انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: Hatsan AT-P2
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
دیدم اینجا p2 خیلی غریبه گفتم یه تاپیک بزنم برای اینکه دوستان یه مقدار با این تفنگ فوق العاده عالی اشنا بشن
البته در ابتدا یه ذره سرتون رو درد میارم چی شد که این تفنگ رو انتخاب کردم
حدود پنج سال پیش به تفنگ بادی علاقه مند شدم
خیلی تعریف قدرت تفنگ های هاتسان رو شنیده بودم
تنها چیزی که میدونستم این بود که دیانا از همه بهتره
حالا چرا و به چه دلیل دیگه هیچی نمیدونستم
تا این که با این سایت اشنا شدم
یه چیزایی سر سری خوندم و فهمیدم هاتسان فقط قدرت داره ولی دقت نداره و اون قدرت هاتسان هم پایدار نیست و خیلی مسائل دیگه
خلاصه تصمیم گرفتم یه تفنگ پر قدرت و با دقت بخرم که نتیجش شد خرید یک عدد دیانا مگنوم 350
باهاش یه صدتایی بیشتر شلیک نداشتم که یک قبضه دیانا 56 دیدم و یه دل نه صد دل عاشقش شدم
Khansariha (172)
350 رو فروختم و 56 رو خریدم
خداییش فقط دوست داشتم بشینم نگاش کنم
فوق العاده بود طراحی این تفنگ
اما کاربردی نبود(به دلیل سنگینی بیش از حد) و بیشتر به نظرم برا کلکسیون خوبه
منی که دردسر های یه تفنگ خوش قیافه و خوش ساخت رو کشیده بودم دنبال یه تفنگ فوق العاده سبک جمع و جور و خیلی خیلی راحت برای حمل و نقل میگشتم که با هاتسان p2 آشنا شدم
56 رو فروختم و الان با یه هاتسان پی 2 در خدمتم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اول مشخصات فنی این تفنگ رو براتون می نویسم:

مشخصات فنی در کالیبر(4.5mm/.177cal):**********************************مشخصات فنی در کالیبر(5.5mm/.22cal):

سرعت تیر: (264m/s (870fps*******************************************سرعت تیر: (236m/s (780fps

قدرت: 20 ژول*****************************************************قدرت: 27 ژول

ظرفیت خشاب: 10 تیر***********************************************ظرفیت خشاب: 10 تیر

ظرفیت مخزن: 50 سی سی******************************************ظرفیت مخزن: 50 سی سی

فشار مخزن: 200 بار************************************************فشار مخزن: 200 بار

تعداد تیر قابل شلیک با یک مخزن: 35************************************تعداد تیر های قابل شلیک با یک مخزن: 35
من هم که تست کردم با وجود لوله کوتاه دقتش خیلی خوب بود و خودمم باورم نمیشد و اولش فکر میکردم اشتباه میبینم.
با اینکه مخزنش خیلی کوچک هست و فقط 50 سی سی هست تعداد شلیکهای خوبی داره و تعداد شاهای مفیدش 20 تا هست .
از 200 بار تا 100 بار 25 تا شات میدهد با قدرت حدود 25 ژول که عالیه.با ده تا تلمبه هم که شارژش کامل میشه.بسیار خوشدست و ارگونومیک هست.
من خودم بالشخصه از شلیک با این کوچولوی بی مدعا خیلی لذت میبرم هرچند که این تفنک مال خودم نیست.
یک نکته اساسی که باید در این تفنگ رعایت شود این هست که از سایلنسر با طول کوتاه استفاده شود وگرنه اگر بلند باشد ساچمه به درپوش برخورد خواهد داشت.
تا فاصله 60 یا 70 متر هم راحت میتونید برای شگار کبوتر روش حساب کنید.
برای دوستانی که با 25 ژول مشکلی ندارند این تفنگ بهتر از تفنگهای بالپاپ است.
وقتی تفنگ رو میخرید یه سری وسایل همراهش هست

توی پک این وسایل باید باشه:

1-خود تفنگ
2-قنداق پرتابل
3-رد دات
4-رابط برنجی شارژ تلمبه(توی یه قوطی استوانه ای پلاستیکی هست به همراه اورینگ های یدکی)
5-درپوش برنجی که وقتی مخزن رو باز می کنید برای حفاظت از مخزن روی مخزن بسته میشه)
6-هارد کیس که تفنگ و تمام این متعلقات توش جا میشه
با سلام و تشکر از کاربر گرامی darkman.
دوست عزیز با توجه به اینکه این تاپیک باز کردید و شما هم دارنده همین سلاح هستید ،به نظر میرسه اگر بتونید یک ریویوی کامل که شامل عکس از تمامی قسمت های اسلحه،گروپ گیری دقیق جهت نشان دادن دقت این اسلحه با ساچمه مناسب و در شرایط مناسب و همچنین بررسی اجزا این اسلحه خصوصا قنداق و انجام کرونگرافی در صورت داشتن امکانات ،در سایت قرار بدید خیلی بهتر خواهد بود چرا که مطمئنا اگر این اسلحه دقت و قدرت لازم داشته باشه خصوصا در کالیبر 4.5 به نظرم میتونه گزینه خیلی مناسبی برای افراد علاقه مند به مقوله تفنگ بادی داشته باشه.خصوصا به خاطر ابعاد جمع و جورش.
با تشکر
یا علی
طول کلی سلاح چقدر هست؟ در صورتی که قسمت عقبی قنداق جدا بشه چقدر هست؟
وزنش که حدود ۲/۷ کیلوگرم هست... فکر میکنم که کالیبر ۴/۵ میتونه به عنوان یه جایگزین بالپاپ های گرون قیمت البته برای هدف زنی قرار بگیره...
Khansariha (8)
سلام خدمت AIRKING عزیز(فکر کنم اسم شریفتون علی آقا بود)
چشم آقا
به روی جفت چشمام
فقط متاسفانه کرونوگراف ندارم آقا
اما عکس ها به روی چشم
با چند نوع ساچمه هم گروپ میگیرم میذارم تو سایت
Khansariha (8)
××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××​×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
پیوست:××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××​××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××​××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××​×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
اینو یادم رفت بگم
علاوه بر قطعات ذکر شده توی چند پست عقب تر که خدمتتون عرض کردم باید دو عدد خشاب ده تایی هم توی پک موجود باشه
Khansariha (8)
اول نمی خواستم روی تفنگ تفنگ دوربین ببندم
اما دیدم قدرتش اینقدرم کم نیست که نشه روش دوربین ببندی
همون Center 4x16x40 رو که داشتم با یه پایه دوتیکه روش بستم
قیافش عالی شد
اما وقتی خواستم توی هارد کیسش بذارمش بدجوری ضد حال خوردم
دیدم دیگه توی هارد کیس جاش نمیشه
از یکی از دوستام که داشته پرسیدم چکارش کنم گفت باید جای تبلک بالایی دوربین رو از روی هارد کیس ببری که از اون قسمت تبلکش بزنه بیرون تا بشه در کیس رو ببندی
خیلی ناراحت شدم
رفتم پیش آقای گودرزی گفت نمیخواد این کارو بکنی
یه پایه دوتیکه کوتاه بهم داد
دیگه اینجوری راحت با دوربین توی هارد کیس جا میشه
فقط یه نکته
چون پایه خیلی کوتاهه قسمت عقبی دوربین(عدسی چشمی) به مگسک گیر میکنه و نمیذاره دوربین بیاد پایین و دوربین روی پایه نمی خوابه
به خاطر همین مگسک رو باز کردم بعدش دیگه دوربین راحت روی پایه خوابید و بستمش
اینم از حل مشکل بستن دوربین جوری که تفنگ با دوربین توی کیس جا بشه
Khansariha (8)
قیمتش؟Khansariha (8)
(2014-07-13 10:30 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
طول کلی سلاح چقدر هست؟ در صورتی که قسمت عقبی قنداق جدا بشه چقدر هست؟
وزنش که حدود ۲/۷ کیلوگرم هست... فکر میکنم که کالیبر ۴/۵ میتونه به عنوان یه جایگزین بالپاپ های گرون قیمت البته برای هدف زنی قرار بگیره...
Khansariha (8)

