انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تفنگهاي بادي عتيقه!!
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
بنظرم جاي همچين تاپيكي اينجا خالي بود!!
تفنگهايي مثل ديانا 50 يا ويشو كه الان فكر نميكنم تو بازار باشه از بس قديميه اما جالبه وقتي هنوز لوله رو ميبندي انگار جوش خورده اصلا لقي نداره!!!
ديروز يكي از دوستان بهم يه تفنگ خيلي قديمي داد اندازه ش تقريبا اندازه ويشو بود و البته قنداقش شكسته بود
جالب اين بود كه بعد از نميدونم چند دهه!!هنوز لوله ش رو ميبندي اصلا در حد صدم ميليمتر لقي نداره!!!!!وقتي رنگ و كثيفيهاي روشو پاك كردم چيز جالبي ديدم
تفنگ ماركش گوهر بود!!GOHAR
كاليبر 4.5 رو سيلندرش كلي نوشته كاري شده بود داخل لوله ش مثل آينه تميز بود خانها همه سالم و برجسته!!ميدونم اين تفنگ حد اقل سه چهار ساله استفاده نشده ازش!لوله ش خيلي كوتاهه اما يه ابتكار هوشمندانه توش ديده ميشه!در قسمت داخلي اهرم يه قطعه فلز نرم مكعبي قرار دادن كه با زير سيلندر تماس داره بخاطر اينكه سيلندر از زير ساييده نشه اين مكعب قرباني ميشه!!!تو گامو همچين كاري نكردن!شادو هزار بعداز چند ماه اگه بازش كنيد ميبينيد يه شيار عميق در قسمت زير سيلندر ايجاد شده!شكاف درجه ش هم كلا به لوله پرس يا جوش شده البته به چپ و راست قابل تنظيم نيست
مكانيزم ماشه خيلي جالبي داره و پيستون خودش يه زايده زيرش داره كه به ماشه گير ميكنه عكساش خيلي واضح نيست چون باطري دوربين تو شارژ بود اجبارا با يه موبايل عكس گرفتم
در اولين فرصت عكسهاي واضح و اندازه هاي كاملش رو ميزارم
تستش كنم اگه خوب بود يه قنداق عروسك براش بسازم
چند تا از این عتیقه البته در حد نو مسیح داشت.فکر میکنم فروختشون.یه میشو هم من توی بازار شیراز دیدم خیلی تمیز بود طرف می گفت 120 تومان.
منم یکی از این گوهرای 30 ساله دارم مثل مرد کار میکنهKhansariha (8)
فکر می کنم بیشترین تعداد گوهر را بتونید دست بچه های اصفهان پیدا کنید
من یه گوهر 36 ساله دارم که از اول دست پدرم بوده و حالا دست منه،بسیار تمیز و البته با همه گوهرهای دیگه که من دیدم فرق داره چون لولش بلندتره و طول کلی سلاح 101cm میشه و طول لوله از سر لوله تا آخر کپ 40CM،بسیار دقیق و خوش دسته وهمونطور که آقا جاوید گفت لوله خیلی خوب چفت میشه، قدرتش هم فکر کنم در حد یه 35 باشه و میتونید یه فنر کوچیکتر داخل فنر اصلی اضافه کنید تا قویتر بشه
البته روی این یکی فقط نوشته شده GOHAR و روی لولش یه علامت مثلث داخل یه دایره وجود داره
اگه کسی میدونه مدل این گوهر چیه بگه
دیدنش خالی از لطف نیست گوهر دوست دوران کودکی بو بچ اصفهان

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-04-14 03:40 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدنش خالی از لطف نیست گوهر دوست دوران کودکی بو بچ اصفهان

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خودشه!!مال من هم عین همینه...الان اینا چند میارزن؟Khansariha (214)
چیزی که تولید نمیشه دیگه قیمت نداره میشه گفت دیگه عتیقه شدن ولی از 20000 تا 200000 بنا

به تمیزی
آقا مسیح گوهر من رو که دیدید.یادتونه گفتی باد در میده از قسمت واشر سر لوله؟جایی که تیر میزنیم.گفتید یک قطعه بخرم هر چی فک میکنم یادم نمیاد اسمش چی بود.همچنین فنر 2 تیکه هنوز پیدا میشه؟میخوام گوهر رو راش بندازم و استفاده کنم.
سلام
تو شهر ما یه فروشگاه شکار هست که ویشو هم داره!
پشت ویترین 2 تا تفگ کمر شکن یکی قنداقش چوب اونیکی پلاستیکی ! انگار نو هستن
اصلا این ویشو ساخت کجاست؟ دیگه نمیسازه؟
منم یک دونه ویشو داشتم که متاسفانه از دست رفت .. خیلی تفنگ عالی بود .. ای بابا یادش بخیر Khansariha (226)
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع