انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از Air arms S400f Classic
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
چند سال پیش که اولین قبضه از cz s200 رو خریدم کلا عطش خرید سلاح تث من از بین رفت و همون سی زد شد مونس من...بعد از اینکه سی زد رو فروختم(من به چشم خیشتن دیدم که جانم میرود)همیشه دنبالش بود.اینجا یدونه پیدا. کردم که متاسفانه قسمت نشدو به شخص دیگه ای فروخته شد...منم طاقت نیاوردمو یه S400 سفارش دادم...انشالله دث روز دیگه به دستم میرسه...امیداورم این اسلحه همون کار سی زد رو برام انجام بده و عطش اسلحه از من بگیره...
تو ری ویو ها که خیلی باهاش حال کردم عکسش هم خیلی باحاله...درسته قدیمیه و جدید نیست این مدل ولی برا من نستالژیه
امیدوارم بتونم اطلاعات بیشتری ازش در اختیارتون بزارم

[تصویر: 8C7ADF3C-2D9D-4E00-8A54-97783BA32A76.jpeg]
مبارکه - تفنگ بسیار زیبا و باکیفیتی هست...
سلام و عرض ادب خدمت دوستان
دوستان امروز اسلحه بدستم رسید...بسیار بسیار با کیفیت و خوش ساخت هستش...از نظر ساختاری بسیار شبیه به s200 هستش ولی از نظر کیفیت کیفیت بسیار بالاتری داره...طول اسلحه ۱۰۲ سانتیمتر و. وزنش ۳ کیلوگرم هستش...بالانس اسلحه بسیار خوبه و طوری هست که موقع تث دست گرفتن وزن سه کیلو اصلا احساس نمیشه...صدای شلیک دقیقا به اندازه s200 هست و خیلی صدای لایتی داره(بر خلاف px4 که صداش ادمو شکه میکنه خخخ) قنداق چوب با کیفیت وحکاکی های با کیفیت لیزر در مدل اسلحه ۱۰ سال پیش حکایت از دقت در ساخت اسلحه داره...
این اسلحه که گرفتم بر خلاف نرمال تنظیم کارخثنه ۷.۵ ژول هستش (چون برای واردات اسلحه خارجی تو اینجا حتما بایداسلحه ۷.۵ ژول باشه البته خودشون اسلحه ۴۰ ژولی تولید میکنن خخخ)
کرنوگرافی انجام شد شلیک ها با ساچمه ۷.۳۳ جی اس پی بین ۵۶۰ تا ۵۷۰ هستش و البته با توجه به قدرت پایین حدود ۱۲۰ شات رو میشه ازش گرفت...فشار کاری اسلحه ۲۵۰ هستش ولی از ۲۰۰ تا ۱۰۰ توصیه شده کارخونه هستش
فنر چکش اورجینال ۱۶ ژول رو سفارش دادم بیاد عوضش کنم دوباره با ۱۶ ژول نتیجه رو میزارم
البته تا امروز ۸ ژول استفاده نکردم شاید یکم با این ۷.۵ ژول کار کنم و به دلم بشینه و دستش نزنم...امیدوارم در اینده به زیر ۷.۵ ژول تنزل پیدا. نکنم..خخ
[تصویر: B753F776-C83E-4CBE-B367-E35CD49D65BE.jpeg]
سلام و عرض ادب
دوستان امروز در فکر تهیه فنر برای تبدیل تفنگ به حالت ۱۶ ژول کارخونه بودم که بصورت اتفاقی با یکی از تعمیرکنان تفنگ صحبت کردم و متوجه شدم برای پایین اوردن قدرت تفنگ کارخونه یه پیچ گذاشته زیر یه پیچ دیگه و این شکلی حالت نرمال کارخونه رو تغییر دادن(یه جورایی مثل حالت پیچ تنظیم قدرت تو مدل ۵۱۰)پیچ رو رو باز کردم و پیچ زیر رو کامل دراوردم
اسلحه قدرتش به ۱۸.۲ ژول رسید و ساچمه ۷.۳۳ رو با ۹۲۰ میزد...البته میشه کامل پیچ رو در نیاورد و با دو دور باز کردن فقط به ۱۶ ژول رسوند...
حالا مونده تو تست دقت ببینم تو ۱۸ ژول خوب میزنه یا باید به ۱۶ برسونمش

[تصویر: 6F954974-1466-4218-961E-0115D2D16453.jpeg]
سلام خدمت دوستان
بلاخره رگولاتور huma رو سفارش دادم و بهمراه سری شارژ سری بدستم رسید(خدایش سیستم شارژ فابریک کارخونه خیلی رو مخ بود)
هنگام سفارش دوتا اپشن بود یکی LP که تنظیم رگولاتور روی ۹۰تا ۱۱۰ بار هستش یکیش هم HP که فشار رگولاتور روی ۱۴۰ تا ۱۵۰ تنظیم هستش...
من LP سفارش دادم اما متاسفانه وقتی نصب کردم دیدم HP فرستادن و مجبور شدم خودم چند بار تنظیمش کنم تا به فشار کاری ۱۰۰ برسه...
شات ها خیلی منظم تر شده و از ۱۹۰ تا ۱۰۰ کاملا با تلورانس پایین شلیک میکنه(۸۷۱تا ۸۸۵ با ساچمه جی اس پی ۸.۴۴)
[img][تصویر: IMG-0479.jpeg][/img]
[تصویر: IMG-0484.jpeg]
یعنی 20 ژول تو 100 بار ؟!
(2023-05-20 02:36 AM)dadmehr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی 20 ژول تو 100 بار ؟!

سپاس گذارم بابت تذکر من اعداد و اشتباه نوشتم...کم کم نشانه های پیری در حال ظهور هستش
785-771
البته دوستان پیچ تنظیم قدرت یا محدود کننده هوا رو سه دور باز کردم که برای باز کردن کل مسیر باید ۴ دور باز بشه یاکامل باز بشه. یعنی یکم سرعت رو محدود کردم...اگه پیچ رو کامل باز کنیم روی ۸۱۰ شلیک ها تلورانس داره
برادر، منم دارم دهه چهارمم رو پر میکنم و سو چشمام هم داره کم میشه !!!
...............
ولی ایول داری ک وقت واسه علایق ات میزاری ...
من یه p15 دارم تعداد شلیکهای دیگران کردن به تعداد شلیکهای خودم 100 به 1 !!! کلا گذاشته زمستونها میان میبرن گلی خاکی برش میگردونن !!!
حالا این هیچی یه نفر شادو هزارش رو الان گذاشته پیش من 3..4 ساله ناومده دنبالش !!!
یه وایرخ هم خودم دارم نمیدونم دست کیه !!!
.............
میبنی اینقدر گرفتار چیزهای دیگه شدیم ک همه چیزمون یادمون رفته...
یکمی هم اوضاع بی ریخته دو سه سال پیش بازخواست شدم از طرف برادران نیروی انتظامی اونم به حاطر حمل تفنگ بادی چینی !!! اشتباه ننوشتم تفنگ بادی چینی کالیبر 4.5 !!!...
به خاطر همین مسایل اقتصادی و اجتماعی انجمن هم یکم خلوت شده...
زنده باشی برادر
منم ۱۵ سال پیش وارد دنیای تفنگ بادی شدم و اومدم تو این فروم... البته اون روزا شوق و هیجان زیادی وجود داشت بین بچه ها...چه داخل فروم چه بیرون.خاطرات فراموش نشدنی برای من هستش حداقل...
الانم دم پیری و معرکه گیری شده دیگه کار ما...اما واقعا لذت بخشه...دیروز با این s400 به یاد قدیما و S200 نازنین یه ده تا تیر رو دیوار همسایه انداختم انقد خوب میزد خستگی روزم درومد...
به هر حال همه ما مشکلات این تفریح رو به نوبه خودمون چشیدیم و دردسرهاشو طی کردیم...البته از حق نگذریم این ربطی به ایران فقط نداره...حتی به جرات میتونم بگم من ایران واسه کار با تفنگام راحتتر بودم...اینجا خیلی سختتره.البته الان ایرانم نمیدونم چطور شده
مشکلات مالی و اجتماعی که دیگه بحث جدایی هستشو و اینکه حال دل خوب نباشه واقعا بده
یه روزایی اینجا پست میزاشتم یه ساعته ده نفر پست میزاشتن اما الان...
لینک مرجع