انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: Fx T12 سلاحی برای همه جا
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
با سلام.
امروز قصد معرفی مقدماتی یکی دیگه از محصولات اف ایکس دارم به اسم T12 .

[تصویر: T12-106-1024x409.jpg]

این اسلحه در چندین مدل تولید میشه ،تی 12 قنداق سنتیک،تی 12 قنداق چوبی،تی 12 ویسپر سنتیک ،تی 12 400سی سی و تی 12 تارگت.تفاوت این مدل ها در نوع قنداق،طول لوله و حجم مخزن و قدرت شلیک هست ! (این که همش شد تفاوت خخخ)

عکس مدل ویسپر [تصویر: Whisper%20Right.gif]

عکس مدل چوبی[تصویر: t12_3.jpg]

عکس مدل 400 cc [تصویر: FX-T12400.png]

عکس مدل تارگت [تصویر: T12-109-1024x409.jpg]

بعد از لذت بردن از تماشای عکس ها خصوصا قنداق چوبیش بریم سر وقت مشخصات تی 12 سنتیک.

برخی از دوستان من جمله آقا مسیح این اسلحه در اختیار دارند و ان شا اله خودشون در ادامه در خصوص ویژگی های این اسلحه توضیح خواهند داد اما اونچه که از شواهد بر میاد اینه که این اسلحه با اون لوله اسموس تویس smoothtwies خودش تونسته نظر خیلی ها رو به خودش جلب کنه و دقت باور نکردنی از خودش نشون داده تا جایی که در یک فروم خارجی دیدم که با وایرخ 100 مقایسه شده بود !! و البته اقا مسیح هم از دقت این تفنگ فوق العاده رضایت داشتند.http://www.thehuntinglife.com/forums/topic/176547-fx-t12-whisper-vs-hw-100/
مشخصات کلی اسلحه به شرح ذیل است:
خشاب 12 تایی که به صورت بولت اکشن کار میکنه،لوله Smooth twist مچ گرید به طول 50 سانت،30 تا شلیک با فشار شکن فوقالعاده عالی (در حد رگلاتور)با فشار کاری 220 بار ،همچنین یک عبارت به عنوان 1/2 اینچ UNF در خصوص لول این اسلحه به کار برده شده که فکر میکنم مربوط به قسمت طلایی رنگ باشه و اطلاعاتی ازش ندارم!!!در خصوص ماشه باید گفت ماشه مسابقه ای طراحی شده و بین 400 تا 700 گرم نیرو لازم داره تا شلیک انجام بشه،سرعت شلیک در کالیبر 5.5 265 متر بر ثانیه هست که قدرتی نزدیک به 36 ژول تولید میکنه که برای شکار انواع پرندگان به نظر عالی میرسه،حجم مخزن 185 سی سی و وزن کلی سلاح به طرز باور نکردنی فقط 2.2 گرم هست !!!
شاید بشه تنها نقطه ضعف این سلاح نداشتن مانومتر روی اسلحه دونست!!

اینم چند تا ریویو خارجی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هرچی گشتم گروپ از این تفنگ ندیدم اگر دوستان گروپی پیدا کردند لطفا حتما قرار بدن.
با تشکرKhansariha (8)
منم چند وقت پیش در مورد این سلاح کمی تحقیق کردم.
اما تعدادی سوال برام پیش اومد که توی هیچ یک از انجمن های فارسی و غیر فارسی جوابی براش پیدا نکردم !
*اول از همه هیچ اطلاعاتی در مورد کرنگرافی این سلاح پیدا نکردم تا ببینیم تلورانسش در چه حدیه
*ثانیا لول smoothtwies که اف ایکس روی سلاح هاش نصب کرده با ساچمه های مختلف سازگاری داره ؟!
مثلا در لول والتر که روی پی1000 یا گلاتیان نصب شده تفاوت کیفیت بین جی اس بی و کراسمن و باراکودا خیلی مشهود نیست و از همه ی این ساچمه ها میشه حداقل برای شکار اسفاده کرد ! اما در این تکنولوژی که فقط چند سانت انتهایی لول خان کشی شده ایا باز هم دقتی که با ساچمه هایی غیر از جی اس بی میده در حد مطلوبه (برای شکار،نه تارگت) ؟! (قطعا با جی اس بی عالی جواب میده،با کرامن و باراکودا و ... چطور ؟)
چون این تفنگ رو برند اف ایکس تولید کرده هیچ شکی در کیفیت و دقت و ... باقی نیست و این سوالات رو صرفا جهت اطلاع خودم پرسیدم !
نهایتا از اقامسیح و سایر اساتید خواهش میکنم در صورت امکان گروپ هایی از این سلاح برای ما آپلود کنند + کرنو بشه که دیگه خیلی عالیه
Khansariha (8)
با سلام
اینم یه ریویو از 25. t-12 400cc البته تصویری از گروپ نذاشته ولی اندازه گروپ و فاصله و ساچمه رو ذکر کرده.و اگه اشتباه متوجه نشده باشم گفته که با گامو پرو مگنوم دقتش بهتر از جی اس بی شده.

جلال جان انشالا اقا مسیح از سیر افاق و انفس خخخ بر میگردند و اطلاعات رو کامل میکنند
ولی اون 1/2 unf سایز رزوه سر لوله هست که سایلنسر بسته میشه و این همون سایز رزوه هاتسان و اوانیکسو خیی دیگه از تفنگهاست که همشون سایلنسرشون به هم میخوره

نکته بعدی که من تو تفنگ مسیح دیدم اصطحلاک بسیار کم این تفنگ بود و با گفته خود کارخونه با کاهش قطعات متحرک امکان خرابی رو به حداقل رسونده
سلام
من با دو سلاح t12 تیرندازی کردم یکی مال دادا مسیح که زیاد فرصت نشد با دقت برسی بشه اما با توجه به وزن و دقت عالی سلاح من رو پیگیر این سلاح کرد تا بالاخره یکی از دوستان تهیه کردن و یک روز کامل به برسی سلاح پرداختیم
نکات مهم رو زکر میکنم شاید مفید باشه
1. وزن سلاح بینظیره و عالی برای شکار
2.طول سلاح خوراک شکاره
3.شات یکنواختی داره که توی سلاح تست شده 36 شلیک بدونه افت داشت البته مخزن کامل شارژنبود
4.دقت سلاح تا 50 متر میتونه با وایرخ مبارزه کنه اما در مسافت بالا برتری کامل با وایرخه البته در تارگت زنی نه شکار
5.قدرت کاملا مناسب شکاره
6.کیفیت بینظیری داره و جای هیچ حرفیرو نمیزاره
7.ماشه سلاح حساسیت عالی داره و بسیار کارامد
اما معایب
1.کار با خشاب سلاح یکم در ابتدا مشکله و ممکنه دامنه ساچمرو خراب کنه
2.بین لول و تانک پل وجود نداره که این باعث میشه اگه کوچیکترین فشاری روی لول باشه دقت افت شدیدی پیداکنه
3.گروپی که با دوستان گرفته شد تفاوت فاهشی بین ساچمه ها و عملکرد سلاح دیده شد در فاصله 50 متر عملکرد سلاح با ساچمه جی لس بی و فالکون و اف ایکس و ایر ارمز عالی بود ولی با باراکودا و ساچمه های جی اسبی هیوی و سامیانگ و دیانا عملکرد خوبی نداره اینکه توی فریم خارجی گفتن با گامو بهتر شلیک کرده احتمالا ساچمه گامو تقلبی بوده خخخخخخ

در کل در 50 متر خال روی خال میزنه و واسه شکار گزینه بسیار عالیه یا علی
ضمنا مدل 400 سی سی دارای گیج هم هست و در قسمت بچه قنداق گیج نصب شده

این تفنگ با طول 93 سانتیمتر بسیار کوچک و خوشدست هست برای کار در داخل خودرو هم خوبه اما اگر به عکسهای که گذاشتم توجه کنید با توجه به طراحی کپ و مخزن متوجه قابلیت بسیار عالی این تفنگ برای بالپاپ کردن میشید که در اون صورت چه هیولای کوچکی میشهKhansariha (219)
اینم یه گروپ از مدل وایسپر در 50 یاردی
[تصویر: 14163762681.jpg]
[تصویر: 14163762682.jpg]
[تصویر: 14163762683.jpg]
[تصویر: 14163762684.png]
با سلام و تشکر از دوستان خصوصا اقا محسن عزیز که تجربیاتشون منتقل کردند.قیمت جهانی این سلاح نزدیک به 1000 دلاره.Khansariha (8)
با سلام خدمت دوستان Khansariha (8)
همه از مسیح گفتن آخرشم خودش نیومد !!!!
بذارید یکی هم من بگم
مسیح با این سلاح چند تا شکار زده که آدم فقط میخواد تا صبح بشینه عکس هاشو نگاه کنه !!!!
اگه صلاح بدونه خودش عکس هاشو میذاره Khansariha (219)
دوستان این سلاح در 30 شات که چند بار کرنو کردیم تلورانس 3-5 متر بر ثانیه داشت...نکنه جالب الگوی سینوسی شات ها بود که دقیقا نمودار رفت و برگشت سرعت شاتها روی هم منطبق و منظمه. گروپ این سلاح در 51 متری که تست کردیم به زحمت 1.7 میل شد...
در خصوص بست لوله و تانک عرض کنم این یک نکته کلیدی در طراحی تفنگه...اولا که لوله بسیار محکم اجاست شده و به راحتی تکون نمیخوره از سر جاش و نبود بست در زمان شلیک باعث جلوگیری از موج نا منظم در طول لوله بعد از شلیک میشه...در سلاح هایی مثل ای تی بست لوله و تانک بعد از شلیک باعث میشه موجی که در حال حرکت به سمت نوک لوله هست پس از برخورد به بست شکسته و نوسان در حرکت موج بیشتر و دامنه نوسان کوتاهتر بشه که خوب قدر مصلم دقت رو خراب تر از زمانی که بستی وجود نداره میکنه.
متاسفانه کرنو و عکس های گروپ ها پیش خود داداش مسیحه و ایشونم که فعلا گرفتارن ولی این تفنگ واقعا ی رقیب گردن کلفت برای سلاح های دقتی تا 50 متره.
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع