انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: نکات مهم در خرید PCP دست دوم
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
ببخشید ولی دوستان روی فاکتور خیلی تاکید دارند اگر از نظر انتظامی میگویند ، که انتظامی بخواهد گیر بدهد مثلا فاکتور چکار میتواند بکند یا مجوز چه عملی میتواند باشد اگر دوستان توضیح دهند ممنون میشوم
فاکتور نمیدن کسی شر کتایی که رسمی تفنگ وارد میکنن فاکتور میدن برای این کار باید مدرک تصویری داشت اگر خرید میکنید از فروش گاه یا مراکز خرید ... میتونید از خودتون و سلاحتون عکس بگیرین مدرک تصویری مهم تر از فاکتور هست من که ندیدم مامور ها از کسی تفنگو ضبط کنن فقد گیر میدن که ایا جواز داری این تفنگ خفیف نیست مجاز هست فلان هست بهمان هست ی متور که میگیرن نمیگن سند داری میگن مدارک داری نداری پارکینگ به قول دوستمون اونا باید ثابت کنن که تفنگ دزدیه نه شما تو داری کارتو انجام میدی طرف اگه بخواد بگیره خدا نشناس باشه چه فاکتور داشه باشی نداشته باشی خدا باشی پیغمبر تفنگتو میگره و توهم نمیتونی کارتو انجام بدی
من چند مورد که با نیروی انتظامی برخورد داشتم در بعضی موارد فاکتور طلب کردند تا به قول خودشون مطمین بشند که دزدی نیست!!!!
اگه فاکتور موجود باشه امکان گرفتن دفترچه شناسایی شکارچی را دارید. دقیقا همون دفترچه که برای شات گان و گوله زنی دریافت میکنید و همون دفترچه شناسایی شکارچی خودش یه مدرک معتبر و تا حالا خیلی بکار من اومده.
البته فاکتور هم چیز خاصی نیست و مثلا شما میتونید از یک فروشگاه لوازم ورزشی یه فاکتور با شماره سریال سلاح بگیرید.
ممنونم این حرف قانعم کرد .با تشکر
من هم چند بار با این مشکل روبرو شدم و همراه داشتن فاکتور خرید سلاح به کمکم اومد . برای خرید سلاح دست دوم که کارتن هم نداره یه فاکتور از فروشگاه یا یه دست خط با امضا و مهر برای محکم کاری کفایت میکنه .Khansariha (256)
(2014-02-14 02:01 PM)صمد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه اساتیدعزیز و بزرگوار
بنده میخوام اگه خدابخواد یه pcp بخرم . اما یه چیز برام راحت قابل حزم نیست . من سربازی رفتم و اونجا با سلاح هایی مثل کلاش و کلت کار کردم و قدرت اونا رو میدونم ولی سوالم اینجاست مثلا وقتی میگن at44 پنجاه ژول قدرت داره یعنی چقدره؟ یا جور دیگه بگم چند درصد کلت معمولی قدرت داره( چون با کلت تو سربازی آموزش دیدم و میدونم قدرت کلت چقدره) ؟
دوست عزیز با خوشامدگویی به شما ! و همینطور تبریک بابت ورودتون به جمع پی سی پی داران انجمن خصوص الخصوص AT44 دارها در آینده ای نزدیک Khansariha (219) ، لازم می بینم این نکته رو بهتون یادآوری کنم که پست تون رو در تایپیک مشاوره خرید و یا سئوالات تازه واردین می پرسدید!!! بهتر بودش، این تایپیک برای دوستانی هست که نیازمند مشاوره در زمینه خرید پی سی پی های دسته دوم هستند. من سئوالتون رو در تاپیک سوالات تازه کارها و تازه واردها پاسخ می دهم ، امیدوارم اساتید و دوستان دیگر نیز بتوانند پاسخ مناسبی به سئوال های شما بدهند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
برای خرید پی سی پی اول از همه به شکل ظاهریش نگاه کنید که زدگی یا فرورفتگی جاییش نباشه و کل قطعات فابریک باشه، مثلا رنگه قنداق با بچه قنداق بخونه، رنگه سیاه هم جا مثله هم باشه ، جایی پررنگ جایی کم رنگ نباشه و کلا مطمن شید تفنگی که دسته شماست قطعه تعویضی نداشته باشه، اینجوری مطمن میشید که تفنگ ضربه ناجوری نخورده،
در مرحله دوم برید سراغه لوله، ابتدا زاج یکدست خورده باشه، لوله رو با کف دست بگیرید و بالا پایین کنید باید هیچ برامدگی یا فرورفتگی یا جایه گیره حس نشه، خشاب رو در بیارید و از سوراخ لوله نور ته خشاب رو ببینید تا از سلامت خانها مطمن شید،
در مرحله سوم گیجه هوا رو چک کنید بالای ۱۰۰ بار باشه، خوده گیج و مخزن جایه ضربه نداشته باشه خراش اشکالی نداره
در مرحله چهارم تفنگ رو بدون ساچمه مسلح کنید و با گرفتن گلن و چکاندنه ماشه تفنگ رو بحالت عادی برگردونید، در این مسیر خوب دقت کنید تا صدای اضافه نشنوید و همه چی به نرمی کار کنه،
در مرحله پنجم به داخل لوله فوت کنید چون سیستم بخاطره وکیوم بستست نباید هوا رد شه.
در مرحله ششم تفنگ رو بدون ساچمه مسلح کنید و روی ضامن قرار دهید، ماشه باید کاملا سفت و بی حرکت شه در صورت تکون خوردن مطمن باشید بخوره زمین شلیک میکنه
در مرحله هفتم و اخر تفنگ رو از ضامن خارج و دست خودتونو جایه خشاب بزارید و شلیک کنید، نباید زیره دستتون برخورده هوا حس شه . مرحله پنجم و هفتم جهت برسیه سلامته اورینگهاست.
تفنگ بعده این هفت مورد سلامته و مبارکتون باشه
وقتي ميبينم دوستان زيادي به دمبال اورينگ هستند
اين سوال برام پيش مياد كه راه علمي تر يا عملي تري براي بررسي اورينگ سلاح دسته 2 وجود ندارد
مبحث بعدي اينكه به نظر شما شرط استفاده از يك مخزن كامل و گرفتن گروپ و بعد خريد سلاح شرط معقولي است؟
سوال بعدي اينكه بعنوان يك مصرف كننده چقدر زير قيمت بخرم ؟ بسته به سال ؟ بسته به ميزان استفاده است؟
بسته به وجدان؟Khansariha (8)
یسری جان فکر نکنم فروشنده ای بزاره از تفنگش قبل از خرید گروپ بگیرید،
اورینگها وقتی تو تفنگ دست دوم باشه باید سالم باشه ، تست کن اگر سالم نبود به فروشنده بگو عوضشون کنه و بعد واسه خرید برو چون سابقه داشته موقع تعویض اورینگ، جای اون زخمی و وکیوم به صددرصد نرسه، پس یکی نگاه کن مخزنش بالای ۱۰۰ بار باشه و یکی اورینگها سالم باشن وگرنه شاید مشکلی بزرگتر از اورینگ باشه،
واسه قیمت ملاک خیلی دقیقی نیست، یکی از دوستان پنتر ۳۱ میخواد میدونم کی داره ولی ۲ میلیون قیمت روش گذاشته، که واسه کاربرش ۳۰۰ تومان هم نمیرزهKhansariha (8)
دوستان چرا اکثر تایپکها خاک میخورن؟
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع