انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه رفتار کراسمن پریمیر در 4 سلاح مختلف
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
با سلام
با توجه به تصاویر الصاقی پرسشهایی برای بنده بوجود آمده که از دوستان و اساتید درخواست راهنمایی دارم .
تصاویر ذیل مربوط به تست 4 سلاح ( بنجامین مارادور-دیانا 54و48و350) توسط سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میباشد

[تصویر: 30058598427482841924.jpg]

[تصویر: 43461090773583894030.jpg]

[تصویر: 39487264764072285621.jpg]

[تصویر: 14062409980987456660.jpg]

پرسش اول :
چرا ضریب بالستیک در مارادور پایینتر از 3 فنری دیگه هست ؟ و به طبع اون سرعت و قدرت پایینتر در 50 یاردی

پرسش دوم :
اگر 48 همون ورژن آمریکایی 52 هست و 52 و54 هم از لحاظ قدرت و خانکشی لوله یکی هستند چرا 48 انقدر بهتر عمل کرده؟
تو این تست و با ساچمه پریمیر از همه بهتر عمل کرده

پرسش سوم :
350 با توجه به اینکه باید 4 ژول از 54 و48 قویتر باشه چرا انقدر نتایجش ضعیف هست؟ اگر به لینکی که بالا قرار دادم به صفحه مربوط به 350 مراجعه کنید اظهار تعجب تیم آزمایش کننده رو هم میبینید اگر در مورد نتایج مارادور بشه به تفاوت خانکشی لوله های بنجامین با دیانا پرداخت در مورد 350 که تفاوتی نیست ؟؟؟

منتظر نظرات و راهنمایی های دوستان و اساتید هستم

با تشکر.
در مورد سوال اول اونطور که من میدونم سلاح های 54-52-48 که همه یک ساختار و یک نوع لوله دارن توی سلاح های فنری بهترین ضریب بالستیک رو به ساچمه میدن.اما در مورد مارادور واقعیتش من نمیتونم نظری بدم و باید با پی سی پی های همرده خودش مقایسه بشه.
در مورد سوال2-48 همون دیانا 52 هست با این تفاوت که قنداق مونت کارلو نداره و قنداقش سادست و البته ساخت المان هست.دلیل تفاوت 48 با 54 توی این تست مربوط به سرعت اولیه ساچمه میشه که در 48 بیشتر از 54 هست و احتمالا به دلیل نو بودن فنر بوده.
سوال 3-همونطور که گفتم سلاح های فنری 54-52 و 48 از لحاظ ضریب بالستیکی که به ساچمه میدن استثنا هستن و خوب نتیجتا در فواصل بالا حتی از 350 30 ژولی نتایج به مراتب بهتری میدن.
البته بهتره که منتظر پاسخ اساتید باشیدKhansariha (8)
ممنون از پاسختون اما اگر به تصاویر دقت کنید سرعت و انرژی سر لوله 350 بازهم پایینتر هست یعنی دیگه ضریب بالستیک مطرح نیست در ضمن بعید میدونم همچین سایت مرجعی از سلاحهای در شرایط متفاوت تست بگیره یعنی فکر کنم همه سلاحها در یک شرایط و نو باشند

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk 4
یک نکته ای را یاداور میشوم که در برسی مفید هست.
ساچمه های کراسمن دقیقا 5.50 هستن و مثل پرومگنوم و جی اس بی نیست که دامنه ای بزرگ تر از قطر لوله داشته باشن و به همین علت قدرتشون کمتر هست(البته در دیانا 54 که فنرش 500 شلیک را رد نکردن 214 زدن و توی وایرخ 80 اقا حامد 211) و شاید قطر خان کشی سلاح ها(استاندارد کارخانه کمی تفاوت کنه)متفاوت باشه که چنین نتایجی به دست امدهKhansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2013-10-22 04:57 PM)kingmkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از پاسختون اما اگر به تصاویر دقت کنید سرعت و انرژی سر لوله 350 بازهم پایینتر هست یعنی دیگه ضریب بالستیک مطرح نیست در ضمن بعید میدونم همچین سایت مرجعی از سلاحهای در شرایط متفاوت تست بگیره یعنی فکر کنم همه سلاحها در یک شرایط و نو باشند

دوست عزیز با توجه به نتایج فوق میشه اتفاقا به این گزینه رسید که شرایط برای سلاحها یکسان نبوده.خصوصا دیانا 350 که مشخص هست بسیار ضعیف شده بوده.ما 350 رو کرنو کردیم بارها و سرعت دهانش به طور محسوسی بالاتر از 54 و 52 بود.Khansariha (8)
(2013-10-22 05:36 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-22 04:57 PM)kingmkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز با توجه به نتایج فوق میشه اتفاقا به این گزینه رسید که شرایط برای سلاحها یکسان نبوده.خصوصا دیانا 350 که مشخص هست بسیار ضعیف شده بوده.ما 350 رو کرنو کردیم بارها و سرعت دهانش به طور محسوسی بالاتر از 54 و 52 بود.Khansariha (8)

به سایت ایمیل زدم در مورد شرایط کارکرد سلاحها برای تست جوابش بیاد اعلام میکنم
آقا محمد
منم با دیدن اون نتایج کمی متعجب شدم چون حقیقتا سرعت بالاتر ساچمه در دهانه لوله 350 کاملآ بدیهی است و حتمآ اون اسلحه یا با قدرت محدود شده و یا مستهلک بوده
ولی اون تفاوت 24 و 30 ژول بروی عملکرد شخصی که از تفنگش درست استفاده کنه هیچ تاثیری نمیزاره
در فنری های با تعداد حلقه بیشتر منحنی کاهش عمر فنر شیب بیشتری داره و یه 52 در مقایسه با 350 در تعدادشلیک برابر مثلآ 2000 شلیک نسبت به قدرت اولیه افت کمتری پیدا میکنه و بعد از مدتی استفاده از هردو اسلحه این فاصله قدرتی به حدی کم میشه که فقط با کرونو کردن میشه تشخیصش داد
البته با توجه به اینکه تجربه من اینطور بوده و بعنوان یه اصل کلی اینرو بیان نمیکنم و جویای نظر دوستان و اساتید هستم
(2013-10-22 10:41 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا محمد
منم با دیدن اون نتایج کمی متعجب شدم چون حقیقتا سرعت بالاتر ساچمه در دهانه لوله 350 کاملآ بدیهی است و حتمآ اون اسلحه یا با قدرت محدود شده و یا مستهلک بوده
ولی اون تفاوت 24 و 30 ژول بروی عملکرد شخصی که از تفنگش درست استفاده کنه هیچ تاثیری نمیزاره
در فنری های با تعداد حلقه بیشتر منحنی کاهش عمر فنر شیب بیشتری داره و یه 52 در مقایسه با 350 در تعدادشلیک برابر مثلآ 2000 شلیک نسبت به قدرت اولیه افت کمتری پیدا میکنه و بعد از مدتی استفاده از هردو اسلحه این فاصله قدرتی به حدی کم میشه که فقط با کرونو کردن میشه تشخیصش داد
البته با توجه به اینکه تجربه من اینطور بوده و بعنوان یه اصل کلی اینرو بیان نمیکنم و جویای نظر دوستان و اساتید هستم

آقا بهروز در مورد افت قدرت و بالستیک پایین مارادور نظرتون چیه؟
میشه گفت این ساچمه برای مارادور سبک بوده؟ وباعث افت سریع شده؟
حقیقتآ نمیتونم نظر قطعی بدم!
ولی گاهی اوقات بالشخصه در مسافتهای متوسط موقع هدف زنی با pcp و فنری در رنج قدرتی نزدیک به هم علیرغم دقت pcp برخورد کردم که اثر ضربه فنری بیشتر به چشمم اومده و شایدم بمن اینطور تلقین شده
ولی در مجموع من جداول و منحنی های خارجی رو بعنوان مطالعه خوب میدونم ولی هرگز اونهارو مقیاس کار خودم قرار نمیدم و هر تفنگی که دستم بیاد تست میکنم و اون چیزی که بدستم میاد رو ثبت میکنم
با درود Khansariha (8)
یک نکته ای که تو این ارزیابی رفتار ساچمه ها توجهم رو جلب کرد اینه که چرا برای مارادور با افزایش وزن ساچمه انرژی بالاتر میره ولی برای فنری ها عکس این قضیه اتفاق میوفته یا لااقل انرژی یکسانه وتغییری نمیکنه?
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع