انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تاثیر فرم سر لوله در دقت اسلحه
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
نمیدونم اسم دقیقش چی هست ولی توی سایتهای خارجی به قسمت انتهایی لوله تاج لوله میگن.
کیفیت و طراحی این قسمت لوله شاید جزو مهمترین فاکتورهای دقت تفنگ باشه.
موقعی که ساچمه از دهانه لوله خارج میشه اگه به صورت همزمان از تمام لوله جدا نشه دچار انحراف میشه.
سازندگان کارهای مختلفی از جمله چوک کردن برای بیشتر کردن دقت جدایش گلوله از لوله استفاده میکنن و در ضمن ضربه خوردن و اسیب دیدن این قسمت شدیدا دقت را کاهش میده.
اگه دقت کرده باشین قسمت اخر لوله یا دارای گارد هست و یا مقداری کونیک شده که به راحتی به زمین یا اشیا دیگه نخوره.
به نظر من یک محافظ پلاستیکی ساده خیلی میتونه مفید باشه.
اینم بد نیست برای درک موضوع و البته نحوه تصحیح دهانه لوله:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی افرین مهرشاد جان به نکتی کلیدی اشاره کردی بله انتهای لول تاج لول میگن که تاثیر بسزای

در دقت سلاح داره و بایید از این قسمت به خوبی نگهداری بشه
مهرشاد جان
باز من گيج زدم منظور از انتهاي لوله سمتي هست كه ساچمه كذاري ميشود
يا سمتي كه ساچمه از لوله خارج ميشود
(2011-01-30 12:10 PM)esmaeil1356 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهرشاد جان
باز من گيج زدم منظور از انتهاي لوله سمتي هست كه ساچمه كذاري ميشود
يا سمتي كه ساچمه از لوله خارج ميشود

اسماعیل جان منظور آقا مهرشاد سمتی است که ساچمه یا گلوله خارج میشود
خوب اگه اينطوري باشه اگه كوچكترين نا همسطحي وجود داشته باشه
فشار هواي پشت ساچمه از يك طرف زودتر خارج شده و اين فشار باعث انحراف
ساچمه به طرف مقابل ميشه و طبيعيه و فكر كنم عمده بي دقتي كه سلاح با ساچمه هاي
كج و كوله داره هم از همين مورد باشه كه هواي پشت ساچمه از طرفي كه ساچمه كجي داره رد شده
و ساچمه را به طرف ديگر منحرف ميكنه
در مورد تاثير تميز بودن تاج لوله و متقارن بودن كرون بايد گفت عامل موثري هست و نميشه انكار كرد.اما در مورد اينكه چه شكلي از كرون باعث افزايش دقت نسبت به بقيه مدلها ميشه من خودم هنوز به نتيجه قانع كننده اي نرسيدم چون در مسابقان بنچ رست كه حد اعلاي تير اندازي دقيق هست هنوز مدلهاي تاج گوناگون استفاده ميشه.مثلا مدل تاج كاملا صاف يا 11 درجه مچ كه تاج با زاويه 11 درجه بريده شده يا مدلهايي مثل رمينگتون 700تكتيكال كه صافه اما با يك كونيك نيم سانتي در لبه هاي بيروني
دوستان تمیز بودن تاج لوله همانطور که دوست خوبم آقا جاوید هم اشاره کرده خیلی مهمه و بعضی از مدلهای تاج برای اینکه تاثیری بر کم شدن دقت ایجاد نکرده باشند از دقت ساخت فوق العاده ای برخوردارند و کوچکترین ذره ای کثیفی و ضربه خوردگی حتی در حد یک دهم میل هم میتونه برای قهرمانی تیرانداز فاجعه بار باشه .:):):)

عکسی از تاج اسلحه خودم
[تصویر: DSC00042.jpg]
اقا يكي بگه چرا بعضي از اسلحه ها تا لبه لوله خانكشي دارن
ولي بعضيها حدودا چند ميليمتر انتهاي لوله ( تاج لوله ) خانكشي
ندارند
(2011-01-31 03:42 PM)esmaeil1356 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا يكي بگه چرا بعضي از اسلحه ها تا لبه لوله خانكشي دارن
ولي بعضيها حدودا چند ميليمتر انتهاي لوله ( تاج لوله ) خانكشي
ندارند
اسماعیل جان بیشتر برای محافظت از خانها و جلوگیری از احتمال ضرب خوردگی به دندانه های آن است. :)
حالا كدوم بهتره تا لبه لوله خانكشي داشته باشه يا نداشته باشه
ايا اين ادامه خانكشي تو دقت هم تاثير داره
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع