انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مهارتها : روشن کردن آتش
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
دوستان تا حالا شده متوجه اتفاق بدی بشین که , الکل جامد و فندکتون تموم شده و مجبور باشین صرفا با شاخ و برگ درختان و گیاهان آتش روشن کنین؟
طبعا کار پر زحمتیه اما ریزه کارهایی هم داره که دوست دارم دوستان تجربیاتشون رو با بقیه به اشتراک بگذارن.
دوست عزیز تعداد زیادی از کاربران در خصوص این مهارت خاص(روشن کردن اتش) اطلاعات و خصوصا تجربه ندارند چون الان دیگه همه ی زندگی ها بصورت شهر نشینی و ...شده.
پس تاپیک خیلی پرباری نمیشه من فکر میکنم اگه اسم تاپیک تغییر کنه و همه ی مهارت های بقا و زندگی در برابر طبیعت رو شامل بشه خیلی بهتر میشه و تاپیک پرطرفداری خواهد شد.
Khansariha (8)
(2014-07-15 07:46 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز تعداد زیادی از کاربران در خصوص این مهارت خاص(روشن کردن اتش) اطلاعات و خصوصا تجربه ندارند چون الان دیگه همه ی زندگی ها بصورت شهر نشینی و ...شده.
پس تاپیک خیلی پرباری نمیشه من فکر میکنم اگه اسم تاپیک تغییر کنه و همه ی مهارت های بقا و زندگی در برابر طبیعت رو شامل بشه خیلی بهتر میشه و تاپیک پرطرفداری خواهد شد.
Khansariha (8)

علی جان من هم موافق نظرتون هستم
شما وقتی حرف از زندگی در شرایط سخت میزنی روشن کردن آتش هم جز کوچکی از اون میشه پس همون زندگی تاپیک در شرایط سخت خیلی میتونه پربارتر باشه
سلام اما دوستان فکر نکنم تاپیک بدی باشه یه تجربه دارم میخوام واستون بگم امیدوارم بدردتون بخوره.
همین عید پارسال بود شب 12 عید بود که با دایم رفتیم کوه که شب رو تو کوه باشیم و یه جایی خوب واسه سیزده بدر گرفته باشیم با موتور رفتیم خیلی چیزا با خودمون بردیم از شانس بد ما کبریت واسه روشن کردن اتیش باهامون نبود حالا چیکار کنیم؟ داییم گفت بیا برگردیم کبریت بیاریم گفتم دایی 30 کیلومتر راه با این همه بار کی برگرده؟ یه فکر زد به سرم یه چنتا شاخه جمع کردم نفت باهامون بود نفت ریختم رو چوب ها داییم گوفت حالا میخوای با دهن اتیش درست کنی گفتم کارت نباشه خخخخخ
رفتم سر شمع موتورو در اوردم یه تیکه کوچولو چوب اوردم در باک موتور رو باز کردم زدمش تویی بنزین سیم سر شمع رو گزاشتم رو شمع موتور رو که روشن کردم چوبی که بنزینی بود گذاشتم کنار شمع یواش یواش به سیم برق موتور فاصله دادم جرقه که خور به چوب اتیش گرفت و تمام اتیش روشن شد.
ببخشید طولانی شد Khansariha (8)
یا علی.
با سلام من هم یه روز خیلی بیکار بودم گفتم برم ببینم چجوری میشه به روش سرخپوستی آتیش روشن کرد خلاصه یه تیکه تخته آوردم با یه چوبه خشک و مقداری براده چوب شروع کردم با کفه دستام چرخوندنه چوب هر کاری کردم نشد لجم گرفت رفتم چوبو بستم به سه نظامه دریلو گذاشتمش روی تخته سرتونو درد نیارم هرکاری کردم نشد که نشد بویه دود گرفتم ولی دریغ از یه ذره آتیش
میدونم این تجربه به کاره کسی نمیاد اما گفتم حداقل این روشو امتحان نکنین که نمیشه یا حداقل من که امتحان کردم نشد
یا علی
شاید بعضی از دوستان خندشون بگیره اما یک سوال داشتم!!!Khansariha (226)
ایا میشه با دوربین تفنگی و نور افتاب اتش روشن کرد!!! یعنی کسی تجربه اش را داشته!Khansariha (399)
سپاسKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اگه در دوربین تفنگ برعکس نگاه کنید(یعنی از سمت عدسی شیئی)،مثل ذره بین بسیار قوی عمل میکنه !
حالا اگه شما نور رو به عدسی شیئی اون بتابونید،مثل ذره بین عمل میکنه و نور رو در یک ناحیه متراکم میکنه که میشه از این حرارت جهت روشن کردن اتش استفاده کرد.من خودم تست نکردم اما به نظرم جواب میده
Khansariha (8)
بطري آب معدني به صورت نيمه پر و مورب ميتونه مثل عدسي عمل كنه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همه این روشها تا حدودی محدودیتهای خاص خودشون رو دارن
فکر بی آتش ماندن توی یک روز سرد زمستانی در دل طبیعت بی رحم قبل از هر چیز منو وادار میکنه که همیشه توی چندتا از جیب های کوله پشتیم کبریت یا فندک و توی جیب لباسهام داخل ماشین یا موتور آتش زنه داشته باشم

بد نیست که همه این روشها رو بلد باشیم و بتونیم در شرایطی ازشون استفاده کنیم حتی در صورت به همراه داشتن ابزار مناسب و فقط جهت تمرین و امتحان برای روز مبادا
من روشهایی که دوستان گفتند رو امتحان کردم از سیستم جرقه خودرو یا موتور گرفته تا شیشه ساعت و باروت و چاشنی اما همه اینها همیشه همراه ادم نیستن و یا حداقل همیشه قابل استفاده نیستن
مثلا در یک روز ابری عدسی دوربین هیچ کاری ازش بر نمیاد و اتفاقا روزهای زمستان اکثرا ابری هستند یا در یک روز برفی یا بارانی که همه جا خیس شده روشن کردن آتش با این ابزارها کار آسونی نیست .... به غیر از سیستم جرقه خودرو و بنزین که اونم همه جا همیشه همراهمون نیست

بارها و بارها شده که حتی با در اختیار داشتن کبریت باز هم روشن کردن آتش برای خیلیها خیلی سخت و غیر ممکن بوده البته در شرایط خاص
شکارچیهای قدیمی اینجا همیشه میگن که توی طبیعت سه نوع ابزار همیشه باید همراه آدم باشه
(برنده،دوزنده،سوزنده)
پس بهتره قبل هر چیز ابزار آتش زنه مناسب و با دوام برای این کار همیشه همراهمون باشه و همیشه با برنامه ریزی و چک کردن تجهیزات بزنیم بیرون
البته یاد گرفتن این آموزشها در شرایطی که بشه ازشون استفاده کرد کاملا کار اًمد هستند
منتظر ابتکارات خلاقانه دوستان هستیم.
تو مواقع ضروری از باتری موبایل هم میشه برای روشن کردن اتیش کمک گرفت یکم برگ خشک جمع میکنیم با چوب باتری موبایل رو در میاریم با سنگ یا چاقو سوراخش میکنیم خیلی سریع داغ میشه شروع میکنه به دود کردن گرمای شدید که با گذاشتن برگ روش اتیش روشن میشه خیلی سریع.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
لینک مرجع