انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی اسلحه BSA R10-PCP
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
سلام دوستان گرامی
اورینگ رو در آوردم. ولی خیلی خشک بود و ترک خورد. شکل اورینگ ها ی دیگه هم نیست و نمی دونم همچین چیزی گیر میاد یا نه.
[تصویر: IMG-1905.jpg]
[تصویر: IMG-1904.jpg]
منتظر راهنمایی دوستان هستم. ممنون
دوست عزیز این قطعه رو تو نقشه شماتیک تفنگ پیداش کن, عموما اورینگ ها رو میشه پیدا کرد مثل اورینگ مخزن , اوینگ گلن و ... رو همسایزش. این یکی شکل عجیب تری داره و من تا حالا بهش دقت نکرده بودم. گرچه باز و بست رگولاتور و کل سلاح رو چندین بار مرور کردم قبلا.
منبعی هست که قطعات این سلاح رو به صورت یدک با نشون دادن قطعات روی نقشه شماتیک سلاح نمایش میده و میشه قیمتش رو دید .
صادق جان
اون قطعه معیوب رگولاتور دوستمون سیل رینگ هست و جنسش اونقدر که شکننده باشه خشک نیست و در اثر فشار و کهنگی خشک شده ، اورینگ فروشی های صنعتی معتبر ممکنه بتونه پیدا کنه ولی اگر هم پیدا نشد پکینگ تراش هایی که ملزومات جک هیدرولیک و نئوماتیک تعمیر میکنند میتونند از پلی اورتان پکینگ بتراشند

[تصویر: BSA%20R-10%20Regulator.jpg]
(2015-06-25 04:48 PM)صادق قرنجیکی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز این قطعه رو تو نقشه شماتیک تفنگ پیداش کن, عموما اورینگ ها رو میشه پیدا کرد مثل اورینگ مخزن , اوینگ گلن و ... رو همسایزش. این یکی شکل عجیب تری داره و من تا حالا بهش دقت نکرده بودم. گرچه باز و بست رگولاتور و کل سلاح رو چندین بار مرور کردم قبلا.
منبعی هست که قطعات این سلاح رو به صورت یدک با نشون دادن قطعات روی نقشه شماتیک سلاح نمایش میده و میشه قیمتش رو دید .
با تشکر از راهنمایی های شما دوستان.
سایت Air gun spares اگر منظورتونه رو نگاه کردم تو مجموعه اورینگ هایی که تو عکس نشان داده هیچ چیزی شبیه این نیست بعلاوه ساختار رگولاتور نشان داده شده تو سایت با تفنگ من فرق میکنه فکر کنم بحث mk1 mk2 باشه
مدل BSA R10 در سال 2008 عرضه شد و در سال 2011 با تغییراتی در سیستم ایندکس خشاب ، ماشه ، رگولاتور در ورژن mk2 عرضه شد :
About 3 years ago, the BSA R-10 Regulated appeared on the market and people went nuts, labeling it “the World’s sexiest air gun.” Then it sort of fell off the map due to magazine indexing issues, only to reemerge again in 2011 as the BSA R-10 MK2. The more refined MK2 (pronounced mock two) touted upgrades to its trigger, internal seals, magazine, regulator, stock, fit, and finish.

منبع : ایرگان دیپوت

در هر صورت در سیستم و قطعات اصلی رگولاتورش تغییراتی داده نشده تا جایی که در این زمینه مطالعه داشتم. ولی با این حال بهتره این مورد رو با خود سازنده مکاتبه کنید و راهنمایی بخواهید. در هر صورت این سلاح از قطعات بیشتر و سیستم پیچیده تری برخورداره و با توجه به نبود قطعات یدکی و امکان ساخت و تهیه آن ها در داخل کشور با سختی ، بهتره در باز و بست و نگهداری آنها دقت بیشتری داشته باشید. این سلاح چند وقته خریداری شده و آیا آکبند خرید کردید!؟ قبلا باز و یا تعمیر نشده ؟ با توجه به ورود این سلاح در یک سال اخیر به بازار ایران فکر نمی کنم این استهلاک به راحتی رخ بده و ممکنه نوع شارژ کردن و یا استفاده شما باعث آن شده باشد. البته همه حدس و فرضیه من هست و صرفا دنبال کش علت و کمک به شما هستم.
موفق و موید باشید
آقا بهروز عزیز ، پست شما رو الان دیدم و البته داشتم عکسی ک قرار دادید رو دوباره نگاه می کردم چون زمانی که این سلاح رو داشتم تا جای ممکن عکس و نقشه های مختلف ازش تهیه کرده بودم. بله با نظرتون موافقم ولی بتونم یک مقدار دیگه روی این قطعه کار می کنم. ولی هنوز هم برام عجیبه این قطعه به این صورت مستهلک شده باشه!

از راهنمایی های دوستان بخصوص محراب عزیز هم تشکر می کنم. دوست عزیز بهتر هست قطعه و اورینگ خراب رو ببرین اورینگ فروشی ها شاید بتونید چیزی شبیه اون پیدا کنید اگه نه راهنمایی دوست عزیز آقا بهروز کاربری DAGGERR رو در پیش بگیرید. Khansariha (8)
دوستان
در مدلی که طبق نقشه قرار دادم اون سیل رینگ حذف شده و پیستون فشار یکپارچه هست به عبارتی روی رگولاتوراصلاحات صورت گرفته و احتباس فشار و عمل ایزوله بتوسط اورینگه انجام میشه
در ادوات نیو ماتیکی قدیمی جاهای متحرک از سیل رینگ استفاده میشد که دوام و آب بندی و عمر بهتری نسبت به اورینگ داشت ولی بعد مستهلک شدن تعویض عموا با دردسر همراه بود
سلام
تعداد شلیک اسلحه کمتر از 500 و عمر آن کمتر از یکساله آکبند خریدم و تا به حال تعمیر نشده و قبلا هم توضیح دادم که سلاح کاملا رفتار عادی داشت تا آخرین باری که تیراندازی کردم و بعد مدتی که رفتم سراغش دیدم خالی شده.
خودم انتظار همچین عمر کوتاهی ازش نداشتم .
تو خود سایت رسمی تامین کننده قطعات یدکی
به تفاوت های دو مدل در بعضی موارد اشاره شده مثلا مجموعه واشرهای رگولاتور.
یک اورینگ وایتون 8 خریدم انداختم روش احتمالا جواب بده هنوز امتحان نکردم
ولی خودش اورینگ خاصی به شکل شیار داشت نه اورینگ معمولی که عکسش هم گذاشتم
اون روش که دوستمون گفت برای ساخت رو بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم مخصوصا اینکه سایز اورینگ کوچکه و نمی دونم میسازه جایی یا نه
به هر حال تفنگ چهار و نیم میلیونی ما را نا امید کرده
با تشکر از توجه همه دوستان
دوست عزیز
اون سیل رینگ شیارش به این دلیل هست که فشار بیفته تو اون فضا و لبه هاش کیپ دیواره بشه و فضا رو ایزوله کنه اگر خود قطعه مستهلک با پیستون رو ببری پیش پکینگ تراش همراه سیلندری که توش میره میتونه برات بزنه
رفقاKhansariha (8)

شمای کلی قطعات باز شده دو مدل رگولاتور و پیستون فشار ساچمه BSA R10
تفاوتهای مکانیزم که در مدل اولی از تعداد فنر های دیسکی بیشتر و کوچکتری برخوردار هست که بدلیل ایجاد شدن ضریب حرکت طولی بیشتر و امکان ساییدگی برای ایزوله کردن روی پیستون عامل آب بندی نداره , و از اورینگهای تعبیه شده در بدنه بهره میبره
و در مدل دوم
از تعداد فنر های دیسکی کمتر با قدرت بیشتر و یک عدد اسپیسر استفاده شده که بالطبع با حرکت طولی کمتری در مکانیزم پیستون مسدود کننده برخوردار هست و ازسیل رینگ برای ایزوله کردن فشار استفاده شده

[تصویر: BSA-R10-MK2-MK3-REGULATOR.jpg]

[تصویر: BSA-REGULATOR-PISTONS.jpg]
سلام. تفنگ من فعلا درست شد. گذر زمان کارایی اورینگ هزار تومنی را نشان میده. البته کرونوگراف ندارم که روی 40 ژول تنظیمش کنم.
در ضمن رگولاتور من تا حد زیادی مثل مورد دوم ولی با قدری تفاوت هست.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
لینک مرجع