انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اسب و سوارکاری و نقش آن در شکار و طبیعت
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
با سلام.
دیدم در رابطه با اسب و سوار کاری و نقش اون در شکار و طبیعت گردی هیچ موضوعی نداریم و جای اون خالیه این مبحث رو باز کردم.
امیدوارم دوستان تجربیات خودشون را در اختیار من و دیگران قرار بدن و فعالیت خوبی در این مبحث داشته باشند.
سلام برای راهپیمای کوهستانی و انتقال شکار بسیار مناسب است ولی اسب گرونه یه مقدار اگر قاطر داشته باشی بهتره هم برای راهپیمای کوهستانی هم حمل بار جون سخت تر میباشد قیمت مناسب تری هم داره فقط یه خورده چموشه خخخخخخ
[تصویر: 13961964601.jpg]
[تصویر: 13961974831.jpg]
من فقط یه بار اسب سوار شدم اونم چون اسبش جزو اسبهای مسابقه بود و فهمیده بود من سوارکاری بلد نیستم هر کاری میکردم از جاش تکون نمیخورد خلاصه وضعی بود شده بود که نگو من حدود 5 دقیقه فقط داشتم هی میکردمش اما دریق از یک قدم برداشتن خخخخخخخ آخه مربیه یه تیکه چوب داد دسم تازه منو قدم زنان این ور و اونور میبرد خخخخخخخ
جالب اینجایه خیلی باهوشن و میفهمن کی سوار کاری بلده کی نیست
سلام بر همگی دوستان
یکی از مهیج ترین ورزشها تیراندازی و شکاره و یکی ار نشاط آورترین ورزشها سوارکاری است.
حالا خودتون تصور کنید که با اسب به شکار در طبیعت برویم (البته بصورت دسته جمعی) چه شود.....Khansariha (219)
بگذریم از اینکه خیلی ها اسب ندارند و یا دسترسی به باشگاه هایی که بتوانند از اسب های اونجا برای شکار استفاده کنند مشکله .البته در مواقعی اسب هست اما شرایط برای تفریح و شکار با اسب مهیا نیست .حالا شرایط و موانع چی هستند رو بطور خلاصه می گم
اولا از لحاظ سوارکاری باید در سطح بالایی باشید و تمام فوت و فن های کنترل و هدایت اسب در سخت ترین شرایط را داشته باشید. چرا؟... به عنوان مثال شما در منطقه درختی هستید و تعدادی کبوتر بر روی درخت باشند و بخواهید با تفنگ بادی تیر اندازی کنید در این موقع شما هدایت اسب را بجای دستانتان با پاهایتان انجام می دهید و در دستتان فقط تفنگ هست و زمانی که بهترین و نزدیکترین موقعیت فراهم شد اسب رو نگه میدارین هدف گیری و شلیک سریع

دوم خود اسب هست که به نظر من از موضوع اول مهمتره. اسب سواری یا کنترل اسب رو با تمرین و دقت به راحتی می توان یاد گرفت . اما هر اسبی مناسب شکار رفتن نیست. بعضی از اسب ها نسبت به صدا حساس هستند و بعضی هم حساسیت کمتری نشان میدهند . اصولا در پرورش اسب باید یکی از موارد را به کره اسب ها آموزش داد و آن هم نترسیدن از صدا های زیاد یا صدای ناگهانی است که نتیجه آن این می شود که اگر شما با اسب جهت شکار با تفنگ بادی میروید اسب واکنش خیلی کمی به صدای نشان میده و در صورت استفاده از تفنگهای شکاری ، چون شدت صدا زیاده یک کوچولو ترس و تکون خوردن رو داره که باید خودتون رو با مهارتی که دارید کنترل کنید
من از بچگی عاشق اسب بودم الان هم ی مادیون دره شور دارم با ی کره کرد دره شور دارم همونجور که دوستمون هم گفتند اسب به صدای تیراندازی حساس حتی زمانی که با بادی هم کنارش تیر میزدم گوشش رو تیز میکرد و ی حالت خاصی میگرفت چه برسه به صدای تفنگ شکاری برای عادت دادنش هم باید یک محوطه ای که دور تا دورش بسته است داشته باشید بعد از یک فاصله معین که زمان شلیک کردن شما از رم کردن اسب در امان باشید شلیک میکنید در صورت رم کردن صبر میکنید تا اسب اروم شود بعد میرید کنارش نوازشش میکنید و یک حبه قند میدید بهش همین کار رو مداوم انجام میدید تا اسب خوب به این صدا عادت کند و این حبه قند خیلی موثر اسب بسیار قند رو دوست داره و با این کار هر زمان شما شلیک میکنید اسبه یاد قند میوفته و اروم میشه خخخخخخ
الان اسب خودم کمی تا حدودی به صدای تیر اندازی عادت کرده و از انجایی که خودمم زیاد اهل شکار با اسب نیستم زیاد اذیتش نمیکنم ولی تو فکر یاد گرفتن تیراندازی با کمان روی اسبم خیلی با حاله و دیگه هم نیاز به عادت دادن اسب به صدای تفنگ نیستKhansariha (214)
(2014-03-31 01:50 AM)Farhads نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر همگی دوستان
یکی از مهیج ترین ورزشها تیراندازی و شکاره و یکی ار نشاط آورترین ورزشها سوارکاری است.
حالا خودتون تصور کنید که با اسب به شکار در طبیعت برویم (البته بصورت دسته جمعی) چه شود.....Khansariha (219)
بگذریم از اینکه خیلی ها اسب ندارند و یا دسترسی به باشگاه هایی که بتوانند از اسب های اونجا برای شکار استفاده کنند مشکله .البته در مواقعی اسب هست اما شرایط برای تفریح و شکار با اسب مهیا نیست .حالا شرایط و موانع چی هستند رو بطور خلاصه می گم
اولا از لحاظ سوارکاری باید در سطح بالایی باشید و تمام فوت و فن های کنترل و هدایت اسب در سخت ترین شرایط را داشته باشید. چرا؟... به عنوان مثال شما در منطقه درختی هستید و تعدادی کبوتر بر روی درخت باشند و بخواهید با تفنگ بادی تیر اندازی کنید در این موقع شما هدایت اسب را بجای دستانتان با پاهایتان انجام می دهید و در دستتان فقط تفنگ هست و زمانی که بهترین و نزدیکترین موقعیت فراهم شد اسب رو نگه میدارین هدف گیری و شلیک سریع

دوم خود اسب هست که به نظر من از موضوع اول مهمتره. اسب سواری یا کنترل اسب رو با تمرین و دقت به راحتی می توان یاد گرفت . اما هر اسبی مناسب شکار رفتن نیست. بعضی از اسب ها نسبت به صدا حساس هستند و بعضی هم حساسیت کمتری نشان میدهند . اصولا در پرورش اسب باید یکی از موارد را به کره اسب ها آموزش داد و آن هم نترسیدن از صدا های زیاد یا صدای ناگهانی است که نتیجه آن این می شود که اگر شما با اسب جهت شکار با تفنگ بادی میروید اسب واکنش خیلی کمی به صدای نشان میده و در صورت استفاده از تفنگهای شکاری ، چون شدت صدا زیاده یک کوچولو ترس و تکون خوردن رو داره که باید خودتون رو با مهارتی که دارید کنترل کنید

شکار با اسب اونم با تفنگ بادی ؟؟ حتما اونم کبوتر یا گنچشک ؟؟ دیگه نیازی به اسب نیست که برادر من
(2014-03-31 08:43 PM)azimia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-03-31 01:50 AM)Farhads نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر همگی دوستان

شکار با اسب اونم با تفنگ بادی ؟؟ حتما اونم کبوتر یا گنچشک ؟؟ دیگه نیازی به اسب نیست که برادر من

دوست من از اینکه مطالب رو با دقت فراوان دنبال می کنید ممنونم
اما شکار موضوع خاصی نداره که بگیم امروز بریم شکار فلان پرنده . ما یک گروه هشت نفره هستیم که با اسب به شکار میرویم انواع تفنگ های بادی و شکاری و گلوله زن رو هم همراه داریم.با این که شکار خرگوش یکی از قشنگترین لحظات شکاره ، اما شکار کبوتر و بخصوص گنجشک از روی اسبی که تکون می خوره و از فاصله 30 یا 40 متری با یک تفنگ بادی هدفگیری می شه خیلی هم راحت نیست . (فکر کنم شما فقط شکار گراز میرید اونم با پنج تیر یا برنو . البته شوخی )
البته اسب اونقدر تکون نمیخوره(به غیر از اسبای پر خون) اگه مهارت کافی رو داشته باشید اتفاقا شکار با تفنگ بادی از روی اسب خیلی حال میده البته من فقط با مگسک میزدم ولی فکر کنم با دوربین نشه به خوبی مگسک از روی اسب شکار کرد نه؟ من تا حالا با دوربین نزدم ولی با مگسک خوب میشه زدKhansariha (8)
البته این کار برای من و کسانی که تمرینی در این زمینه نداشته اند خیلی کار راحتی نیست.حالا چه با مگسک چه با دوربین
Khansariha (8)
دوستان تیراندازی بر روی اسب خیلی مشکله و اگر اسب با صدای تفنگ نا اشنا باشه رم میکنه و نفر رو زمین میزنه ولی بویایی و شنوایی ودید خوبی داره و از وجود شکار ادم را مطلع میکنه .برای شکار چند روزه مناسبه و وسایل را حمل میکنه.
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع