انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: راهکارهایی برای افزایش دقت در سلاح بادی فنری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
این تاپیک به زودی تکمیل میگردد...
با اجازه ی اساتید
در فنری عوامل زیر میتونه در افزایش دقت اثر داشته باشه :
1 - اطمینان از سالم بودن واشر ها ( واشر پیستون و واشر لول )
2 - اطمینال از سفت بودن لوله ( در کمر شکن ها )
3 - اطمینان از سفت بودن پیچ های طرفین و پیچ های ماشه
4 - به آرامش رسیدن فنر اصلی
5 - استاده از دوربین مناسب و ضد شوک

فعلا همین ها یادم هست اگر دوستان لطف کنند و تکمیل بفرمایند ممنون میشم
بالانس قرار گرفتن یک اسلحه در دست رو دقت تیراندازی با اون اسلحه هم تاثیر داره.
گاهی اوقات برای بهتر شدن بالانس اسلحه (که در نهایت موجب بهتر شدن دقت تیراندازی با اون اسلحه میشه) نوار یا وزنه بهش میبندن(قنداق یا لوله) تا همه جای اسلحه با نسبت تقریبی مناسبی تو دست وزنش حس بشه و یه طرف سنگین تر از طرف دیگه نشه و به قول خودمونی میزون تر و متعادل تر بشه.
البته این میزون موندن اسلحه در دست به حالت تیراندازی هم بستگی داره,مثلا نشسته باشه یا سرپا یا درازکش و با پایه.
انتخاب کردن بهترین زمان برایه چکاندن ماشه یعنی فاصله ی زمانی بین دو تنفس یا دو مرحله کردن بازدم .گرفتن خلاصی ماشه وروش چکاندن ماشه تاثیر زیادی در دقت داره .هنگامی که سر دست شلیک می کنید سلاح رو روی هدف ثابت نزارید چون باعث لرزش می شه یعنی نشانه برید بالا تر از هدف به حدود 40 سانت وبه ارامی به طرف پایین ادامه بدید به هدفتون نرسیده خلاصی ماشه رو بگیرید مرحله نصف بازدم رو بگزرونید به هدفتون که رسیدید یک لحظه مکث وشلیک کنید بعد از شلیک 2ثانیه سلاح رو ثابت نگاه دارید منظور بعد از چکاندن ماشه سریع سلاح رو پایین نیارید وگونه رو از قنداق جدا نکنید ......رعایت کردن تمام مراحل برایه یک شلیک خوب الزامیه ونیازمند تمرین وتمرین .شاید من مراحلم رو پس وپیش نوشتم اساتید اصلاح کنند این .روش برایه سلاح بدون دوربین انجام میدم
(2014-05-29 02:43 AM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انتخاب کردن بهترین زمان برایه چکاندن ماشه یعنی فاصله ی زمانی بین دو تنفس یا دو مرحله کردن بازدم .گرفتن خلاصی ماشه وروش چکاندن ماشه تاثیر زیادی در دقت داره .هنگامی که سر دست شلیک می کنید سلاح رو روی هدف ثابت نزارید چون باعث لرزش می شه یعنی نشانه برید بالا تر از هدف به حدود 40 سانت وبه ارامی به طرف پایین ادامه بدید به هدفتون نرسیده خلاصی ماشه رو بگیرید مرحله نصف بازدم رو بگزرونید به هدفتون که رسیدید یک لحظه مکث وشلیک کنید بعد از شلیک 2ثانیه سلاح رو ثابت نگاه دارید منظور بعد از چکاندن ماشه سریع سلاح رو پایین نیارید وگونه رو از قنداق جدا نکنید ......رعایت کردن تمام مراحل برایه یک شلیک خوب الزامیه ونیازمند تمرین وتمرین .شاید من مراحلم رو پس وپیش نوشتم اساتید اصلاح کنند این .روش برایه سلاح بدون دوربین انجام میدم

رومین جان نظرات شما البته درسته ولی دقت بفرمایید عنوان تاپیک افزایش دقت در سلاح های فنریه.یعنی تیون دقت.فرمایشات شما به بحث های تکنیکی و آمادگی تیراندازی برمی گرده.Khansariha (8)
یکی از راههای افزایش دقت و همینطور قدرت در فنری ها صیقل دادن قسمتهای متحرک هست.البته این صیقل دادن باید بسیار با احتیاط و با ساینده هایی مثل سنباده 3000 و پولیش انجام بشه تا کالیبراسیون قطعات به هم نخوره.حرکت بعدی از بین بردن تنش های پیستون و فنر هست که راههای خودش رو داره.در اولین فرصت یه سری از این روشها رو خدمتتون عرض می کنم.Khansariha (8)
سلام دوستان.با گشاد کردن سوراخ هوای پشت ساچمه که باید با مته در حد 5 میلی متر بزرگ تر شه نه زیاد بزرگ که باعث بشه قدرت تفنگ در مسافت بالا بیاد پاین اما دقت تفنگ بیش از حد زیاد میشه من این ازمایش رو رویه کرال انجام دادم دقتش خیلی خوب شد اما حیف مته کوچیک نداشتم که امتحان کنم واسه همین مته بزرگ زدم که یکم افت قدرتش حس میشه.
یا علی.
سلام خدمت همه دوستانKhansariha (8)
چیزی که میخوام بگم در مورد اسلحه بسیار معروف هاتسان رنجر 135 هست که در بین دوستان به سرطان معروفه
من سال 89 این تفنگ و گرفتم و از اول هم از قدرتش و هم دقتش در فاصله ماکزیمم 30 تا 40 متر راضی بودم. چون شکار میکردم و همیشه هم دست پر بودم. فقط خیلی سنگینه.

