انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی هاتسان 135 carnivore کالیبر 7.62mm یا 0.30in
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت همه دوستان. امروز میخواستم یه تفنگ کمرشکن از خانواده هاتسان را برای شما معرفی کنم که تصمیم گرفتم یک موضوع واسش باز کنم و درباره اون توضیح بدم.

خب اول از همه میرم سراغ اسم این تفنگ که هاتسان ۱۳۵ کارنیور هستش که با کالیبر ۷.۶۲ یا همون کالیبر معروف تفنگ کلاشنیکف ak47 ساخته شده. این محصول جالب شرکت هاتسان ساخت سال ۲۰۱۶ می باشد و به طبق گفته شرکت اولین تفنگ بادی کمر شکن کالیبر ۷.۶۲ در جهان هست که مکانیزم آن همانند سایر تفنگهای بادی vortex میباشد که مکانیزم آن gas piston هستش. شرکت سازنده واسه این تفنگ یک اسم گذاشته به نام big hour یا همون گراز بزرگ که قدرتی معادل ۴۵ ژول مینونه داشته باشه. در زیر هم ۲تا لینک عکس ازش گذاشتم.

[تصویر: 11111.jpg]

[تصویر: carnivore-135.jpg]

دوستان همون طور که در تصاویر مشخص است هاتسان تفنگ های بادی جدید خود را با کیفیت متفاوت نسبت به چند سال اخیر ساخته.
در این تفنگ بر خلاف تفنگ های سری اول هتسان از جک نیترو پیستون vortex استفاده شده که برای دسترسی به بالاترین و پایدارترین قدرت طراحی شده و به گفته شرکت این پایداری تا مدت زمان طولانی حفظ می شود.
یه سیستم دیگه ای که به کار رفته از نوع سایلنسر جدید و کوچکتر در تفنگ بکه کار رفته که تقریبا کل لوله تفنگ رو پوشانده که تا ۵۰ درصد صدای خارج شده از لوله را کاهش می دهد.
سیستم SAS که همون سیستم ضد شوک میباشد که خودتون بهتر باهاش آشنا هستید.
و اما ماشه کوارتر که در مدل تفنگ های ۲۰۱۵ به بعد به کار رفته نسبت به محصولات قدیمی بهتر شده و نرمتر کار میکنن.
همون طور که در عکس ها بالا میبینید طول لوله به ۲۷ سانتی متر کاهش یافته که جالب اینجاس که دقتش هم بیشتر شده.
و میرسیم سر وقت مگسک که انگار هاتسان اونا رو بهتر از مگسک های قبلی که ضمخت بودند کرده و همچنین مگسک ها همانند مگسک تفنگ های دیانا دارای ریل و قابل تعویض می باشند.
قنداق به کار رفته از جنس مناسب و طراحی جدید ساخته شده که همانند قنداق PCP ها ته قنداق قابل تنظیم هستش و پد گونه هم قابله تنظیمه و تیر اندازی رو راحت تر میکنه.
به گفته شرکت سازنده این تفنگ بالاترین کیفیت ساخت رو نسبت به سایر محصولات سالهای گذشته داره و همچنین بالانس خوبی.
خب حالا میمونه یه چیزی همه چیزش به نظر ایده آل میرسه ولی سرعت شلیک کمتر از ۲۰۰ هستش (170m/s) که اونم با تیون کردن فکر میکنم قابل حل باشه.
به نظر میرسه این تفنگ تحولی در تفنگهای بادی نیترو پیستون به وجود اورده و انگار هاتسان داره یواش یواش به کیفیت ساخت و نوآوری جدید دست پیدا میکنه.
باید منتظر بمونیم ببینیم در آخر میتونه از آزمون سربلند بیاد بیرون یا نه؟
خیلی حیف شد که کالیبر بالاتر از ۵.۵ در ایران مجاز نمی باشد.
خب دوستان عزیز هر مطلبی که از این تفنگ میدونستم رو گفتم حالا دیگه نوبت شماست که بیاین در باره این موضوع نظر بدین تا موضوع در بازه وسیع تر و تخصصی تر بررسی بشه و مزایا و معایب اون نسبت به سایر تفنگ های بادی مشخص بشه.
شاد و پیروز باشیدKhansariha (256)
تفنگ فنری نهایت تا کالیبر 5.5 بیشتراز لحاظ بالابردن سرعت ساچمه جواب نمیده و برای کالیبرهای بالاتر pcpهاتنها گزینه هستن چون زور فنر و کورس پیستون و مقدار فشارهوایی که میتونن پشت ساچمه ایجاد کنن محدودهست.
هاتسان هم ایدفعه ازون نوآوریهای مخصوص به خودشو کرده تفنگ فنری رو در کالیبر 7.64تولید کرده که حتما باتوجه به کالیبرش لگد بسیار بیشتری نسبت به کالیبر 5.5داره اونم با 170متربرثانیه که البته سرعت تبلیغاتیش هست.
بیشتر جنبه تبلیغاتی داره تا اینکه واقعا از لحاظ علمی و عملی جنبه نوآوری داشته باشه. وقتی کالیبر به ۷.۶۲ برسه حداقل وزن ساچمه باید ۳ یا ۴ برابر بشه یعنی حداقلش حدود ۵۰ یا ۶۰ گرین و به بالا باشه و برای ساچمه ای با این وزن کم نسبت به کالیبر بزرگ و سرعت کم ۱۷۰ متر در ثانیه و طول کوتاه لوله عملا با هم همخوانی نداره و فکر نکنم خوب از کار در بیاد

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk
(2016-02-22 08:57 AM)bahruz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بیشتر جنبه تبلیغاتی داره تا اینکه واقعا از لحاظ علمی و عملی جنبه نوآوری داشته باشه. وقتی کالیبر به ۷.۶۲ برسه حداقل وزن ساچمه باید ۳ یا ۴ برابر بشه یعنی حداقلش حدود ۵۰ یا ۶۰ گرین و به بالا باشه و برای ساچمه ای با این وزن کم نسبت به کالیبر بزرگ و سرعت کم ۱۷۰ متر در ثانیه و طول کوتاه لوله عملا با هم همخوانی نداره و فکر نکنم خوب از کار در بیاد

البته مشکل وزن ساچمه اونقدر مشکل ساز نیست چون با این کالیبر ساچمه 35گرینی هم موجود هست و میشه استفاده کرد.
بنظر من اگر بجای کالیبر 7.62 میومد کالیبر 6mmرو میزد بهتر بود یعنی کالیبری بین 5.5 و 6.35.من همیشه معتقد سرعت رو نباید قربانی وزن و کالیبر کرد اگر همین کالیبر 6 رو با سرعت 240m/sمیتونست تولید کنه مطمعنا بازار فروش بهتری داشت وکاربرها بهتر استقبال میکردند.
البته مشکل وزن ساچمه اونقدر مشکل ساز نیست چون با این کالیبر ساچمه 35گرینی هم موجود هست و میشه استفاده کرد.
بنظر من اگر بجای کالیبر 7.62 میومد کالیبر 6mmرو میزد بهتر بود یعنی کالیبری بین 5.5 و 6.35.من همیشه معتقد سرعت رو نباید قربانی وزن و کالیبر کرد اگر همین کالیبر 6 رو با سرعت 240m/sمیتونست تولید کنه مطمعنا بازار فروش بهتری داشت وکاربرها بهتر استقبال میکردند.

[/quote]

آره میثم جون درست میگی. به نظر من هم کالیبر ۶ اگه بود و تو ایران هم وارد میشد و مجاز بود غوغا میکرد. سرعتش حدود ۲۵۰ m.s میشد که جون میداد واسه شکارهای بزرگ. حیف یه همچین تفنگ خوبی که استیل شکاری داره و با یه کالیبر قانع کننده نمیاد تو بازار.
خب حالا باید ببینیم چی میشه...Khansariha (214)
دوست عزیز ساچمه با کالیبر به بزرگی ۷.۶۲ و وزن ۳۵ گرین به نظرت میشه استفاده کرد. شکلش هم که تجسم کنی قاعدتا یه ساچمه بسیار نازک باید باشه که اصلا ضریب بالستیک نداره. چون حجیم و سبک هست
حالا اگه کالیبر ۶ باشه میشه راجع بهش بررسی کرد که البته در دسته پی سی پی باشه بهتر از فنری هست

سلام بچه ها یه کلیپ از تفنگ گذاشتم که دیدنش خالی از لطف نیست فقط حجمشو کم کردم که همه بتونن ببینن. شرمنده اگه کیفیتش پایینه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این هم یه تصویر نمایشگاه هاتسان از تفنگ 135 کارنیور به همراه 2 تا pcp

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم یه گروپ که با دوربین Hawke 4×32 در فاصله 30 یاردی با این تفنگ

این تفنگ بیاد ایران با همین کالیبر من کاری به سرش میارم .......
کسی نمبتونه زیر سیبیلی ردش کنه بیاره با خودش؟؟؟
(2016-02-22 11:56 PM)KRALMAGNUM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این تفنگ بیاد ایران با همین کالیبر من کاری به سرش میارم .......
کسی نمبتونه زیر سیبیلی ردش کنه بیاره با خودش؟؟؟

خخخخخ بهنام خان از ترس تو نميارنش ديگه.Khansariha (8)
(2016-02-22 02:30 PM)bahruz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز ساچمه با کالیبر به بزرگی ۷.۶۲ و وزن ۳۵ گرین به نظرت میشه استفاده کرد. شکلش هم که تجسم کنی قاعدتا یه ساچمه بسیار نازک باید باشه که اصلا ضریب بالستیک نداره. چون حجیم و سبک هست
حالا اگه کالیبر ۶ باشه میشه راجع بهش بررسی کرد که البته در دسته پی سی پی باشه بهتر از فنری هست

الان برای کالیبر 6.35 ساچمه 27 گرینی موجودهست ولی حق با شماست من در محاسبات اشتباه کردم برای 7.62 حداقل وزن 43گرین یاید باشه.
لینک مرجع