ببخشید گویا پست بنده رو ندیدید! Khansariha (399)
محمد جان ممنون از زحمتتت Khansariha (8)
جای معرفی این تفنگ تو سایت خیلی خالی بود
اگه ابعاد سلاح و همچنین عکس هم بذاری ریویو خیلی جامع تر میشهKhansariha (8)
بعد از چند پست اخیر خودم هم به این مدل پیستول پی سی پی از هاتسان علاقمند شدم (در کل رایفل ها رو به پیستولها ترجیح می دهم ) ، مطالعه کوچکی در مورد این مدل انجام دادم -گرچه همه می تونند با صرف وقتی کم تو نت بهش دسترسی داشته باشند- که با دوستان به اشتراک می گذارم. البته منتظر ریویوی دوستمون آقا محمد از سلاح خودشون هستیم :
مدل AT-P2 بعد از ارایه اولین پیستول پی سی پی هاتسان یعنی مدل P1 تولید و معرفی شده است که از نظر مشخصات فنی و قدرت تفاوتی با مدل P1 ندارد ولی شکل ظاهری دستخوش تغیراتی شده که بزرگترین آن امکان نصب قنداق تلسکوپی به مدل P2 می باشد که خود قنداق نیز از نظر طولی قابل تنظیم بوده و تیراندازی با این سلاح را لذت بخش تر می کند.
[تصویر: 14056716322.jpg]

مشخصات کلی :
- دارای خشاب 10 تایی ، سیستم لود دستی با اهرم سایدلور (که برعکس رایفل های این کمپانی همانند AT44 که اهرم مسلح کننده در سمت راست سلاح قرارد دارد در سری های پیستول پی سی پی در سمت چپ تعبیه شده است)
- لوله با کیفیت ساخت و دقت بالا ، همینطور صدای کم که قابلیت نصب سایلنسر را دارد.
- تولید شده در سه کالیبر 4.5 ، 5.5 و 6.35 میلیمتر
- دارای دسته تپانچه ای ارگونومیک پلیمری
- ارایه یک قنداق قابل تنظیم تلسکوپی همراه با کیت سلاح
- دارای خشاب جدا شونده با ظرفت 10 ساچمه در کالیبر 4.5 و 5.5 و 9 ساچمه در کالیبر 6.35 میلیمتری
- دارای یک خشاب اضافه در کیت سلاح و قطعه دی گاز کپسول و آلن و اورینگ های معمول همانند رایفل ها
- دارای کپسول آلومینیومی هوا با ظرفیت 50 سی سی که گیج (نشانگر) آن همانند مدل های رایفل در قسمت جلویی کپسول قرار گرفته است. (همانطور که دوستمون محمد نیز اشاره کرده اند با این ظرفیت به راحتی شارژ می شود)
- ریل دوربین 11 میلیمتری که قابلیت نصب پایه های 22 میلیمتری را هم دارد.
- دارای ضامن اتوماتیک و دستی که در قسمت جلوی ماشه قرار گرفته است.
- دارای مکانیسم عدم لود دوباره پس از وارد شدن یک ساچمه به لوله
- دارای دستگاه نشانه روی جلو و عقب با فیبر شب نما
- ماشه قابل تنظیم دو مرحله ای
- دارای کیس پلاستیکی در بسته سلاح

مشخصات فنی :
- انرژی دهانه در سه کالیبر 4.5 ، 5.5 و 6.35 به ترتیب 264 ، 236 و 216 متر بر ثانیه می باشد.
- کپسول با حجم 50 سی سی و فشار کاری 200 بار
- طول کلی در حالت قنداق بسته 640 میلیمتر و در حالتی که قنداق باز است 740 میلیمتر
- طول لوله : 265 میلیمتر
- وزن کلی : 2.9 کیلوگرم

سلاح همراه با کیس پلاستیکی و لوازم همراه :
[تصویر: 14056716323.jpg]

قنداق تلسکوپی با قابلیت تنظیم در طول آن که به وسیله پین به قسمت پشتی سلاح نصب می شود :
[تصویر: 14056719592.jpg]
[تصویر: 14056716324.jpg]
[تصویر: 14056716325.jpg]

اهرم مسلح کننده سلاح در قسمت چپ سلاح قرار دارد که برای من خیلی جالب بود (مسلح کردن سلاح بدون برداشتن دست از روی ماشه و از سمت قنداق سلاح به سمت جلو باز می شود) :
[تصویر: 14056719593.jpg]

کیس پلاستیکی :
[تصویر: 14056719591.jpg]

* چند ریویوی دیگه هم دیدم که تست دقت و گروپ گیری خاصی نداشتند به جز ریویوی سایت ایرگان وب که به صورت ویدئو بوده البته با کالیبر 6.35 میلیمتر ، سعی می کنم ویدئوی مزبور را در اولین فرصت در یک سرور مثل آپارات آپلود کنم.

* ریویو و تست دقت این سلاح با ساچمه های داخلی و خارجی توسط آقا محمد می تواند در شناخت بهتر این سلاح کمک کند ، منتظر پست ایشان هستیم.

Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع