انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: سیستم SAS هاتسان چیست ؟و چه کاربردی دارد؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
هاتسان سیستم SAS که در تفنگ فنر پیستونی خودش بکار برده و به گفته خودش ارتعاشات را کم میکنه و شوک را مهار میکنه چیز خواصی نیستش فقط یک لوله پلاستکی جایی که بدنه قنداق از داخل اون رد میشه قرار داده و نمیشه بهش گفت سیستم ضد شوک ولی بودنش بهت از نبودنشه.
این که این سیستم چقدر کارایی داره و لگد تفنگ کم میکنه من نمیدونم ولی تفنگ 135 خودم آنقدر لگدش زیاد هست که قطعات خود تفنگ خراب میکنه مثل ماشه که بعد 2000 شلیک حالا کمی کمتر یا بیشتر میشکنه (من تو مدت 2 سال سه تا ماشه شکوندم) جای پین ها گشاد میشه همین یک هفته پیش بود که جای پین اتصال ماشه به سیلندر گشاد شده بود که با جوش آرگون حل شد در کل باید بگم که لگد این تفنگ قطعات خودشو خراب میکنه چه برسه به دوربین بهترین دوربین ها هم بیشتر از 1000 تا شلیک دوام نمیارن حالا این سیستم sas به چه دردی میخوره با این لگد

Sent from my ST27a using Tapatalk
سیستم SASهاتسان یعنی "کشک"
بهتره برای رفع لگد روشهایی که بارها وبارها بهش اشاره شده به کاربرده شود مثل تعویض واشر پیستون ،تعویض لول فنر .
همه این کار ها انجام شده (واشر پلی اورتان لول فنر گریس برای فنر)ولی دوربین گامو زوم ثابت بعد پنج بسته تیر خراب شد و دیگه تنظیم نمیشه ولی با مگسک دقتش عالیه البته جای این پست اینجا نیست فقط منظورم اینه که این sas فقط برای تبلیغات هست
که کارایی و عملکرد خوبی نداره اگر هم تاثیر داشته باشه خیلی کم چون هنوز لگدش زیاده

Sent from my ST27a using Tapatalk
سلام دوستان.
منم گفتم نظرم رو در خصوص این sas بگم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سیستم ضد شوک sas هاتسان چیست و چه کاربردی دارد.

سیستم sas یک دروغ تبلیغاتی هاتسان مبنی بر وجود سیستم ضد شوک در سلاح های فنری خود است.

قرار است حس گر هایی در طول سیلندر سلاح وجود داشته باشد ؛ بعد از شلیک شوک حاصل از شلیک را به نقطه منحنی زیر احرم مسلح سازی منتقل کند.
تصویر سیستم sas هاتسان :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تصویر احرم مسلح سازی و سیستم sas سلاح های هاتسان رنجر :

در واقع هیچ سیستم ضد شوکی در سلاح های هاتسان وجود نداره‌‌.
نظر من این است که انها برای به وجود اوردن جای پیچ برای اتصال سیلندر به بدنه چنین چیزی را ایجاد کرده اند.
سلام دوستان.Khansariha (8)
امروز با رنجر 125 چندتا تیر زدم باورتون نمیشه به اندازه یه شاتگان لگد میزد.خودم شوکه شدم چرا اینجوری لگد میزنه.
راهی واسه درمانش هست؟میشه لگدشو کم کرد؟
لازم به ذکر هست که تا الان حدود هزار تا شات داشته و واشرش هم پلی ارتان هست
میشه فنر رنجر 1100 رو روش نصب کرد که لگدش پایین بیاد؟
سلام اقا فریبرز.
توی سیلندر روغن نریختید ؟؟
فنر ۱۱۰۰ رو نمیدونم اما میشه چند حلقه از فنر خودش کم کرد.
سلام دوستان.Khansariha (8)
نه صالح جان روغن نریختم.روغن تفنگ رو نابود میکنه.
فنر خودش واقعا سرحال هست حیفم میاد که دست به فنرش بزنم.
اگه بشه فنر 1100 روش انداخت فکر کنم لگدش به طرز چشم گیری کم بشه
سلام اقا فریبرز.
خب اگه روغن نریختید تنها اتفاقی ک افتاده مربوط ب فنر هست.
البته شاید هم دوباره رفتید با پی سی پی کار کردید اون لگد نداشته و بعد این ۱۲۵ رو برداشتید و بد عادت شدید.
شاید هم فنر ۱۱۰۰ بهش بخوره ؛ یه فنر فابریک خودش رو بخرید و چند حلقه ازش کم کنید و جایگزین این کنید.
درست میشه.
با سلام. سیستم تک پیچ قنداق در سلاح‌های 125 هاتسان، مقداری از مشکل شل شدن مداوم پیچها در سلاح‌های فنری مگنوم را مرتفع کرده و نیز به علت داشتن بوش تفلون در محل پیچ کمی از انتقال ارتعاشات به قنداق کاسته شده، ایده خوبی بوده ولی در خیلی سال قبل همچین مکانیزمی در سلاحهای بادی کاربرد داشته. یه تفنگ عطیقه دارم احتمالا برند فالکن یا همچنین چیزی، اتصال قنداق با تک پیچ انجام می‌شده و مهار ماشه شبیه مکانیزم وایروخ 80 به شکل پیچ و رزوه بوده.
بگذریم. در مورد تعویض فنر، فنر 1100 خیلی باریکه و داخل پیستون کلا لق میزنه. میشه از فنر مگنوم 350 استفاده کرد که هم کوتاه‌تر و هم قطر کمتری داره نسبت به فنر اصلی 125. منتها بهترراستذ هادی فنر هم تعویض شود. ارتعاش کمتر خواهد شد. قدرت تفنگ هم آنچنان کاهشی نخواهد داشت. فنرهای 125 و 135، کیفیت ساخت عالی دارند و میشه با کوتاه تر کردن طول، در دیانا های 54 و 52 هم استفاده کرد.
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع