انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: چگونه با تفنگ غیر رگوله در مسابقات شرکت کنیم ؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
یکی از بزرگترین چالش ها در میدان مسابقات برای تفنگ های غیر رگوله مقابله با سیستم های رگوله میباشد که برای رفع این مشکل راهکارهایی وجود دارد که به آنها میپردازیم
اصلی ترین مشکل در تفنگ های غیر رگوله در مسابقات تارگتینگ با فاصله مشخص و غیر مشخص همانند بنچ رست و فیلد تارگت افت تیر به دلیل افت فشار مخزن میباشد که برای حل این مشکل از راهکارهای مختلفی میشود استفاده نمود

1 - اولین و رایج ترین راه برای جبران افت hold-over یا بقول خودمان بالا گرفتن هست به اینصورت که برای جبران فاصله دورتر یا افت تیر در اثر افت فشار از فواصل پایینتر از مرکز رتیکل استفاده میشود که یا از میلدات کامل و یا مقادیر بین آنها بر روی هدف استفاده میشود که این مورد میتواند در فواصل نامشخص برای تفنگ های رگوله هم استفاده شود پس تا این مرحله بین هر دو سیستم تفاوت چندانی وجود ندار جز اینکه میزان بالا گرفتن در تفنگ غیر رگوله کمی بیشتر از رگوله میباشد
در این روش مشکل حادی وجود دارد که تیرانداز در صورت قرار گیری هدف در موقعیتی بین میلدات ها مثلا 1.6 میلدات دائما در حال تطبیق دادن 0.6 میلدات با هدف بوده و تمرکز لازم به جهت کنترل تنفس ، ضربان و ماشه کشی و غیره را از دست خواد داد در ضمن خیلی از دوربینها ممکن است فاقد میلدات بوده باشند

[تصویر: 11-crosshairs_03.jpg]
در حقیقت چنین تکنیکی به هیچوجه با مسابقاتی همچون بنچ رست سازگاری نداشته و نمیتوان نقطه را مورد اصابت قرار داد

[تصویر: 3.jpg]

2 - دومین روش برای جبران افت تیر در تفنگهای غیر رگوله که در فواصل مشخص مثل مسابقات بنچ رست کاربرد مناسبی دارد و موضوع اصلی بحث ماست جبران افت تیر با استفاده از طبلک یا تورت دوربین میباشد
این روش بسیار دقیق و ساده بوده و مشکل عدم تطبیق مقادیر بین میلدات ها با هدف را به کلی از بین خواهد برد و سطح این نوع تفنگ را در حد تفنگهای رگوله بالا خواهد آورد
روش کار به این صورت میباشد که با استفاده از هدف مورد استفاده در مسابقه به دلیل تاثیر بهتر در دید و مشابهت و تثبیت تفنگ در بهترین شرایط در فشار متناسب مخزن ( توصیه من 175 bar میباشد ) اهدافی همانند اهداف بنچ رست را که دارای 25 تارگت میباشد را با در نظر گرفتن شلیک سایتر به نوبت مورد اصابت قرار دهید
سپس میزان افت را از شلیک ابتدا تا انتها اندازه گرفته و با توجه به فاصله تعداد کلی کلیک مورد نیاز را محاسبه و در تعداد شلیک تقسیم نمایید تا تعداد کلیک برای هر افت فشار در شلیک بدست آید سپس در صورت افت نزولی نقاط برخورد در تست بعدی برای هر شلیک کلیک مورد نظر را اعمال و نتیجه را پیگیری کنید
فراموش نشود که در فشار مناسب سیکل برخورد حتما نزولی بوده باشد بنابر این اگر شلیک های اولیه به سمت بالا و سپس پایین حرکت کنند این روش نتیجه موفقی نخواهد داشت
در تست بعدی که انجام خواهید داد هنوز احتمال افت در شات های بالاتر به دلیل افت بیشتر فشار وجود دارد یعنی تعداد کلیک همسان مناسب نباشد که در اینصورت میزان افت در شاتهای اینگونه و تعداد کلیک ها را به روش قبلی محاسبه نموده و اعمال مینمایید
در این وضعیت بطور مثال تا شات 15 را 3 کلیک 3 کلیک به پیش رفته و از آن به بعد را 4 یا 5 یا 6 کلیک در نهایت تعداد کلی کلیک های شما بدست آمده البته در شرایطی ممکن است شما به تعداد کلیک کمتری نیاز داشته باشید مثلا تا پنجمین شات اصلا نیازی به کلیک نداشته باشید و پس از آن برای هر 5 شات از یک تعداد کلیک استفاده کنید یعنی برای شات 5 الی 10 تعداد 3 کلیک و از شات 10 الی 15 تعداد 4 کلیک و از شات 15 الی 20 تعداد 6 و از شات 20 الی 25 به 8 کلیک احتیاج داشته باشید
در این روش باید به نکات دیگری هم توجه داشته باشید
1 - از دوربینی استفاده شود که از سلامت کامل برخوردار بوده و در رفت و برگشت خطا نداشته باشد
2 - پس از شلیک های هر پارت شارژ به آرامی و دقیقا در حد دفعه قبل باشد
3 - تعداد کلیک های اعمال شده در ابتدای هر پارت اصلاح و به مقدار اولیه باز گردد
4 - در ابتدای هر پارت حتما از شلیک سایتر برای جبران میزان شارژ استفاده شود و میزان بالا یا پایین بودن نقطه برخورد اصلاح شود

با استفاده از این روش میتوان به راحتی با سیستم های رگوله شده برابری نمود و به دقت میزان افت را جبران نمود

موفق و سربند باشید
چه تاپیکی به به اقا دستت درد نکنه خیلی مفید بود
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام
اقا سعید بابت توضیحات ممنونKhansariha (8)
فقط روش دوم برای اکثر اعضا قابل اجرا نیست.Khansariha (226)
چون دیگه نهایتا دوربین های لیپرز و سنتر دارن(البته بعضا هم هستن که دوربین های هاک،بی اس ا اصل و ... دارن)و چون کیفیت لیپرز و سنتر توی بحث طبلک زیاد جالب نیست(اگه یکی را تغییر بدین ان یکی هم اتوماتیک تغییر میکنه)برای همین فکر نکنم بشه زیاد روش حساب کرد.Khansariha (226)
بهتر هست یک جوری با همون روش اول کنار بیایم،تا بعداKhansariha (172)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
محراب جان اول اینکه با توجه به بند اول در قسمت آخر پست بنده اشاره به دوربین سالم شده نه دوربین خراب
دوم اینکه زمانی که شما مطلبی رو بولد میکنید و با رنگ متمایز مشخص تر میکنید یعنی از صحت ویژه ای برخوردار هست و دارای رفرنس معتبر مگر اینکه این مورد از طرف شما تست و نتیجه گیری و اثبات شده باشه
من دو عدد دوربین با برند سنتر و لیپرز دارم که قبلا متعلق به یکی از دوستان شکارچی بوده که فقط با استفاده از کلیک ها شلیک میکرده و جالب اینجاست که در حال حاضر به اتفاق مسعود قدیری نزد من هستن و پست شما رو هم دیدن و به همین دلیل سوالی برایشون پیش اومده که این مورد چطور بوجود میاد چون بنده هم به هیچوجه با این مورد برخورد نکردم البته از اسماییل هم شنیدم ولی فکر میکنم مشکل از تراز دوربین یا نوع بستن شما باشه چون این دوستان با شناختی که از این دوربین نسبت به ضعیف بودن دیواره بدنه دارند نظرشون اینه که احتمالا فشار بیش از اندازه روی بدنه اعمال شده و ارکتور دچار انحراف شده باشه که البته با توجه تعداد کلیک کم در این وضعیت اچر زیادی نمیتونه داشته باشه
حالا اگر مرجعی برای این مورد در دست دارید لطفا بفرمایید تا مطالعه کنیم ولی کلا بحث در رابطه با دوربین سالم هست

