انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساخت پايه براي سلاح
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
(2011-10-09 08:35 AM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این پایه رو با دوتا جک دوچرخه الومینیومی ساختم،تمام قسمت هاش از همون جکهاست غیر قطعه ی گیرنده ی سیلندر که مربوط به دسته ی یه دریله

این شکل اولیه ی جکه
[تصویر: wr1awh.jpg]

[تصویر: 2zxd4c.jpg]

از این قسمت برش داده شده،منتها چون جک دوچرخه فقط یک سمت بسته میشه برش جک دوم برعکس اولیه است
[تصویر: fhrkpw.jpg]

از دوتا قسمتی که از برش باقی موند،یکیش شد بیس کار که دوتا پایه بهش جوش خورد(ضخیم تره)و اون یکی با یه برش به صورت مربع شد کپ واسه گیره ی سیلندر
[تصویر: aingk8.jpg]
[تصویر: exqgwk.jpg]

[تصویر: 0scs5g.jpg]
[تصویر: 2cjkjb.jpg]

اینم نتیجه بعد از جوش دادن قطعات به هم
[تصویر: r8ww2b.jpg]

گیره ی دسته ی کمکی دریل رو (که خودش سوراخ برای پیچ و یه برش داره )فقط به اندازه ای که بشه به صورت کشویی از جلوی سیلندر ردش کرد برش دادم و توی قسمت انتهاییش هم یکم تغییرات دادم واسه ی اینکه فیت توی گودیه بیس بشینه

[تصویر: iqh6sk.jpg]

بعد هم قطعات به هم وصل شدن که به علت بد جوش دادن کار توسط تنها جوشکار مدعیه آلومینیوم توی شهرمونKhansariha (367) (تمام جای پیچارو با جوش پر کرد و دوباره مجبور شدیم تپ بزنیم)دومیل یکی از پایه ها داخل تره

[تصویر: w5d3lm.jpg]

با یکی دیگه از قطعه های مونده از برش پایه ها اینو واسه ی مهار کردن سیلندر ساختم(به اندازه ایی که سیلند توش بشینه گودش کردم)
[تصویر: fh63m7.jpg]
[تصویر: zqy90e.jpg]

اینم نتیجه

[تصویر: k8ouog.jpg]
[تصویر: avuhu2.jpg]

در آخر یه پیچ بلند که پایه رو به گیره ی سیلندر و مهار کننده وصل کنه قرار دادم

----------------------------------------------------------------------------------
البته کار به همین راحتی که شرح دادم نبود،پدرم خیلی کمک کردو البته عموم که کارگاهشو در اختارمون قرار دادKhansariha (8)
در کل 20000 تومن هزینه داشت
هر پایه 4500=9000
جوش 11000

روی پایه ها رو هم( واسه ی تنظیم دقیق) هر یک سانت مارک کردم
اگه کسی بازم جایی توضیح خواست من در خدمتم

دوستانی که عکس های این پست رو دارند لطفا , دوباره اونا رو یه جای دیگه آپلود کنند .

یه سوال هم داشتم اینکه , حداکثر ارتفاع دوپایه های موجود در بازار چنده ؟ و اصولا این دوپایه ها رو برا حالت درازکش طراحی کردن یا در حالت نشسته هم میشه استفاده کرد ؟
من دنبال دوپایه ای هستم که ارتفاعش برا حالت نشسته مناسب باشه .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13604865083.jpg]

[تصویر: 13604868701.jpg]
[تصویر: 13604868702.jpg]
سلام

[تصویر: 42043668500769736148.jpg]
دانلود بهترین تصاویر از پایه ها و ساپورت های سلاح ساخت دوستان همسایتی در یک فایل زیپKhansariha (48)

این دو تا تایپیک رو گشتم بهترین ها شو سیو کردم که دوستان کمتر زحمت بیافتند ...Khansariha (8)

و در پایان دوستان باید در نظر داشته باشند که دو پایه ای مناسب میباشد که سلاح را از قسمت قنداق نگه دارد نه از قسمت لوله چون باعث انحراف ناچیز لوله شده و در نتیجه به خطا رفتن شلیک ...

یا حق
مهرداد جان معمولا قنداق در کتف ثابت هست و قسمت جلوی لوله تکون میخوره .ضمنا میشه یک تصویر از دوپایه ای که تفنگ را از قنداق نگه میداره و باهاش میشه شلیک کرد بزاری؟Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (214)
(2013-04-06 10:44 AM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهرداد جان معمولا قنداق در کتف ثابت هست و قسمت جلوی لوله تکون میخوره .ضمنا میشه یک تصویر از دوپایه ای که تفنگ را از قنداق نگه میداره و باهاش میشه شلیک کرد بزاری؟Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (214)

سلام

خدمت شماKhansariha (8)
[تصویر: 84547080324262661617.jpg]

[تصویر: 21328479547634587990.jpg]
این هم یه بایپد که توی فروم روسی دیدم:

[تصویر: 00164912562133738739.jpeg]

[تصویر: 52541090401430597402.jpeg]

[تصویر: 50147431719150615725.jpeg]

[تصویر: 87950661948374104574.jpeg]

[تصویر: 55205210568969132217.jpeg]

[تصویر: 43817429252226972810.jpeg]

[تصویر: 47965997820427561338.jpeg]

[تصویر: 00778509971164379636.jpeg]

[تصویر: 75481727549612260982.jpeg]

[تصویر: 62892174648193111758.jpeg]

فقط یه سوال:
اون ماده ی نارنجی که زده به ته چوبه توی ایران هم گیر میاد؟ اسمش چیه؟
به نام خدای مهدی (عج)

سلام

خوب ؛ قبلا گفته بودیم که پایه های مختلف سلاح ها رو گرد آوری کردیم شد این ...

از اینجا ...

[تصویر: 42043668500769736148.jpg]

دانلود بهترین تصاویر از پایه ها و ساپورت های سلاح ساخت دوستان سایتiran-airrifle.com در یک فایل زیپ

دانلود

حالا ...

دیگه...

خودم دست به کار شدم و اقدام به ساخت پایه کردم.

[تصویر: 19973512466504291908.jpg]

[تصویر: 00951146536438451272.jpg]

[تصویر: 29576638009251164890.jpg]

[تصویر: 41561887922180417930.jpg]

[تصویر: 51532915849720118169.jpg]

[تصویر: 35267321345856769629.jpg]

[تصویر: 44122736399705432607.jpg]

[تصویر: 50866930667109276908.jpg]

[تصویر: 23874223438456432291.jpg]

اولا پایه ای که بخواهد کاملا متصل به سلاح باشد خیلی معقول به نظر نمیاد ؛ چون هم وزن سلاح رو موقع انتقال سنگین میکنه و هم موقع مسلح کردن سلاح بادی دست و پا گیر هست.

این وسط این رو هم بگم که در نظرات مختلف دوستان خونم که ؛ وقتی پایه از روی لوله به سلاح متصل باشد؛ باعث خطا زدن و انحراف میشود و بهتر است که از ناحیه انتهایی قنداق وصل شود.

به چپ و راست زنی سلاح هم بعضا مهم بود ؛ در نتیجه قضیه جوش دادن پیچ و مهره به نظرم رسید تا مثل لولا عمل کنه ...

چیز دیگه هم که بنظر مهم میومد این بود که ارتفاع پایه طوری باشه که وقتی مینشینی راحت شلیک کنی و نیاز به قرار گرفتن در زاویه خاص نشی و از روی زیر انداز در صحرا با ارتفاع مناسب نسبت به هدف (یا سیبل) تیر اندازی کنی.

پس ارتفاع پایه رو طوری در نظر گرفتم که مناسب این کار باشه (حدود 64 سانت از کف پایه تا زمین)

(البته این بستگی به قد شلیک کننده نیز دارد)

دو تا نکته ریز هم بود اینکه بین مهره که به ستون جوش خورده و پایه نگه دارنده قنداق چند تا واشر پلاستیکی نرم قرار دادم تا از لقی ناچیز پیچ و مهره بکاهه تا شاهد تیر اندازی با خطا نباشیم.

و اینکه نوک سطح هر سه تا پایه رو هم با شلنگ گازی نرم کردم تا هم به اشیائ اطراف موقع انتقال ضربه وارد نکنه (یا خط نندازه) و هم اینکه حالت آنتی شوک پیدا کنه و مانند بدن انسان بشه (مانند آنتی شوک پخش سی دی اتومبیل و ژله داخل تیوپ لاستیکی آن)

یک نکته هم درباره پایه بگم که از دو تکه نبشی 3 استفاده کردم و اون 2 رو روبروی هم جوش دادم.

در نتیجه یک ناودانی شکل درست شده که اندازش با اندازه سلاح نزدیکه (که پس از قرار دادن و چسبوندن موکت بروی پایه خیلی نرم و دقیق قنداق روی اون قرار میگیره و کیپ میشه)

یک مورد دیگه هم که خیلی مهمه بگم که ، اول که این پایه رو ساختم , کف اون رو با قوطی هایی به صورت 4 سر تخت در آوردم ؛بعد از تست و تیر اندازی متوجه شدم که خیلی لق میزنه و نمیشه سلاح رو روی اون مهار کرد و کلا خیلی اذیت میکرد.

زدن 4 پایه به صورت عمودی هم خوب نیست و با ناهمواری ها جور در نمیاد و حتما باید سطح کاملا صاف باشه

ولی پایه رو 3 سر عمودی (زاویه دار) قرار دادم ؛ تا اون طوری در هر سطی بشه پایه رو کیپ کرد.

و اینکه بعد از جوش دادن احساس کردم که ممکنه دراز مدت پایه ها از هم جدا بشوند ؛ برای همین یک تکه 7 سانی قوطی را طوری جوش دادم که اتصال میلگرد ها رو به بقیه قطعات قوی تر کنه ...

و اما نحوه استفاده هم اینکه پایه رو سطح زمین و یا حتی زیر انداز قرار میدهیم و بعد کنار اون قرار میگیریم , میتونیم از زانو مون و یا پنجه پا برای کنترل بیشتر بر روی پایه استفاده کنیم ؛ ( قرار دادن اون روی پایه بلند تر)

و بعد سلاح را روی پایه قرار میدهیم ؛ یک دستمان را برای کنترل بیشتر میتونیم در قسمت پایه و قنداق قرار بدهیم تا از لقد و لرزش های احتمالی موقع شلیک بکاهیم.

؛ مورد نهایی اینکه ، همه اندازه ها ممکن است طبق سلیقه شما تغییر کند ؛ ولی من با قد حدود 175 و قلق خودم با این شکل پایه خیلی راحتم)

خوب فکر میکنم با این روش و این پایه بتوان به بهترین نحو ممکن دوربین سلاح ها رو برای تیر اندازی آزاد صفر کرد و یا به اهداف دورتر تیر اندازی دقیق داشت.

روز خوش /مهرداد ؛بچه مثبت /بهار 1392

//////////
1.ستون اصلی به طول 59cm

2.میلگرد به طول 26m

3.قوطی سمت تکیه گاه به طول 30cm

4.قوطی تقویتی به طول 7cm

5.ضربه گیر سر هر سه پایه

6.نبشی به هم متصل + موکت روکش شده

7.پیچ و مهره جهت چرخش پایه + واشر پلاستیکی جهت کنترل لقی پیچ

دانلود کلیه تصاویر مراحل ساخت پایه با کیفیت بهتر از تایپیک فعلی ...

منبع:
به نام خدا

سلام دوستان

فکر کنم بد نباشه که من پایه ای که خودم گرفتم و هم برای دوربین و هم تفنگ مناسبه و با کمی تغییر , درست شد خدمتتون ارائه کنم . البته از مغازه ای در تهران گرفتم .

35 هزار ناقابل و در تاپیک آنچه خریدید هم عکسشو قرار دادم . اینجا هم عکس میزام تا شاید بدرد دوستان گلم بخوره .

(2013-02-10 12:31 PM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
پایه ها چی هستند؟
(2013-05-13 12:33 PM)Aren نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-02-10 12:31 PM)shahin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
پایه ها چی هستند؟

چون ممکنه آقا شاهین دیر بیان با اجازه شون من جواب میدم.
اینا پایه جک دو چرخه هستن دوست عزیز که با ابتکار دوست عزیز اقا شاهین تبدیل به یه دوپایه کارآمد شدن.Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
لینک مرجع