انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تفاوت ها و شباهت های لیپرز اصل و تقلبی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4
حدود 2 سال پیش تصمیم گرفتم که یه دوربین لیپرز در سایز 6.24.50 بگیرم .بعد از مطالعه بسیار و تحقیق یک ایمیل خرید و سفارش به شرکت لیپرز در امریکا زدم و اونا هم خیلی کوتاه جواب دادن که به شما نمیفروشیم و نه تنها به شما بلکه به خیلی جاهای دیگه هم نمیفروشیم.بررسی کردم دیدم که این دوربینهایی که در امریکا فروخته میشه هم ساخت کشور چین و به سفارش خود لیپرز و تحت استاندارد ها و لیسانس شرکت مادر در امریکاست.از طریق اطاق بازرگانی ایران و چین اسامی شرکتهای معتبر در زمینه ساخت تجهیزات اپتیکی رو گرفتم گه در چین گرید GOLD دارن.چون در چین بیش از 3000 شرکت و تامین کننده فقط این صنعت وجود داره.دقیقا به 26 شرکت رسیدم که همگی اظهار میکردن که این برند رو تولید دارن و نمونه های اون رو از 19 دلار تا 249 دلار به فروش میرسوندن بصورت تک فروشی و عمده.از طریق واسطه های منطقه ای فروش لیپرز امریکا جویا شدم که مشخصات اصلی یک لیپرز با سایز فوق چی هست و اونا جزئیات دادن که اینه.بعد داده هام رو با اطلاعات قبلیم مقایسه کردنم فقط موند یک شرکت که برای لیپرز محصول میزد به سفارش لیپرز امریکا.جالبه بدونید که لیپرز های جعلی که من پیدا کردم با لیپرز های اصلی هیچگونه تفاوتی نداشتن در ظاهر یعنی حتی این مورد که دوستان در بالا گفتن که لایت در روی چشمی هست هم در اون مدلها رعایت شده بود.عمده مطلب که برای خریدار شاید سخت بود تشخیصش کیفیت عدسی و میزان شفافیت اون.کیفیت ساخت رتیکول.فاصله های میل دات ها که این یکی برام خیلی عجیب بود که اندازه نقطه های میل داتها با هم تفاوت داشت.کیفیت ساخت تیوپ از داخل که خرابکاری ها با دقت زیاد معلوم میشد.انواع رتگهای عدسی از سبز-زرد - قرمز - طوسی-آبی وجود داشت.در بعضی مدلها در قسمت زوم که میگرده نیاز به روغنکاری و روغن زده بودن! و تنظیم پارالکس با صدای جیر جیر و یا خشکی زیاد همراه بود.اما چیزی که کاملا مشهود بود کیفیت ساخت طبلک ها در مدل جعلی و اصلی بود که بسیار فاحش بود.
خود لیپرز همونجور که در کاتالوگ هاش هست زیرو لاک داره و قفل و ریست داره.
حتما داخلش گاز داره و از شفافیت بالایی برخورداره.جعلی ها حتی گاز هم نداره حتی یه گاز ساده.
لیپرز اصل در دو مدل قفل داره یکی مثل سنتر پوینت هست که از زیر و بصورت حلقه ای سفت میشه.دیگری بصورت بالا کشیدن طبلک و تنظیم اون که یک حالت هرزگردی هم داره.
رنگ عدسی در مدل های معمولی اصل سبز هست و در مدل سفارشی زرد و قرمز هم قابل سفارش هست که در صورت سفارشی حتما کلمه exclusive با فونتی درشت تر از ساخت چین حک شده.
در زیر و قسمت وسط شماره سریال دوربین بصورت حکی درج شده و قابل استعلام هست.
در مدلهای جعلی عبارت ساخت چین یا بصورت برچسبی زرد رنگ و یا حک شده در بغل بدون شماره سریال میباشد.
خود لیپرز اصل در مدلهای زیر سایز فوق از دکمه لایت بر روی چشمی استفاده میکنه که دلیل بر جعلی بودن اون نیست. و میتونید اینو در مدلهای مختلفش ببینید.تفاوت اصلی بر سر کیفیت عدسی و دقت ساخت میباشد.
لیپرز در مدلهای جدید خود از لایتهای RGB استفاده کرده که مخفف قرمز -سبز و آبی هست.که سه رنگ لایت داره.که آبیش آبی یخی هست و بسیار جذاب.
UTG یکی از مشخصات عدسی های رده بالاتر اون هست.
جعبه های اون در مدل UTG حتما طوسی و مشکی و صورتی سیر هست و مدل معمولی از همین نمونه بالا که دوستمون قرار دادن به رنگ سبز و طوسی هست که یا دقت زیاد چاپ شده و جعبه بسیار محکم هست.یک دستمال جیر به رنگ طوسی سیر با مارک لیپرز و باطری و در مدل UTG دستمال خردلی رنک با مارک لیپرز هست.یک جدول کامل روی کاغذ و یک جدول برچسبی که قابل نصب بر روی قنداق تفنگ هست داخلشه.برگه ضمانت نامه بین المللی با شماره سریال خود دوربین باید باشه.
یه باطری روی خود دوربینه و یکی هم جدا داخل جعبه هست.حتما سانشید داره و در گلوی چشمی لنز اول هست یعنی تیوپ داخل سانشید هست که در جعبه جا بشه.خود دوربین توی این مشمع های سفید که برای لوازم صوتی هست قرار داده شده و وزن همه اینها با جعبه حدود یک کیلو هفتاد گرم میشه.
لیپرز اصلی برای نصب سانشید باید یه رینگ که در سر دوربین هست بازبشه و بعد سانشید به اون محل نصب میشه.
در مدلهای جدید نوشته های روی لایت برای هر رنگ شماره هاش برنگ همون رنگ هست.قدیمی ها سفید و قدیمی تر ها هم سفید با خط های مشکی هست.
ببخشید اگر سرتون رو درد آوردم.تجربه ای بود که داشتم.Khansariha (8)
سلام دوستان

UGT

در دوربين ليپرز چه معني ميده و اگر نباشه چه فرقي ميكنه؟
UTG و LEAPERS فرقی با هم ندارند
از اسم UTG بیشتر برای فروش در بازار های اروپا و امریکا استفاده میشه
UTG , LEAPERS هم اینجا پیدا میشه و LEAPERS خالی هم هست و مارک SNIPER هم زیر مجموعه ای از UTG و LEAPERS هست
همه زیرمجموعه یک گروه صنعتی هستند
درسته بعضی برند ها بهترند و جواب پس دادند در کل من کیفیت رو فقط با برند توسیه نمیکنم همیشه باید خود محصول رو هم برانداز و چک کرد
من تو سايت پيراميد دو تا دوربين ليپرز ديدم يكي 6-24-50 با قيمت 99 دلار و يكي 4-16-40 كه

UGT

هم هست قيمت حدود 109 دلار است

من قابليت ها رو بررسي كردم حدودا يكي بود ولي چرا قيمت پايين تر و كدام دوربين بهتري براي شكار هست ؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب عباديان
دوربين 54*24*6 رو بدليل عدم موجودي در انبار براي سفارشات قبلي ارسال ميكنن و طبق مشخصه هاي اعلان شده دوربين 40*16*4 داراي رينگ كمپلكس ويور پيكاتيني هست كه خودش قيمت رو كمي بالاتر ميبره و كلآ در اونجا اكثرآ تفاوت قيمت آنچناني در بزرگنمايي هاي معمول ديده نميشه و قيمتها بيشتر تابع به روز بودن محصول و موجودي يا عدم موجودي در انبار هست
با سلام خدمت دوستان .حسابی سایتای مرتبط با لیپرزو زیرو رو کردم و به لینک زیر تو سایت نمایندگی روسیه رسیدم ترجمش واضحه .http://www.quarta-hunt.ru/news/0/153
درمورد حرف دوستمون که محصولات امریکاییم چینی هست اینو بگم که تو سایت شرکت قسمت faq این سوالو پرسیدن و جواب داده که عمده تولیدات در امریکاست. توضیح لینک بالام کامله
این رو هم اضافه کنم که داخل سایت لیپرز روی هر دوربینی که کلیک کنیید بالا سمت راست تو مشخصاتش یه قسمت نوشته brand که یا UTG یا ACCUSHOT و روی یکی دوتا هم leapers زدن .پس مخصوص امریکا نیست و اینجوری شرکت داره راه اصل بودن اون نمونه دوربینو با مارکش نشون میده
با سلام به دوستان.اقا مسیح و اقا مهرشاد نظر شما چیه؟لطفا من و خیلی های دیگه از دوستان رو از سردرگمی نجات بدین خواهشاKhansariha (226)
من میخوام دوربین لیپرز بگیرم یه چیزی تو مایه های 50-16*4 .بین فروشنده ها اختلاف قیمت زیاد هست و اونها که بالاتر میگن مدعی هستن که ارزونتر ها اصلی نیستن یا حداقل درجه دو وسه هستن.ایا واقعا همچین چیزی از بابت کیفیتشون واقعیت داره؟و اگه هست تفاوتشونو بهمون بگید چون این سؤال خیلیها هست
اقا مسیح و اقا مهر شاد لطفا جوابمو بدید ممنون میشمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اگه یه اشنا که با کامیون بار به خارج کشور میبره و میاره از سایت پیرامید ایر برام خرید کنه و بیاره به نظرتون کیفیتشون بالاتر نیست؟
صفحه ها: 1 2 3 4
لینک مرجع