موفق و سربلند باشید
(2014-09-16 07:29 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محراب جان اول اینکه با توجه به بند اول در قسمت آخر پست بنده اشاره به دوربین سالم شده نه دوربین خراب
دوم اینکه زمانی که شما مطلبی رو بولد میکنید و با رنگ متمایز مشخص تر میکنید یعنی از صحت ویژه ای برخوردار هست و دارای رفرنس معتبر مگر اینکه این مورد از طرف شما تست و نتیجه گیری و اثبات شده باشه
من دو عدد دوربین با برند سنتر و لیپرز دارم که قبلا متعلق به یکی از دوستان شکارچی بوده که فقط با استفاده از کلیک ها شلیک میکرده و جالب اینجاست که در حال حاضر به اتفاق مسعود قدیری نزد من هستن و پست شما رو هم دیدن و به همین دلیل سوالی برایشون پیش اومده که این مورد چطور بوجود میاد چون بنده هم به هیچوجه با این مورد برخورد نکردم البته از اسماییل هم شنیدم ولی فکر میکنم مشکل از تراز دوربین یا نوع بستن شما باشه چون این دوستان با شناختی که از این دوربین نسبت به ضعیف بودن دیواره بدنه دارند نظرشون اینه که احتمالا فشار بیش از اندازه روی بدنه اعمال شده و ارکتور دچار انحراف شده باشه که البته با توجه تعداد کلیک کم در این وضعیت اچر زیادی نمیتونه داشته باشه
حالا اگر مرجعی برای این مورد در دست دارید لطفا بفرمایید تا مطالعه کنیم ولی کلا بحث در رابطه با دوربین سالم هست
موفق و سربلند باشید
بله منم به ان مورد توجه کردم و در صحبت کمی در تایید ان هم بود.Khansariha (226)
و درباره بولد کردن و رنگی کردن،بیشتر برای تمایز دادن مطلب هست و کمتر برای تاکیید.
از طرف من که خیر،چون از نظر من اصلا نباید با طبلک ها زیاد بازی کرد و خودم فقط با میلدات ها کار میکنم ولی دیگر دوستانی که زیاد از دوربین های لیپرز و سنتر کار کشیدن این مورد را مشاهده کردن که مثلا امدن ارتفاع را با طبلک اصلاح بکنند و با وجود این که دوربین تراز بوده ولی بازم در عرض هم شاهد جا به جایی ریتایکل بودن و تیرشون چپ و راست میخورده.
اقا سعید اگه دوربین،دوربین خوبی باشه که منم قبول دارم مثلا اگه یک دوربین خوب زیر دستم میبود(حداقل یک دوربین درجه 2 دنیا،البته لیپرز چیز بدی نیست ولی کمترین در بهترین ها است) منم میامدم روی طبلک هام با یک رول کاغذی علامت میزاشتم و برای فواصل و یا شلیک های مختلف ان را درجه بندی میکردم.Khansariha (172)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام خدمت دوستان و بخصوص آقا سعید. بابت این پست که مربوط به این تاپیک نیست عذر میخوام ولی به ناچار خواستم این موضوع رو خدمت آقا سعید عرض کنم که خود بنده نیز به این مشکل برخوردم. چه در مورد دوربین لیپرز و چه سنتر. یعنی در هر دو فنری که توسط طبلکها بالا و پایین و چپ و راست میشن سر جای خودش نیست. با در نظر گرفتن این موضوع که همه جوانب تراز تفنگ و بستن صحیح پایه رو در نظر بگیریم - تفنگ بالا میزنه بدون چپ و راست زدن. وقتی با طبلک بالا و پایین کار میشه طبلک چپ و راست هم از محدوده خودش خارج میشه. این مورد رو بارها خودم تو این دو مدل دوربین دیدم. با عذر خواهی .
عرض سلام
در مورد سنتر و لیپرز منم کاملا تایید میکنم که با تغیر یکی از طبلکها دیگری هم تغییر میکنه رفرنس هم سنتر اینجوری دارم هر کدام دوستان مایل باشن تست میکنیم
در مورد دوربین اپتیما هم که من دارم همینجوری هست
در مورد تاپیک هم خیلی خوبه و هم واقعا مفید واسه بالا بردن دقت و اقا سعید زحمت کشیدن راهکارهای مفیدی رو ارائه کردن که خیلی عالی هست ولی به نظر شخص خود من هر چقدر هم که تفنگ خوب باشه و از این موارد هم درست استفاده بشه در مسابقه شانسی در مقابل تفنگهای رگوله برای اوردن مقام وجود نداره و باز هم میگم که این فقط نظر شخصی خود منه که بحث به وجود نیاد
واقعا جای تاسف داره که دوستان بدون توجه به متن پست بنده دائما با عذر خواهی و نظر شخصی و بدون دلیل موجه سعی در اثبات موضوعی که رد نشده دارن واقعا اگر دلیل این اسرار رو میدونستم خیلی خوب بود
حالا اگر کسی جواب سوال مطرح شده رو داره لطف کنه بگه تا تکلیف پست های نامربوط به موضوع تاپیک مشخص بشه
سوال بنده اینه
نقل قول : این مورد چطور بوجود میاد
جواب این سوال میشه رفرنس نه اینکه من هم تست کردم همینجوره !
البته مسعود جواب قطعی و روشنی در این مورد بدست اورد که میتونه مربوط به خیلی از دوربین ها باشه که قسمت عمده اون مربوط به حرکت بیش از اندازه ارکتور و دوربین هایی هست که کم کلیک خورده
و دوست عزیز دیزل پاور
این نظر شما با موضوع تاپیک کاملا مرتبط هست
نقل قول : ولی به نظر شخص خود من هر چقدر هم که تفنگ خوب باشه و از این موارد هم درست استفاده بشه در مسابقه شانسی در مقابل تفنگهای رگوله برای اوردن مقام وجود نداره
اما میشه دلیل اونرو هم بفرمایید آیا شما بر اساس دلایل خاصی این نظر رو دادید یا تصور شماست ؟
نقل قول : اما میشه دلیل اونرو هم بفرمایید آیا شما بر اساس دلایل خاصی این نظر رو دادید یا تصور شماست ؟

قطعا یک نواختی سلاح های رگوله رو نداره مثلا At44 ولی اگر دوستان جدی و مصمم هستن باید سلاح هاشون رو در شرایط مشابه مسابقه تست کنن

جز تمرین و تست برای بدست آوردن میزان افت ساچمه زیاد کار دیگه ای نمی شه کرد ( تمرین و تست سلاح )

باز هم یک نواختی رگولاتور بدست نمی آد
--------------------------------------------------------------------

برای این دوره که کار های مقدماتی و تکمیلی صورت گرفته ولی اگر می شد بین سلاح های رگوله و غیر رگوله کلاس جدا در نظر گرفته بشه منصفانه تره
(2014-09-17 01:05 AM)drivyyy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول : اما میشه دلیل اونرو هم بفرمایید آیا شما بر اساس دلایل خاصی این نظر رو دادید یا تصور شماست ؟

قطعا یک نواختی سلاح های رگوله رو نداره مثلا At44 ولی اگر دوستان جدی و مصمم هستن باید سلاح هاشون رو در شرایط مشابه مسابقه تست کنن

جز تمرین و تست برای بدست آوردن میزان افت ساچمه زیاد کار دیگه ای نمی شه کرد ( تمرین و تست سلاح )

باز هم یک نواختی رگولاتور بدست نمی آد
--------------------------------------------------------------------

برای این دوره که کار های مقدماتی و تکمیلی صورت گرفته ولی اگر می شد بین سلاح های رگوله و غیر رگوله کلاس جدا در نظر گرفته بشه منصفانه تره

در حال حاضر چون بحث مسابقه و تارگتینگ جدید هست و هنوز کسی زیاد از بحث تیونینگ اطلاع نداره طبیعی هست که ما چنین انتظار داشته باشیم که حتما از بهترین امکانات باید استفاده کرد تا به بهترین نتیجه رسید
دوست عزیز هیچکس در هیچ کجای دنیا تفنگ از پشت ویترین به مسابقه نمیبره حتی تفنگی که رگوله باشه !
شرکت در مسابقه مقدماتی داره که نباید فراموش بشه و اولین رکن اون در رابطه با تفنگ بالابردن راندمان اون هست حتی برای تفنگی مثل وایرخ 100
اگر نظر شما غیر از این هست کافیه همون at - 44 که مثال زدید رو برای شرکت در مسابقه به من بدید و بعد از یک هفته چیزی نزدیک به وایرخ 100 تحویل بگیرید
اشتباه شما در اینه که فکر میکنید فقط باید تمرین کرد شما اگر با تفنگ بدون دقت 100 سال هم تمرین کنید به هیچ نتیجه ای نمیرسید
[تصویر: h5zkgaluwjje7zivnxyp.jpg]

این عکس گروپ تفنگ علی آقا ( خالزن ) توسط بنده در فاصله 25 متر و مربوط به 2 هفته پیش هست
گروپ سمت راست در وضعیت استاندارد و گروپ سمت چپ بعد از یک تغییر کوچک . نقاط قرمز رنگ محل نشانه گیری
تعداد شلیک 5 عدد
حالا شما با این وضعیت چطور میتونی با تمرین به مهارت برسی ؟
اشتباه بعدی شما تکرار و اصرار بر این هست که رسیدن به دقت تراجکتوری بدون رگولاتور غیر ممکن هست بنابر این اطلاعات شما در زمینه تراجکتوری پرواز ساچمه و چگونگی شکل گرفتن اون اصلا در حد چنین اظهار نظری نیست !
ببینید دوست عزیز اظهار نظر بدون پشوانه هیچ ارزشی نداره و جلوی یادگیری و یاد دادن رو میگیره در رابطه با موضوع تاپیک نظر های مختلفی داده شد که هیچکدوم برگرفته از موضوع اصلی نبود و هیچکس نبود که اصطلاحا قبل از خشک شدن جوهر تاپیک نظر نده و بره تست کنه ! چرا ؟ چون دوست عزیزی در همون ابتدا نظر منفی خودش رو بر اساس مشکل دوربین x و y داد !
ولی آیا از نظر فنی میزان افت در این فاصله و مشکل این نوع دوربین با این روش آزموده شد ؟
آیا کسی حساب کرد 1 سانت افت در 25 متر چند کلیک محاسبه میشه ؟
آیا کسی میدونه این میزان انحراف در رابطه با تغییر الویشن بر روی ویندیج بین 0 تا 25 متر چقدر هست ؟
بهتر این هست که اگر قصد دامن زدن به بحثی رو داریم همگام با اون حرکت کنیم نه روبروی اون

در ضمن اگر شما به مسابقات سایر کشور ها هم توجه کنید میبینید که کلاسی به عنوان رگوله و غیر رگوله وجود نداره در کل این نظریه که همه با امکانات من مسابقه بدن که نمیشه چون اونوقت میگید حالا کلاس اوانیکس ها جدا کلاس ایرآرمز ها جدا وایرخ جدا p 1000 جدا و دوربین بوشنلی ها جدا و هاکی ها جدا کم کم میشه کلاس و کلاس بازی و ... واقعا دیگه انصاف داشته باشید و اگر خودتون توان شرکت ندارید با این مدل اظهار نظر ها باعث سمپاشی نشید

موفق و سربلند باشید
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع