انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: آموزش ساخت خشاب یا جا تیری برای سلاح
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
سلام.چند وقت بود یه چیزی تو ذهنم بود برای ساخت خشاب یا جا تیری اما وقت نداشتم تا اینکه چند روز پیش شانسی یه کلیپ از یکی دیدم که برای پی سی پی یه همچین چیزی ساخته بود با خودم گفتم ادم ایران باشه خارج باشه خدا مخ رو به همه داده همون فکری که توی سر من بود اونم اجرا کرده و اموزشش رو هم قرار داده...حالا چون یوتیو.ب پیلتره آموزش فارسی میذارم براتون:
مواد لازم..
1-یک لنگ چکمه باغبانی
2-سوراخ کن خیاطا
3-قیچی
4-چرخ خیاطی
5-چسبک نر و ماده قابل تهیه از خرازی
خوب اول مکانی رو که میخاید جا تیری بسازید رو انتخاب کنید من بین دوربین و جلوی ماشه رو انتخاب کردم چون بهترین جا برای من اونجا بود که نه مزاحم دستم برای گرفتن اسلحه میشد و نه توی دید بود.
حالا به اندازه عرض جائی که در نظر گرفتید روی اسلحه،همون اندازه از چکمه رو افقی ببرید
با ماژیک علامت بذارید که تیر ها کجا باید باشن روی تیکه چکمه(جائی رو در نظر بگیرید که زیرش خالی باشه تا به ساچمه فشار نیاد)
حالا با سوراخ کن شروع کنید به سوراخ کردن علامتها نه بزرگتر نه کوچیکتر...جوری که ساچمه بره تو و گیر کنه
چسبک ها رو دو طرف تیکه بدوزید
از داخل تیکه یا بهتره بگم خشاب ساچمه هارو فشار بدید بطوری که نوک ساچمه ها به خارج اسلحه باشه تا موقع بیرون کشیدن از نوکش بگیرید تا خم نشه چون از عقب بگیرید خم میشه.
اینم عکس منتها هنوز تمیز کاری نکردم و زشت دیده میشه یکم تمیز کاری بکنید خوشگل میشه(دوربینم خراب باز کردم اگه نه لازم نیست باز کنیدا)
[تصویر: IMG_3965.jpg]
[تصویر: IMG_3963.jpg]
[تصویر: IMG_3964.jpg]
[تصویر: IMG_3967.jpg]
البته با فلاش زشت ترم شده اما امتحان کنید هم خوشگله هم راحت و نیاز نیست هی تیر گم کنید یا بسته رو باز بسته کنید من 30 تا تیر الان گذاشتم 15 تا یه ور 15 تا اونور...
علي جان يه چند وقتي استفاده بشه جا سا چمه ها گشاد نميشه؟
اگه سوراخشو اندازه بگیری نه.اما اگه گشاد بگیری گشاد تر هم میشه و خراب میشه
بعدشم با یه چکمه میشه 3-4 بار ازینا ساخت
علی اقا یکم هم اسلحه رو زشت میکنه .. نه؟:-/
اصلا دیده نمیشه چون زیر دوربینه :D بابا گیر ندید زشت بشه برای شکار میخایم بذاریم نه خوشگلی!!!بعد از شکار چسب باز میشه و میندازیمش کنار
بی ادبی دیگه چیکارت کنم؟منو میلاد و بقیه ارزو به دل میمونیم تا درست پست بدی :D به جای آخ و اوف وخ المانی یه کم فارسی رو با لطافت بگو سالامین
بعد میگن جنبه انتقاد... ;)
حقته میذاشتم 2 تا امتیاز منفی ای که بهت دادند بمونه رو شاخت هیچ یکی هم من میدادم بهت
دست شما درد نکنه علی اقا کم کم داری فعال میشی.اگه قایق سواذی بلد بودم با پستام انجمنت رو میترکوندم.
خیلی چیز باحالی هست.منم میخوام درست کنمKhansariha (219)
دوست عزیز شما هم بسازید.
البته چاشنی ابتکار شخصی رو فراموش نکنید و محصول فکر خودتون رو اینجا برای استفاده دوستان قرار بدین.خوشحال میشیم
تشکر علی جان رسیدن بخیر اقا سلامین Khansariha (214)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8
لینک مرجع