انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: Magnum XT-1000
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
امروز فرصتی شد تا اساسی تمام قسمت های داخلی تفنگ رو تمیز کنم و از مراحلش عکس بگیرم.

1- اول قنداق رو جدا کردم
2- ماشه رو بیرون آوردم
3- فنر و بیستون رو در آوردم
4- محفظه داخل پمپ رو توسط سیخ با بارچه کاملاً تمیز کردم
5- با گوش پاکن سوراخ انتهای پمپ رو که باد رو به پشت ساچمه هدایت میکنه تمیز کردم. (( کاملاً کثیف بود ))
6- با اسپری ضد زنگ و تمیز کننده توتال کل محفظه پمپ رو اسپری کردم و بعد 5 دقیقه با پارچه پاک کردم
7- قسمت انتهایی پیستون رو فقط با گریس نسوز به مقدار خیلی ناچیز چرب کردم
8- به فنر هم از همون گریس زدم
این هم از عکس هاش :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

.

دوستان تغییر دیگه ایجاد کردم که واقعاً تاثیر خیلی خوبی رو تفنگ داشت
فنر پشت ماشه با یک فنر بلند تر و قوی تر و قطور تر عوض کردم . (( تو عکس مشخص هست ))
نتیجه :
1- قدرت نگه داشتن پیستون تو ماشه چند برابر افزایش یافت
2- چکوندن ماشه راحت تر شده = (( نمی دونم چرا نتیجه عکس داد آخه این فنر خیلی قوی تر و بلندتر از قبلی هست )).

این هم عکس:

سلام.
گروپ خیلی خوبی شده.اون یکی هم که یکمی پرت خورده میشه چشم پوشی کرد و اتفاقی هست که تو اکثر گروپ ها میفته.
فقط مشکل بالا زدنش هست که فکر کنم داش مسیح بتونه به دادش برسه.
نکته بعدی اینکه گامو مچ همچین ساچمه درجه یکی نیست و بهتره بازم گروپ بگیری.
یا علی
زدن گریس به فنر خیلی هم خوبه ولی زدن گریس به پیستون باعث ایجاد دیزلینگ و تلورانس در شلیک ها میشه.(یک توصیه هم بهت دارم تفنگ تا مشکلی براش پیش نیومده بازش نکن معمولا تفنگ تو همین باز و بسته کردن های زیاد دچار مشکل میشه)
تشکر Khansariha (8)
گریس اصلاً دیده نمیشه فقط در حد چربی کله پاچه هست ( شوخی ) Khansariha (219)
ثاقب جان یه پیشنهاد البته نمیدونم جواب میده یا نه اما امتحانش ضرر نداره.
اسلحه شما بالا میزنه به نظرم اگه یکم شیم گذاری کنی البته زیر تیوپ جلویی این مشکل حل بشه.
یه تست بکن.البته در حد یک یا نهایتا 2 میل بیشتر نشه.
یا علی
آقا جلال اگر منظور شما رو درست متوجه شده باشم یعنی باید اون قسمت (( واشر یا اورینگ لوله )) بردارم و زیرش رو با یه چیزی مثلاً ابر یا مقوا پر کنم تا اون اورینگ جلو بیاد ، درسته ؟

(2013-08-11 10:07 PM)Sagheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا جلال اگر منظور شما رو درست متوجه شده باشم یعنی باید اون قسمت (( واشر یا اورینگ لوله )) بردارم و زیرش رو با یه چیزی مثلاً ابر یا مقوا پر کنم تا اون اورینگ جلو بیاد ، درسته ؟

نه دوست عزیز منظور اقا جلال شیم گذاری زیر تیوپ جلویی دوربین برای حل کردن مشکل بالا خوردن ساچمه ها در گروپی که گذاشتی.اگر اورینگ لوله مشکلی نداره دستش نزن تو عکس که کاملا سالم هستش.
در کل با توجه به عکس هایی که ثاقب جان گذاشته کیفیت قطعاتش یک سر و گردن از چینی های دیگه بالاتر به نظر میاد.البته از نزدیک هنوز رد ماشینکاری ها مونده که باز برای یکی تفنگ چینی بسیار خوبه.Khansariha (8)
ولی نکته آزار دهنده دستگاه ماشه هست که هنوز امنیتش خیلی خوب نیست.کی این چینی ها می خوان دست از سر این نوع ماشه بردارن خدا می دونه!!

ثاقب جان دستت درد نکنه.عکس های خوبی بود.Khansariha (8)
دكتر جان
عليرغم كاستي هايي كه در برخي موارد دارند
يكي از فاكتور هاي مثبتي كه من در اين تفنگ ها ديدم جنس الياژ فنر فابريك شونه كه بسيار عالي هست و از فنر اكثر برند ها به غير از آلماني بهتره
ثاقب جان همانطور که اقا رضا گفت من منظور زیر تیوپ جلویی پایه دوربین بود.
یه سر به تاپیک بستن و تنظیم دوربین بزن پس اولش که علی اقا گذاشته بخون متوجه میشی.تو تفنگهایی که پایین میزنه یه شیم گذاری زیر پایه عقب دوربین و در تفنگ هایی که بالا میزنه یه شیم گذاری زیر پایه جلویی دوربین میذارن.
اون پست با دقت بخونی دستگیرت میشه.
یا علی
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
لینک مرجع