انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اعمال تغییرات بر روی دوربین سلاح
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
در انجمن های تخصصی میبینیم تاپیک های متعدد و حتی بخش هایی به منظور تقویت؛ تیونینگ، و بهسازی سلاح و سایر وسایل وجود داره؛ اما دوربین سلاح که یه بخش مهمی از وسایل و تجهیزاته تاپیکی برای پرداختن به بهسازی ها و روش های تقویت دوربین وجود نداره؛ مدیران لطفا در باره اهمیت وجود چنین بخشی کمی بیشتر تامل کنن؛
به جهت اولین پست؛ تجربیات قبلی درباره تغییرات انجام گرفته روی دوربین مدل بارسکا 3-12 x40 قرار میگیره؛

این دوربینی که الان روی تفنگ منه قبلا یک بارسکا ساده بود که تحمل لگد ضعیفترین فنری ها نداشته اما الان میشه روی اصلحه ژ3 یا 350 مگنوم بست و مطمئن بود تنظیمش به هم نمیخوره؛ صاحب اولش فکر کنم جناب پورنگ و صاحب دومش خانوم جعفری بود طبلک هاشو از ساده به تاکتیکال تغییر داده. توضیحاتش خیلی تخصصی و مفصله چون خیلی نقشه های اینکار با توضیحات مارک سایت همسایه خورده که اونجا توضیحات کامل دادم برای همین نمتونم همشو بزارم ممکن به کام مدیران خوش نیاد؛ لذا فقط به گذاشتن عکس از مراحل بهسازی دوربین کفایت میکنم؛

به طور خلاصه مراحل عملی تاکتیکال شدن؛

[تصویر: 2012_12_08_12_40_59.jpg]
[تصویر: 2012_12_08_12_44_52.jpg]
[تصویر: Image0019.jpg]
[تصویر: 2013_02_09_15_33_27.jpg]

به طور خلاصه مراحل انجام گرفته برای پیاده سازی سیستم جدید فنر واشر و مقاومسازی که از اینجا کاملا توسط من انجام گرفته؛
[تصویر: 2013_03_02_17_06_17.jpg]
[تصویر: 2013_03_02_17_05_25.jpg]
[تصویر: 2013_02_02_16_27_07.jpg]
[تصویر: 08_13138123532854271.jpg]
[تصویر: 08_13138123554950583.jpg]
[تصویر: 08_13138123532862932.jpg]
[تصویر: 2013_04_13_13_51_14.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و جدیدترین آپدیت کار امشبم :
در ادامه ماجرای بلاهایی که برسر این دوربین بیچاره نازل فمودیم؛ در پی سوال یکی از اعضا درباره تورت های اختصاصی دور طبلک ( یا برجک ) دوربین تاکتیکال ما هم برآن شدیم این بلای باقی مونده هم برسر این دوربین بیچاره دریغ ننماییم:21:

طبق معمول اول کمی راجع به اینکار توضیح میدم؛

در همه دوربین های تاکتیکال تعداد کلیک نوشته شده؛ مثلا برجک عمودی دوربین سنتر تا 14 کلیک روی هر برجک نوشته شده؛

[تصویر: shooting_03_03.jpg]

بعضی دوربین های مخصوص مسابقات ورزشی یا فیلد تارگت برعکس به جای کلیک برحسب موا ( درجه انحراف در 100 متری ) مسافت و رنج بالستیک جلوش نوشته؛ یا هردو با هم،

[تصویر: PA070010.JPG]

یا بعضیا هم خودشون یک تبدیل برای نصب روی تورت اصلی برجک میسازن یا آماده میخرن مندرج میکنند،
[تصویر: bfta-setup-41.jpg]

منم با یه تیکه قطعه فلزی مربوط به درپوش و ایجاد تغییراتی من جمله شیار داخلش که جای تورت خود برجک رو بگیره و سوراخ کردن با دریل برای سه تا جای پیج اتصال؛ یکی ساختم؛ کلا 4 ساعتی درگیر پروسه ساخت بودم ؛
[تصویر: 22_14139819219520421.jpg]

برای مندرجات دقیق طبق فورمول زاویه و موا و نرم افزار چایگان تعداد کلیک ها از صفر دوربین که روی 30 متر بود حساب کردم و برای به دست آوردن میزان گردش خود تورت اصلی قطر تورت فابریک دوربین اندازه گیری و محیط دورشو به دست میاریم؛ بعد تقسیم بر 15 عدد ( 14 و خود عدد صفر ) میکنیم میزان هردرجه به دست میاد، دقیقا با خط کش روی یک تیکه کاغذ اعداد حساب شده وارد میکنیم و نقطه صفر هم باید روی 30 بزاریم؛

[تصویر: 22_14139819219529182.jpg]

اتصالش هم راحته تورت اصلی دوربین باید باز بشه و این سرجاش پیچ میکنیم:132:

اینم عکس قبل از باز شدن تورت اصلی برجک
[تصویر: 22_14139819219535593.jpg]

و اینم آخرش؛ همین امشب تموم شد عکسا هم شب باگوشی گرفتم کیفیتش جالب نیست؛

[تصویر: 22_14139819275045341.jpg]

[تصویر: 22_14139819275052392.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

.

دیشب که ساختمش، امروز رفتم برای تست عملی, نتایج به این شرح؛

[تصویر: 23_14139827442142831.jpg]

30 متر که صفر خود دوربینه و 40 متر دقیقا جواب میده؛ در فاصله های بیشتر 50 و 60 متری به تدریج اختلاف دیده میشه که با اینحال بسیار عالیه برای شکار 2 سانت کم و زیاد مشکلی نیست، اما روی طورت نقاط درست علامت زدم تا برای بعد اصلاح بشه؛ احتمالا خطا از حدثی وارد کردن قدرت تفنگه که نرم افزار نقاط بالستیک دقیق بهم نداده،
خوب هستا با یه حرکت در عرض چند لحظه میتونی تنظیم تفنگو روی هر فاصله ای قرار بدی، نه میلدات میخوادبلد باشی و نه نیازی به میلدات پیدا میکنی؛

[تصویر: 23_14139827559397431.jpg]
پروفسور جان دوتا سوال دارم اگه زحمتی نیست....
1.این میلدات های حکی 0.02قیمتش چند در اومد....
2.یدونم این که دوربین نورکونیا و بوشنل رو هم میشه تیون کرد و فنر قوی روش انداخت.
اول به سوال شماره دو شما پاسخ میدم 2.یدونم این که دوربین نورکونیا و بوشنل رو هم میشه تیون کرد و فنر قوی روش انداخت.

میشه چرا که نه، اما کار هرکسی نیست؛ بیشمار نکته ریز و فنی و دردسر و مشکلات که به ضرورت اختصار منصرف لذکر کشتیم، باید دقیقا بدونی ار یک از اجزا کارش چیه و درک جامع از ساختار و سیستم تابتونی تغییری مفید ایجاد کنی، اگه درک درستی نداشته باشی، ممکن کارهای بیهوده و بی نتیجه ای انجام بشه؛ مثل یک آقایی که قبلا درجای دیگری در تاپیک برسی نظری روش های مقاومسازی دوربین سلاح بهش پرداختم:

داشتم وبگردی میکردم گذرم به سایت شکاربان گرفت، در قسمت ((دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)) یه کاربر روشی کاملا اشتباه و مضحک برای مقاومسازی دوربین سلاح های بادی در برابر شوک و ارتعاش تفنگ بادی بیان کرده بود، :Khansariha (214)Khansariha (172)
یه قسمت جالبشو نقل میکنم تا شما از این اشتباهات مضحک تکرار نکنید،

نقل قول :حالا با استفاده از لاستیک گرد گیر خودرویی مانند پژو یا پراید ظربه گیر بسازید
خاصیت این ظربه گیرها انتقال ارتعاش شلیک سلاح به این لاستیکها بوده که از خورد شدن یا لغ شدن قطعات دوربین تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند که این لاستیک ها را راحت میتوانید روی دوربین بکشید

[تصویر: 2012041789.jpg]

[تصویر: 20120417.jpg]
[تصویر: 201204179.jpg]
[تصویر: 2012041790.jpg]

و اما دربرسی کار ایشون قبلا گفته ام که
اشتباه این آقا اول برمیگرده به عدم درک صحیح از ضربه ای که به دوربین میرسه و مقاومسازی دوربین، که حتی در قسمت اولیه هم که لینک دادم خودتون برین بخونید، میبینید دچار اشتباه شده،
در باب مقاومسازی دوربین تفنگ قبلا در بخش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برخی توضیحات دادم. بگذریم،
اما اشکال عمده کار ایشان در اینجاست، که لگد به واسطه پایه دوربین سلاح که بین تفنگ و دوربین هست منتقل میشه و اینکار ایشان هیچ گونه تاثیری به جز نازیبا کردن ظاهر تفنگ و دوربین ندارد،
احتمالا ایشون سایه بان های انتهای عدسی چشمی برای برخی دوربین ها رو دیده و به اشتباه چنین برداشتی کرده که اینکارش میتونه جلوی شوک شلیک تفنگ بگیره،
شاید قدری با شیمگذاری بین دوربین و و محل اتصالش به پایه، از این شوک کاست اما این روش هم تاثیر چندانی ندارد، چراکه برای به هم نخوردن تنظیم به ناچار باید جنس شیمگذاری فاقد حرکت بوده تا تنظیم به هم نخورد، توضیحات دیگر ایشان هم به تنهایی برای مقاومسازی به هیچ وجه مفید نمیباشد، منظور از مقاومسازی یک دوربین حتما این نیست که ممکن است عدسی درآمده یا رتیکل دوربین بچرخد، مقاومسازی همچنین باید کمک کند تنظیم دوربین براثر لگد سلاح هم به هم نخورد،

لذا جهت مقاومسای دوربین سلاح نخست باید اندیشید مشکل دوربین درکجاست و تفاوتهای ساختاری با دوربین های مقاوم درچیست؛ سپس باید کوشید تا همان مزیت ها برروی دوربین پیاده کرد.
********************************************************************************​******************************

1.این میلدات های حکی 0.02قیمتش چند در اومد....

شماره های 0.02 و 0.04 نوع رتیکل نیست، کلاس رتیکل هست و ظرافتش تعیین میکنه؛ نمونه 0.02 بیش از حد نیازم دقیق وظریف بود؛ الان رتیکل شماره 10 با هایر 0.04 و دات 0.12 استفاده میکنم؛ دقیقا مدل زیر: ( بدون ام دی آر اف افقی سمت چپ و تنها داری ام دی آر اف سمت راست )

[تصویر: 11_14139722897704181.jpg]

قبلا این رتیکل 0.02 طرح شماره 10 روش بود تعویض شد.

اینکه هزینش چه قدر شد؛ نمیدونم چندماهی درگیر ساخت رتیکل به دست آوردن نسبت ها و... کلی دردسر دیگه بودیم؛ Khansariha (214) الانم برای مادام العمر ذخایر رتیکل دارمKhansariha (399)
سلام
جناب پروفسور عزیز
میشه لطف کنید و از این ذخایر مادام العمر رتیکلتون یک چندتایی به دوستان بدید( البته پولش رو هم دریافت خواهید کرد) تا دوستان هم فیض برده و بی نصیب نباشن.
متاسفانه اگر کسی هم بتونه رتیکل بسازه به علت اینکه امکاناتش در بیشتر شهرستانها وجود نداره کلا" بیخیال میگردد.
یا حقKhansariha (8)
سلام دوستان. من یه دوربین خیلی ساده داشتم که روی تفنگ گامو می بستم بعدا اومدم محتویات دوربین رو خارج کردم و یه لیزر داخل اون جایگذاری کردم. جنس لیزر از همین لیزر های سبز معمولی که توی اسباب بازی فروشی ها فراوونه بود. درحقیقت توی این سیستم، طبلکها، لیزر رو تنظیم می کنن. چنتا از عکس هاشو می ذارم اگه مایل بودید بیشتر در موردش بحث می کنیم. فقط اینو بگم که دقت تفنگ تا 9 تیر از 10 تیر بالا رفته. خودم که ازش لذت بردم.

دقتش رو از فاصله 13 متر ببینید
سلام داداش از مراحل تغیرات روی دوربینت یه توضیح بزارمن یه دونه دوربین این مدلی دارم بلااستفاده شده از طرحت خوشم اومدهKhansariha (256)
لینک مرجع