کارهای که قبلا انجام گرفت:
ولی بعد از مدتی اسلحه بی دقت شد و من هم بازش کردم و واشر سر پیستون عوض کردم. در همین حین داخل سیلندر و هم با سمباده 1500 و 2000 پوست آب کردم در حد خیلی کم و در آخر هم با پولیش زبر براقش کردم. جون وقتی داخل سیلندر و نگاه میکردم احساسا میکردم کمی رگه دار هست. و بعد از این کار وکیوم با واشر جدید خیلی عالی شد.
بعد واشر دور محل ساچمه گذاری را کمی بیرون تر آوردم و به فنر هم مقدار زیادی گریس پایه مس زدم.
زبانه فلزی نگهدارنده لوله هم جنسش خوب نبود و خوردگی داشت و اون هم عوض شد.
بعد از این کارها دقت سلاح دوباره برگشت و کمی هم بهتر شد و شلیکها نرمتر و با ارتعاش کمتری همراه بود.

کارهایی که میخوام بعدا انجام بدم :
1 فنر پشت زبونه نگهدارنده لولرو میخوام تقویت کنم. بنظرم فنر خودش نا مناسب هست. البته یبار عوض کردم.
2 بسیار در مورد مزایای استفاده از هادی فنر کیپ با فنر اسلحه شنیدم. میخوام در وحله اول با استفاده از شیرینک حرارتی که برقکارها بهش وارنیش میگن این کار و انجام بدم و بعدا با تراشیدن هادی فنر کمی بلند تر و ضخیمتر.
3 قصد دارم سه حلقه از فنر اصلی و کم کنم. و تست بگیرم. البته الان فنر نرم و رام و آرامه و 30 ژول قدرت اسلحه هستش.
4 برای داخل پیستون هم دوست دارم یه هادی فنر کوچیک بدم بتراشند و اگر بشه از جنس نیم خشک ضربه گیر براش درست کنم.
5 در جاهایی دیدم که پیستون و با سوراخکاری سبک کردند. اگر پیستون اضافه گیر بیارم حتما امتحان میکنم.
6 اگر به جای فنر از نیترو پیستونهای وورتکس هاتسان گیر بیارم دوست دارم تست بگیرم. چون اگر ارتعاش این فنر حذف بشه اسلحه دقیقی میشه.
7 از گریس مولیبیدوم اگر پیدا ککنم به جای گریس پایه مس استفاده کنم. البته قرار هست دو نمونه گریس گرافیت و تیتانیوم برام بیاد. باید ببینم اونها چطورین.
8 بزودی قصد دارم واشر سر پیستون و با جنس بهتر تعویض کنم.

همینجا هم جا داره از همفکری و راهنماییهای دوست عزیز میثم جان (tinger) تشکر کنم که خیلی به من کمک کردند.Khansariha (8)
اقا این زبانه نگه دارنده لوله رو چه جوری میشه باز کرد مخصوصا تو استرایکر 1000
(2014-08-27 10:07 AM)abcdefghijklm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا این زبانه نگه دارنده لوله رو چه جوری میشه باز کرد مخصوصا تو استرایکر 1000

دوست عزیز سوالتون مربوط به این تاپیک نیست. کمی بیشتر دقت بفرمایید.Khansariha (8)
در این بخش پاسخی دادم که شاید به کار شما بیاد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشید.
یکی از راه های افزایش دقت در فنری های کمر شکن شیم گذاری برای اورینگ سر لوله هست.بهترین روش برای این کار اینه که شما یه حلقه دقیقا به اندازه فضای زیر اورینگ از یه قطعه فیلم رادیوگرافی یا چیزی مشابه اون ببرید و زیر اورینگ بذارین تا کمی درگیری اورینگ با پیشانی سیلندر در قسمت خروج هوا بیشتر بشه.این کار به خوبی جلوی پرتی هوا رو می گیره و باعث منظم تر شدن شلیک ها می شه.فعلا...Khansariha (8)
لینک مرجع