و سالم روش بود چی میکرد. تازه قطعه پلاستیکی پشت فنر که کارش مهار قفل ماشه هست هم شکسته بود.
ولی رفتم یه فنر دیانا 35 اصلی و قطعه پشت فنر فلزی و واشر پیستون دیانا 27 انداختم روش واقعا جدی میگم در حد یه دیانا عالی شده و دقتم هم که دیگه نگو...

بازهم میگم من قصد تیلیغ و جر و بحث و اثبات چیزی رو ندارم و فقط چیزی که دیدم و تجربه کردم رو بیان کردم.[size=large]

نقل قول :دوست عزیز اولا قشنگ داری تبلیغ میکنی بر ضد شادو که هزاران بار از کرال بهتره ومن و اکثر دوستان همین شادو که شما میگید مزخرفه دستمون گرفتیم و هیچ مشکلی هم باهاش نداشتم و من وقتی به تیراندازی با بادی علاقه مند شدم که شادو گرفتم و وقتی از تفنگ بادی زده شدم که کرال مگنوم و رنجر دستم گرفتم واینکه تفنگ شما که بعد 40 یا 50 تا شلیک اهرم پشت ماشه بشکنه یا فنرش کج و کوله بشه این که تفنگ نیست در ضمن من بارها با کرال امتحان کردم فقط تا 40 متر جواب میده چون دقتش کمه نمیدونم چطور حالا شما تو 80 متر کبوتر رو زدید و تیر هم از اون طرفش بیرون زده من که هر کاری میکردم با مگسک نمیتونستم تو 40 متر یه شیشه دلستر رو بزنم و در ضمن وقتی دقت تفنگ معلوم میشه که یه گروپ ازش بزارید نه با زدن شکار Khansariha (172)

کاربر آکیلیس ، دوست من رویال ،
اولا در مقایسه ها و بحث های خودتون به این موارد توجه داشته باشید که دوستان هر کدام تجربیات خودشون رو دارند و کیفیت و دقت یک سلاح براشون معانی متفاوتی داره ! ممکنه برای دوستی زدن یک هدف در اندازه کبوتر در فواصل بالای 30 متر حد نهایت دقت باشه ! ولی برای شما زدن یک هدف 2 سانتی در 40 متری با فنرپیستون!
در هر صورت اشاره به کیفیت و دقت یک سلاح بدون ارایه مستند در بحث های تخصصی زیاد جالب نیست و با عرض شرمندگی باید بگم در حد حرف مغازه دارهای ناشی سلاح های بادی می مونه که برای تبلیغ فروش کالای خودشون ارقام عجیب و غریبی بدر می کنند!
البته کرال مگنوم تیون شده حتی با فنر 35 نیز قدرت زیادی نداره که بخوایید در 60 متر به بالا اهدافی مثل کبوتر رو به راحتی هدف قرار داده و با شدت هم همراه باشه ! من نمی خوام در بحث شکار و تیراندازی شکار وارد بشم چون خودم در این رابطه اطلاعات و تجربه کمتری نسبت به خیلی از دوستان دارم.
همین رو بهتون بگم تیراندازی با حداقل یک پی سی پی مثل AT44 در 60 متری با 40 ژول انرژِی دهانه کار خیلی راحتی نیست حالا کرال جای خودش !
نقل قول :سلام. در مورد بحث اقای رویال با دوست عزیزachilles
که باید بگم من همین مدل تفنگ کرال رو دارم حاظرم قسم بخورم بهتر از این مدل کرال ندیدم یه کلیپم گذاشتم تویه اپارات اگر دیدین که هیچ اگر ندیدین برین ببینین
این تفنگ بادی با دوربین گامو زوم ثابت غوغا میکنه من از 60 متری کله کبوتر باش ترکوندم. و راحت میشه از 80 متری باهاش هدف زنی کرد.
من شادو داشتم از نظر قدرت خیلی خوبه دقتشم بد نیست اما به خاطر کپ پلاستیکیش فروختمش حقیقتش کپش هیچ اطمینانی نداره.
یا علی
بهنام عزیز ، ویدئوی مورد نظر رو دیدم! هدف شما یک بطری 1.5 لیتری آب معدنی (شایدم نوشابه Khansariha (219) ) بود که شما در یک شلیک موفق نشدید آن را مورد هدف قرار بدید بلکه بعد از چند بار شلیک ! در ضمن اندازه کله کبوتر با دوربین 4*32 در 60 متری دیده شدنش کمی سخته و هدف قرار دادنش با کرال مگنوم سخت تر !
ما با دوربین 4-16 ش می مونیم مومن!

در مورد شادو 1000 کپ پلاستیکی و کیفیت پایین آن من تا الان هیچ پست مقایسه ای این شادوها با مدل قدیمی (کپ فلزی) و یا حداقل کرال مگنوم از هیچیک از کاربران عزیزی که از این مدل شاکی هستند ندیدم که کیفیت و دقت آن را مورد مقایسه و بررسی قرار داده باشند. درسته شادو 1000 از نظر کیفی از نسل قدیمی خودش عقبگرد کرده ولی هنوز برای یک سلاح استارتر و یک سلاح برای شروع یادگیری تیراندازی ، بهترین انتخاب در رنج قیمت و کیفیت خودشالبته با دقت و قدرت مناسبی هستش !Khansariha (8)
افا صادق درسته اخه دوربین تنظیم نبود با 2 یا 3 تیر فکر کنم دوربین رو تنظیم کردم.
در مورد کله کبوترم با 2 تیر که شلیک کردم قلق اومد دستم کجا باید بگیرم به کله بخوره.
حقم دارید باور نکنید اخه تا با چشم نبینید باور نمیکنید واسه خودمم سخت بود اول زدن کله این بیچاره ها اما بعدش که قلقش دستم افتاد اسون شد خخخ
الانم بیخیال کرال شدم میخوام برم تویه کار اسلحه های دیگه
یا علی
بچه ها من اولین باری که تفنگ کرال رو باز کردم سال ۸۸ بود اگه اشتباه نکنم و تا حال که نزدیک سال ۹۵ هستش حدود ۱۰ یا ۱۲ تاشا تعمیر کردم. میخوستم بگم که مدل های قدیمی بی کیفیت تر بودند و مدل های جدید تا حدودی نواقص اصلاح شدند.
اما یه نکته: کرال هایی که تعمیر میکردم روی کپ بعضی از اونا نوشته بود kral magnum که همون سری اولا هستش و مگسکش ضخیم تره و قابل تعویض نبود و کیفیت قطعات داخل بسیار پایین بود و نمونه ای که روی کپ اونها نوشته بود kral airrifle کیفیتشون بهتر بود و مکسک نازک شبیه گامو وایپرمکس داشت که اگه نوک مگسک میشکست قابل تعویض هستش.
حالا مقایسه قطعات داخلی کرال های قدیمی با جدید:
۱- در کرال قدیمی میل فنر آلومینیومی همراه با یک بوش پلاستیکی ترد و شکننده بود.
۲- کیفیت فنر قدیمی اون خیلی بد بود طوری که تقنگ نو که شلیکی با اون نشده بود فنرش کلا تعطیل بود. ولی جدیدا بد نیست.
۳-واشر پمپ قدیمی او بی کیفیت و سری جدید هم بی کیفیت هست. انگار این ترکها(ترکیه) بلد نیستند یا عقلشون نمیرسه که یه واشر حداقل معمولی بندازن روش تا حداقل یه سال کاربده.
۴-شکاف درجه در نمونه های قدیمی جنسش فلزی بود که ساچمه زیرش خورده میشد و به هم میریخت ولی نمونه جدیدش پلاستیکی هستش که این عیبو نداره و شماره روش حک شده.

جمع بندی: برای اینکه تفنگ ایده آلی بشه واشر پمپش را باید عوض کرد و کمی گریس نسوز پایه مس بهش زد و بوش میله فنر اون اگه تفلونی تهیه و ساخته بشه بهتره.
تفنگ کرال تفنگ متوسط نسبت به قیمتش هست و اگر گامو شادو ۱۰۰۰ بخرید بهتر است.Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع