انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: درخواست طراحی وساخت اهرم برای راحتی تلمبه زدن pcp
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
باسلام دوستان باتوجه به اینکه برای تلمبه زدن احتیاج به نیروی قوی هست .وشاید برای بنده وخیلی ازدوستان خسته کننده باشه بااجازه اساتیدودوستان این تاپیک راایجادکردم.چون بفکرساخت وسیله اهرم دستی برای کم کردن فشارانسانی برای تلمبه pcp . دوستان اکثرا شما قیچی اهنگری رو کم وبیش دیده اید که با اهرم نسبتا بلندمیشه براحتی اهن رو برش یا قطع کرد.یا همین سیستم جک برای اتومبیل استفاده میشه ولی چون نیازبه سیلندروغیره داره.مورد اولی که برای قیچی اهنگری استفاده میشه مدنظرم هست که هم ساده است هم هزینه ساخت کمتری داره .ولی این کمک رو ازشما دوستان میخوام که هرکدام طرحی روبرای اجرا بگذارید که خودتلمبه که به این اهرم بسته خواهد شد ازحالت فابریک درنیاد منظورم تلمبه بود که درصورت نیازبشه بازکرد چون این اهرم به دلیل حجم بزرگ باید یک جای ثابت بمونه.مثل منزل.انباری و.... فقط دوستانی که هرفکرو ایده ای دارند کمک کنندونظر بدهند.پیشاپیش سپاسگذار همه دوستان هستم ..
سلام دوست عزیزKhansariha (8)
در مورد ساخت تلمبه اهرمی که تو خصوصی از بنده سوال کرده بودین طرح که داده بودم مانند یه بوستر فشار قوی عمل میکرد ولی این بوستر اتومات نبود اهرمی بود کلا سیلندر پیستون مجزا داشت ربطی به تلمبه فابریک نداشت طرح کامل تکمیل شده باید تو سایت همسایه شماتیکش باشه هنوز. که بعد اونم یه طرح جدید درست کردم که اونم مثل بوستر عمل میکرد. ولی طرحی که شما دنبالش هستین اهرمی کردن همین تلمبه فابریک هست که اقا بهروز این طرح رو به صورت ساده اجرا کرده بود نتیجه گرفته بود یادم هست توضیحات تکمیلی با خودشونKhansariha (8)
موفق باشید
(2015-10-19 06:39 PM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیزKhansariha (8)
در مورد ساخت تلمبه اهرمی که تو خصوصی از بنده سوال کرده بودین طرح که داده بودم مانند یه بوستر فشار قوی عمل میکرد ولی این بوستر اتومات نبود اهرمی بود کلا سیلندر پیستون مجزا داشت ربطی به تلمبه فابریک نداشت طرح کامل تکمیل شده باید تو سایت همسایه شماتیکش باشه هنوز. که بعد اونم یه طرح جدید درست کردم که اونم مثل بوستر عمل میکرد. ولی طرحی که شما دنبالش هستین اهرمی کردن همین تلمبه فابریک هست که اقا بهروز این طرح رو به صورت ساده اجرا کرده بود نتیجه گرفته بود یادم هست توضیحات تکمیلی با خودشونKhansariha (8)
موفق باشید

سلام وممنون ازپاسخ شما ولی این دوستمون با چه نام دقیق کاربری هست ؟که شاید متوجه تاپیک نشه بنده پیام خصوصی بدم شاید خواستن ایده وکارعملی رو به دید عموم بگذارند.ممنون کاربربهروز ودقیق چه نام کاربری؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-10-19 03:14 PM)davoodheadari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام دوستان باتوجه به اینکه برای تلمبه زدن احتیاج به نیروی قوی هست .وشاید برای بنده وخیلی ازدوستان خسته کننده باشه بااجازه اساتیدودوستان این تاپیک راایجادکردم.چون بفکرساخت وسیله اهرم دستی برای کم کردن فشارانسانی برای تلمبه pcp . دوستان اکثرا شما قیچی اهنگری رو کم وبیش دیده اید که با اهرم نسبتا بلندمیشه براحتی اهن رو برش یا قطع کرد.یا همین سیستم جک برای اتومبیل استفاده میشه ولی چون نیازبه سیلندروغیره داره.مورد اولی که برای قیچی اهنگری استفاده میشه مدنظرم هست که هم ساده است هم هزینه ساخت کمتری داره .ولی این کمک رو ازشما دوستان میخوام که هرکدام طرحی روبرای اجرا بگذارید که خودتلمبه که به این اهرم بسته خواهد شد ازحالت فابریک درنیاد منظورم تلمبه بود که درصورت نیازبشه بازکرد چون این اهرم به دلیل حجم بزرگ باید یک جای ثابت بمونه.مثل منزل.انباری و.... فقط دوستانی که هرفکرو ایده ای دارند کمک کنندونظر بدهند.پیشاپیش سپاسگذار همه دوستان هستم ..
سلام به همه دوستانKhansariha (8)
من فکر میکنم طرح مورد نظر شما تقریبا مشابه نمونه زیر اگه باشه میشه با اضافه کردن طول دسته با کمترین نیرو گشتاور زیادی بدست اورد و تلمبه زدن راحت تر بشه در محل اتصال لوله عمودی به دسته هم میشه با زدن یک برش افقی تغییرات مفیدی در اون داد
برای گام اول فکر کنم طرح خوبی باشه
البته دوستان pcpدار که با تلمبه کار کردین اگه مشکلات طرح را بگین میتونم طرح های دیگه ای هم براتون پیدا کنم
موفق باشید
حق نگهدارKhansariha (8)
طرح:
[تصویر: bijanx43.jpg]
سلام دوست عزیز سپاس عالی بود.این طرح مفید وقابل اجراست با کمی تغییرات که اشاره کردید.نظردیگردوستان هم اگرلطف کنند .عملی میکنم .
لینک مرجع