انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تهیه و ساخت انواع رتیکل های پیشرفته دوربین
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
آقا خیلی دمت گرم هست

فقط اندازه 12 متر زیاد کاربرد نداره خیلی نزدیک هست اگر از 20 تا 100 در نظر بگیرین مثلا 20 و 30 و 40 و 50 تا 100 خیلی مناسب تر هست
در ضمن این جدیده که طراحی کردین از 12 تا 200 خیلی عریض شده موقع استفاده و نگاه کردن درون رتیکل خیلی نزدیک حاشیه میوفته
اگر بجای سمت راست در سمت چپ قرار بدین بهتر تو دید قرار می گیره

من شدیدا این پروژه رو پشتیبانی می کنم اگه به نتیجه رسید یک دونه رتیکل از همین طرح اخری می خوام Khansariha (399)
با توجه به شرایطی که میخواهید،برای شما رنج فایندر مدل دوربین PSO-1 (دراگانوفی)مناسبه.
روی این طرح اخری ریتایکل اگه اون رنج فایندر دراگانوف که قوسی هست(قوسی خط پیوسته هست و به نظرم بهتر از مقطعی هست)اگه بیاد چه شود!!! باید برم به جای ریتایکل لیپرزم از سری تولید اقا احسان بزارم.Khansariha (256)
اقا احسان یک موردی بود که میخواستم ازتون سوال کنم.
ایا ممکن هست که خط میلدات های پایینی از بالا به پایین بزرگ بشه؟مثل طرح کاجی ها؟تا در شرایط بادی هم بشه استفاده بهتری ازش کرد؟Khansariha (226)
ممنون و موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2014-04-02 09:09 PM)drivyyy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا خیلی دمت گرم هست

فقط اندازه 12 متر زیاد کاربرد نداره خیلی نزدیک هست اگر از 20 تا 100 در نظر بگیرین مثلا 20 و 30 و 40 و 50 تا 100 خیلی مناسب تر هست
در ضمن این جدیده که طراحی کردین از 12 تا 200 خیلی عریض شده موقع استفاده و نگاه کردن درون رتیکل خیلی نزدیک حاشیه میوفته
اگر بجای سمت راست در سمت چپ قرار بدین بهتر تو دید قرار می گیره

من شدیدا این پروژه رو پشتیبانی می کنم اگه به نتیجه رسید یک دونه رتیکل از همین طرح اخری می خوام Khansariha (399)
خدمت شما
[تصویر: 13964628191.jpg]
(2014-04-02 09:43 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با توجه به شرایطی که میخواهید،برای شما رنج فایندر مدل دوربین PSO-1 (دراگانوفی)مناسبه.
روی این طرح اخری ریتایکل اگه اون رنج فایندر دراگانوف که قوسی هست(قوسی خط پیوسته هست و به نظرم بهتر از مقطعی هست)اگه بیاد چه شود!!! باید برم به جای ریتایکل لیپرزم از سری تولید اقا احسان بزارم.Khansariha (256)
اقا احسان یک موردی بود که میخواستم ازتون سوال کنم.
ایا ممکن هست که خط میلدات های پایینی از بالا به پایین بزرگ بشه؟مثل طرح کاجی ها؟تا در شرایط بادی هم بشه استفاده بهتری ازش کرد؟Khansariha (226)
ممنون و موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

محراب منظورت این مدل ها هست؟؟؟

[تصویر: 02_14139375558513441.jpg]
[تصویر: 02_14139375455858621.jpg]

البته طرحشون رو نزدم...عکس از اینتر نت هست

محراب این طرح ها خیلی شلوغ میشه و چشم رو خسته میکنه.......محاسبه افت ساچمه و برد هدف خودش خیلی دقت می خواد...حالا ببین کی میتونه انحراف رو هم حساب کنه...باید یه چیرگان رو خودت نصب کنی....خخخخخ

احتمالا فردا اموزش محاسبه فاصله هدف با استفاده از میلدات رو بزارم...کار راحتیه محاسبش...فقط یه ضرب و تقسیم ساده میخواد
محراب مثلا این عکس رو ببین...عکس از ریتایکل با جزئیات زیاد و فاصله نه چندان دور

[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcS31ESx-UtnsmcJNywUNON...ebd9xblEK2]

ببین چقدر شلوغ میشه تصویر
احسان خان دستت درد نکنه زحمت کشیدی
به نظر با توجه به تغییراتی که دادی همونی آخر نظر دادم عالیه و دیگه نیاز به تغییر نیست
اون رنج فایندر هم جالبه
حتما کنارش بزار
البته همون سمت راست باشه قشنگتره
Khansariha (8)
Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)

جان من به یه توافقی برسید..چشمم در اومد پای کورل درا

حالا چپ بزارم یا راست بزارم؟؟؟؟؟

بالا نمیخوایید باشه؟؟؟؟

اصلا میخوایید بزارمش بیرون دوربین؟؟؟خیلی خفن میشه ها...خخخخخخخخخخخخخ

تاپبک جدید رو برو بخون حال کنKhansariha (8)
(2014-04-02 11:36 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (181)Khansariha (181)Khansariha (181)
جان من به یه توافقی برسید..چشمم در اومد پای کورل درا
حالا چپ بزارم یا راست بزارم؟؟؟؟؟
بالا نمیخوایید باشه؟؟؟؟
اصلا میخوایید بزارمش بیرون دوربین؟؟؟خیلی خفن میشه ها...خخخخخخخخخخخخخ
تاپبک جدید رو برو بخون حال کنKhansariha (8)
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ این نصف شبی اشک اقا احسانو در اوردیما خخخخخخ
اقا احسان با یک دلیل منطقی الان اثبات میکنم که اون MDRF(الان مثلا فوق دکترای دوربین سازی دارم خخخخKhansariha (115))باید سمت چپ قرار بگیره،حالا بال یا پایین بودن را هم بعدش میگم.
و اما علت چپ قرار گرفتن:
چون معمولا هدف باید اول از فاصله کم به زیاد مورد ازمایش قرار بگیره،بهتر هست فاصله کم نزدیک مرکز + باشه تا بعد از پیدا کردن فاصله تا هدف کمترین زمان برای بردن نقطه برخورد روی هدف باشه(توی جنگ و شکار بسیار مهم هست)ولی اگه سمت راست قرار بگیره و بخواهید از فواصل کم شروع کنید به تست فاصله باید در نقطه دورتری از نقطه برخورد اسلحه هدف را قرار بدین و تست کنید.
و اما برای بالا یا پایین بودن:
وقتی هدف در پایین خط افقی ریتایکل تعیین فاصله شد،شما درجا سر تفنگ را پایین میاورید تا بتوانید هدف را در نقطه برخورد قرار بدین،اما اگه اون MDRF بالای خط افقی ریتایکل باشه باید سر تفنگ را بالا ببرید و این مستلزم صرف انرژی بیشتر و بلطبع زمان بری بیشتری خواهد بود.البته اگه اسلحه روی پایه باشه دقیقا برعکس مطلب فوق صحیح است!!!
البته الان بعد از خواندن توضیحات خودمم یکم گیج شدمKhansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266)
اما خلاصه مطلب:روسا و بقیه کشور ها وقتی دوربینشون را طراحی کردن 100% یک فکری پشتش بوده که اون MDRF سمت چپ و پایین قرار دادن.پس چرا الکی خودمونو درگیر علت کنیم.Khansariha (115)
شب خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
احسان جان ممنون از کار بسیار زیبایی که انجام دادی (تو تاپیک ساخت پی سی پی دیگه پست نذاشتم و همین جا به خاطر پشتکارت و کارهای فنی/مهندسی که انجام میدی بهت تبریک میگم...) Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

در مورد رتیکل هم با نظر محراب جان موافقم که رنج فایندر باید پایین و چپ باشه؛ فقط اگه بتونی فواصل رو کلا تا ۱۰۰ متر و اعداد رند (۱۰، ۲۰، ۳۰ و ...) بذاری که فوق العاده هست...
و پیشنهاد دیگم اینه که اگه فاصله ی عرضی بین فواصل نزدیک تر رنج فایندر رو کم کنی بهتره و اینجوری اعداد بیشتری رو میشه وارد رنج فایندر کرد... Khansariha (219)

نکته ی دیگه ای که به نظرم رسید اینه که اون اعداد ۱و ۲و ۳ و ۴ رو اگه حذف کنی بهتر هست و رتیکل رو یک دست کنی خیلی بهتره یعنی میلدات های خطوط افقی و عمودی دقیقا مثل نیمه ی پایینی خط عمودی باشن (مثل رتیکل نیم میلدات هاوک)

ببخشید اگه جسارت کردیم احسان جان و تو کار اوستا دخالت کردیم............... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دکتر جان منظورتون اینه که اعداد 1 تا 5 رو حذف کنم و و خطچینی که کنار هر عدد هست رو در میلدات های بالایی و چپ و راست هم بزارم؟؟؟؟به نظرتون کمی شلوغ نمیشه؟؟؟؟؟

الان که آبجی کوچولوم می خواد بشینه پای سیستم و برا المپیاد رایانه تمرین کنه...(یک ماهه جیگر من رو خون کرده..آخه نمیدونم بچه اول دبستانی المپیادش برا چیه؟؟..خخخخخخخ) ان شا الله هر وقت تونستمراضیش کنم از پای سیستم بلند شه میام یه نمونه میزارم
[تصویر: 13965117781.jpg]

این هم خدمت دکتر جان
دوستان قصد دارم یه رنج فایندر رو از ابتدا طراحی کنم....از دوستان خوش ذوق تقاضا میشه طرح هاشون رو با دست یا کامپیوتر بکشن و عکسش رو اینجا بزارند....خودم محاسبات محل قرارگیری اعداد رو انجام میدم..کار سختی نیست....فقط شما طرح رو به من نشون بدید...باقیش با من...

منتظر طرح هاتون هستمKhansariha (8)
دوستان یه سوال

در طرحی که قبلا استفاده کردم ارتفاع عدد 200 که نشانگر فاصله 200 متر هست 1/4 میلیمتر هست....ولی با توجه به فرمول محاسبه فاصله نسبت به میلدات ، یک جسم 10 سانتی در زوم 10 و فاصله 200 متر 1/2 میلیمتر جا اشغال میکنه در دید دوربین

فقط کافیه فرمول رو برعکس طی کنیم....یعنی جای معلوم و مجهولمون رو عوض کنیم...

برای محاسبه فاصله ما اندازه جسم و مقدار اشغال شده بین میلدات ها رو داریم...فاصله رو باید با فرمول بدست بیاریم

حالا اگه طول جسم و فاصله رو داشته باشیم کافیه بزاریم توی فرمول تا بتونیم مجهولمون که همون مقدار اشغال شده بین میلدات هاست (منظور همون ارتفاع خطی که فاصله 200 متر رو نشون میده با خط کف هست) رو بدست بیاریم....
[تصویر: mil_formula_centimeters.jpg]
یک جسم در فاصله 200 متری وقتی 10 سانت قدش هست باید دقیقا 1/2 میلیمتر رو اشغال کنه در دوربین یعنی همون نیم میلدات

ولی در رنج فایندری که روی ریتایکل های نمونه هست این عدد نصف هست....یعنی 1/4 هست.....آیا محاسبات من اشتباهه یا رنج فایندر مشکل داره یا اینکه زومی که در رنج فایندر لحاظ شده 10 نیست؟؟؟؟

اگر زوم رو 20x بگیریم رنج فایندر دست میشه...

یا اینکه اصلا اون فرمول ها در اصل مربوط به زوم 5x هستند و من فکر میکردم مربوط به 10x هستند؟؟؟

اساتید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...خیلی فکرم رو مشغول کردهKhansariha (8)
احسان جان برای میلدات های کامل یه دایره ی استاندارد (۰/۲ میل) بذار، برای یک دوم میلدات دایره ی کوچکتر (۰/۱ میل) و برای یک چهارم و سه چهارم میلدات یه خط پر کوچیک (مثل اون خط افقی رتیکل که خودت گذاشتی) و همه ی نیم خط های رتیکل هم ۵ تا میلدات اصلی داشته باشن خیلی خوب میشه... Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
لینک مرجع