انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: England vs Germany مقایسه صنعت تفنگ بادی دو کشور انگلیس و آلمان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام.قبل از هرچیز باید بگم من با ایجاد این تاپیک نمیخوام جنگ جهانی سوم رو راه بندازم قصدم از ایجاد این تاپیک مقایسه صنعت تفنگ بادی دو کشور انگلستان و المان هست.پس خواهشا دوستان نگن نمیشه و ربطی نداره قصدم مقایسه دو برند خواص نیست میخوایم تاریخچه تفنگ بادی دو کشور رو در موردش بحث کنیم و البته به معرفی شرکتهای معروف دو کشور در این زمینه بپردازیم.پیشاپیش از هرگونه کمکی در این زمینه استقبال میکنمKhansariha (8)
خوب قبل از هر چیز سری به تاریخچه تفنگ بادی میزنیم.شاید نشه گفت اولین تفنگ بادی جهان کی و کجا ساخته شد ولی در این شکی نیست که کشورهای اروپای مرکزی اولین صنعتگران در این زمینه بودند.قدیمی ترین تفنگ بادی پمپی در موزه استکهلم سوئد نگهداری میشود و قدمت ان به سالهای 1580 میلادی میرسدKhansariha (226)
به تدریج تفنگهای بادی امروزی در کشورهای صنعتی اروپا توسعه یافتند به گونه ای که در قرن 17 میلادی از تفنگ های بادی که با پمپ دستی شارژ میشدند برای شکار حیوانات استفاده نسبتا وسیعی میشد انها ساچمه هایی با کالیبر 30-50 را با سرعت هایی بالا شلیک میکردند و روز به روز بر طرفدارانشون افزوده می شد.کم کم ژنرالهای ارتش های اروپایی نظرشون به سمت این سلاح جدید جلب شد سلاحی که به باروت گرانقیمت نیازی نداشت و قدرتی مشابه و دقتی به مراتب بالاتر از تفنگ های سرپر ان دوره ارائه میکرد.اما سرانجام یک مخترع اتریشی سلاحی پمپی طراحی کرد که شاید بتوان انرا نقطه عطف تفنگ بادیهای امروزی نامید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این سلاح با کالیبر 46 در حالت فول لود قدرتی موثر تا 150 متری داشت.ارتش اتریش سریعا این سلاح را به تولید انبوه رساند و زبده ترین تیراندازان خود را مسلح به این سلاح کرد.گرچه این سلاح نیز محدودیتهای خود را داشت اما انقدر خوب بود که توانست در جنگهای ان دوره خصوصا جنگهای ناپلئونی ضربات مهلکی بر حریفان اتریش وارد کند.اما شاید یکی از مهمترین دلایل برتری این سلاح نسبت به سلاح های باروتی ان دوره عدم وجود دود ابر مانند هنگام شلیک و درنتیجه عدم شناسایی فرد هنگام تیراندازی بود.
جالب است بدانید کشورهای فرانسه-اتریش-ژاپن به وسیله این سلاح رسته های تک تیرانداز ایجاد کرده بودند.متاسفانه نشت هوا و ترکیدن مخزن از مشکلات اساسی این نوع تفنگها در ان موقع محسوب میشد.

رشد و توسعه این صنعت در قرن 18 ادامه پیدا میکند و به تدریج وارد تمام اروپا میشود.نکته جالب ایجاست که تکنولوژی سلاح فنری هنوز ایجاد نشده و در اواسط قرن 19 یعنی در سال 1840 اولین تفنگهای فنری به شکل امروزی تولید شدند که این بر خلاف تصور عموم هست.{یعنی فنری خدای تکنولوژی هستKhansariha (219)Khansariha (219)}

عکسی از اولین تفنگهای فنری ساخته شده:

در اواخر قرن نوزده یعنی سالهای 1890-1900 در دو کشور رقیب همیشگی{المان-انگلستان}اتفاقات مهمی در زمینه تفنگ بادی روی میدهد انگلیسی ها اولین مسابقات تیراندازی رو با تفنگهای پمپی ترتیب میدهند و المانها شروع به ساخت تفنگهای بادی فنری کرده اند.خوب دو کشور صنعتی بزرگ یعنی پروس{المان}-بریتانیا سالهاست وارد رقابتهای منطقه ای شدن و صنعت دو کشور و در نتیجه صنعت نو پای سلاح بادی هم از این امر مستثنی نیست.

سلاح Eisenwerke المانی ساخته شده اواخر قرن 19:

اروپا وارد قرن بیستم میشود و دو کشور المان و انگلیس طلایه دار رشد صنعتی در جهان شده اند و هر کدام سعی در عقب راندن حریف دارند.
تفنگهای بادی تا کنون عموما بدون خان ساخته میشدند اما در سال 1905 شرکت اسلحه سازی کوچکی در بیرمنگام انگلیس با نام{Birmingham Small Arms company} یا همون bsa خودمون تصمیم به تولید یک تفنگ بادی خاندار یا رایفل میگیرد و سلاحی زیرتاشو با لوله ای خاندار میسازد که جهشی نوین در صنعت تفنگ بادی ایجاد میکند که ماندگار خواهد شد.

سلاح زیر تاشو ساخت bsa در سال 1905 که از لوله خاندار بهره مند بود:

این سلاح بی اس ا رو میتوان اولین سلاح فنری مدرن نامید.

المانها نیز سریعا این تکنولوژی رو در سلاح هاشون به کار بردند و سلاح های خاندار و با دقتی ساختند.چیزی که انگلیسی ها اختراع کردند المانها به نحو احسن روی سلاح هاشون به کار بردند تا جایی که در زمینه سلاح های فنر پیستونی گوی و میدان رو از رقیب ربودند.کم کم جنگ جهانی اول از راه می رسد و 2کشور بزرگ به جان هم می افتند.قبل از جنگ در المان نهال برخی از کمپانیهای معروف مثل وایرخ - والتر و دیانا ایجاد شده منتها جنگ و عواقب ان باعث ایجاد چندین سال رکود در این صنعت میشود.پس از جنگ و با توجه به شکست المانها و سعی کشورهای پیروز در تنظیم کردن صلحنامه ای با شرایط تحقیر کننده و سخت برای المان-این کشور در کمال نا باوری و با خود اتکایی صنعتی در عرض 20 سال دوباره به یک قدرت طراز اول تبدیل میشود.اقتصاد المان رونق پیدا کرده و از شرایط سخت عبور میکند.در این میان شاید بتوان صنعت تفنگ بادی المان را یکی از پر شتابترین صنایع المان نام برد.کپانیهای معروف یکی پس از دیگری شکل میگیرند.در همین حال رشد چندانی در صنعت تفنگ بادی انگلیس نمیتوان مشاهده نمود هنوز هم bsa در انجا یکه تازی میکند با تولیداتی محدود.
المانها تا سالهای قبل از شروع جنگ دوم جهانی تبدیل به یکه تاز عرصه تفنگ بادی شده اند و تولیدات خود را به اقصی نقاط جهان صادر میکنند.

شروع جنگ جهانی دوم دوباره صنعت تفنگ بادی دو کشور را به حالت تعلیق در می اورد اکثر کارخانه ها مجبور به تولید تجهیزات نظامی برای کشورهای درگیر میشوند.پس از جنگ صنعت سلاح های بادی دو کشور وارد مرحله جدیدی میشود.کشورهای پیروز شروع به غارت کردن علم و صنعت المان میکنند و صنعت سلاح بادی هم از این امر مستثنی نبوده و انگلیسی ها تجهیزات اساسی را با خود به کشورشان میبرند و با کمک مهندسین المانی خطوط تولید جدیدی برای خود ایجاد میکنند.بعنوان مثال بریتانیا سلاح دیانا تولید میکند Khansariha (290)Khansariha (290)Khansariha (367)
دوباره المانها با قوانین و تحریمهای صنعتی شدید روبرو هستند قوانینی که خصوصا صنعت نظامی المان را هدف قرار داده و در نتیجه المانها را از تولید سلاح گرم و حتی سلاح های خاندار باز میدارد.در نتیجه تا سالهای نزدیک به 1960 المانها تمامی تلاش خود را برای ساخت سلاح های بادی به کار میبرند و ملغی شدن قانونی که اجازه تولید سلاح خاندار را به انها نمیداد خبر بسیار خوبی برای انها شد تا با تولیدات جدید خود دوستداران تفنگ بادی را شگفت زده کنند وایرخ- دیانا-انشوتز هرکدام برای خود برندی درجه یک محسوب میشوند در سالهای بعد برنامه های انگلستان نیز منجر به سربراوردن غولهای جدیدی در زمینه تفنگ بادی میشود منتها اینبار از نوع بریتانیاییKhansariha (226)

ایرارمز tx200:کپی هوشمندانه از وایرخ 97 المانی هاست.گرچه در اون اثری از خلاقیت انگلیسی دیده نمیشه ولی سیاست انگلیسی ایجاب کرده تا مهندسین تمام تلاش خود را بر روی زیبایی ظاهری سلاح کنند.چون به این امر واقف بودند که خریداران سلاح در حالت عادی به هیچ وجه حاضر نبودند پول خودشون رو به یک وایرخ 97 انگلیسی بدن.ولی با این زیبایی منحصر به فرد شاید راضی بشن.

tx200:

hw97:

وبلی و ایرارمز تولیدات جدید خود را که اغلب کپی از روی مدلهای موفق المانیست روانه بازار میکنند.تا 1980 صنعت تفنگ بادی فنر پیستونی تقریبا به بلوغ خود رسیده است در این سالها مدلهای بریتانیایی رقابت تنگاتنگی با همتایان المانی خود دارند.اکنون مسابقه به سمت سلاح های پی سی پی میرود.جایی که بریتانیا صاحب سبک است و المان رقابت سختی پیش رو خواهد داشت.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر نام سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مجاز می باشد.

پایان قسمت اول
دوستان اشکالات رو ببخشید سعی کردم مطالب جذابی رو از سایتهای مختلف براتون قرار بدم.قسمت دوم انشالله مقایسه پی سی پی های دو کشور هست.ممکنه جایی تاریخی یا مطلبی رو اشتباه نوشته باشم بازم عذر میخوام.
نکته:دوستان یک نظر سنجی هم گذاشتم که بیشتر از جنبه فنی جنبه روانی داره.توی اون هم بی زحمت شرکت کنید.
واقعا نشد که فقط به یک تشکر ساده بسنده کنم و دست مریزاد از این تاپیک بسیار علمی و مفید.
آقا امیر ممنون از وقتی که برای تهیه مطلب میزارید، منم در حال زیر نویس کردن یه فیلم مستند به فارسی هستم در باره ی صنعت اسلحه سازی آلمان که وقتی کامل شد هم اینجا و هم توی سایتمون میزارمش برای تمام فارسی زبان ها،
جدا از صنعت تفنگ بادی بخواهیم بحث کنیم کمپانی هایی مثل هکلراندکوخ و والتر یا آنشوترز و صنعت پیشرفته آلمان اصلا قابل مقایسه با انگلیسی ها نیست و اونو میخوره اما انگلیسی ها هم نباید دست کم گرفت خود من محصولات زیبای انگلیسی رو به وایروخ های بی سلیقه ترجیح میدم واقعا این شرکت وایروخ همه چیش درسته به ج طراحی ظاهریش که آبرومونو برده خخخ
جالبه بدونید امریکا و برند های دقیق مسابقاتی و حت یگلوله زنی لولشون رو اکثرا کمپانی والتر و هکلرانکوخ که تقریبا نمیشه اینا رو مستقل دونست به دلیل ساختارشون، میسازن، کمپانی دایستات و آیر آرمز هم برای خانکشی تفنگ ها از تکنلوژی و خط تولید های اکثرا آلمانی بهره میگیرن ولی انگلیسی ها خیلی هنرمند تر تر از آلمانها هستند، آلمانها توی دنیا به هوش و دقت در ساخت و طراحی مشهورن، دلیل اینکه توی کشور آلمان این روحیه صنعتی وجود داره بر میگرده به ساختار فرهنگی و شهر نشینیشون و نظام آموزش و پرورش فنی و حرفه ای و قوی آلمان، توی کشور آلمان چون از قدیم سیستم تجارد و تولید و تخصصی نگری رواج داشته، وایسا اول اینو توضیح بدم، از قدیم مثلا مردم یه شهر یا منطقه کشاورز بودن و تخصصی کشاورزی میکردن و یه شهر صنعتگر و همینجوری صنعت ها و ضایف حرفه ای جدا از هم یه شهر دامدار یا .... برای همین از قدیم سیستم پیشرته تجارتی و بازرگانی شکل گرفته که نتیجش تولید تخصصی تر محصولاتی با کیفیت تر و جو رقابت همیشگی که باعث شد استاندارد تولیداد آلمانا به اینجا برسه، عامل دوم که گفتم نظام آموزش و پرورش که به شدت کاربردی هست و رویکرد فنی و کاربردی داره،توی تمام مدارس کارگاه های فنی وجود داره و از همون ابتدا آموزشی رو به دانش آموزا میدن که فردا بتونند چرخ صنعت رو بگردونن،هیچ ملتی جز آلمانا نمیتونستن پس از اون وضع اسفناک تورم اقتصادی پس از جنگ جهانی اول دوباره از زمین بلند بشن جز آلمان، در جریان پس از جنگ جهانی اول اینقدر این فرانسویا و انگلیسا به ما فشار آوردن و تحریم های اقتصادی و دزدیدن صنایع که نتیجش فلج شدن اقتصاد آلمان و بی ارزش شدن پول تاجایی که روایت میکنن برای خرید یه تخم مرغ باید سه برابر وزنش اسکناس میدادی،یا تعریف میکنن که یه زنه ناراضی بوده که چرا سبد پولشو دزدیدن پولاشو ریختن دور خخخخ
تا هبتلر اومد توی چند سال از یه کشور ضعیف جنگ زده یه ابر قدرت نظامی و صنعتی ساخت فکر کنم در باره ی صنعت نظام یو تانک و به خصوص زیر دریایی سازی آلمانا شندیدن که چه قدر جلو تر و سریع تر از باقی کشور ها به اینا رسیدن، وای چه قدر حرفام و جهت گیریام داره خارج از موضوع میشه ببخشید، یه جک بین فرانسویا رواج داره که میگن یه فرانسوی یه انگلیسی و یه آلمانی بهشون ماموریت میدن که برن در باره فیل تحقیق کنن فرانسویه بعد از یه هفته 100 تایی صفحه تهیه میکنه عنوانش مینویسه همه چیز در باره ی فیل
انگلیسیه یه ماه یوقت میزاره یه 200 تا صفحه تهیه میکنه عنوانش مینویسه مرجع کامل اکوازیکی و رفتاری فیل و کلی میگزره خبری از آلمانیه نمیشه پس از یه سال پیداش میشه 500 تا صفحه تهیه میکنه عنوانش مینویسه مقدمه ای بر شاخت فیل خخخخ
کلا دقت و نگرش آلمانی ها رو توی همین جکی که فرانسویا ساختن میتونیم ببینیم که بعد از این همه وقت تازه گفته مقدمه ای بر شناخت فیل و مثل اون دوتا ادعای کامل بودن تحقیق نکرده، درسته یه جکه ولی ذهنیت سایر اروپایی ها رو در باره آلمانا نشون میده،
او چون آلمانا مقوله تفنگ بادی و پی سی پی رو بیشتر از نظر دقت روش کار کردن زیاد توی شکاری ها وقت نزاشتن و تمرکز خودشونو گزاشتن که توی دقت سر آمد باشن نمونش شرکت هایی مثل وایرو و دیانا و انشوتز و والتر و امثال اینها و شکی نیست اگه شرکتای آلمانی بخوان توی زمینه تفنگ های ژول بالا هم فعالیت کنند کسی خاک پاشونو هم جمع نمیکنه، مثلا همین والتر دو میناتور فکر میکنم قویترین تفنگ رگلاتور دار باشه،
سلام
بسیار عالی لطفا ادامه بدید خصوصا از تاریخچه تولید سلاح بادی در ایران! در صورت وجود هم مطلب بذارید
یاعلی
امین جان ممنون از این تاپیک و مطالب جالبی که جمع اوری کردین.Khansariha (8)

راستش من تو بحث بادی اونم فنری یه تفنگ رو واقعا دوست دارم که داشته باشم اونم ایرآرمز پرواسپورت هست که ترکیب فوق العاده ای از زیبایی و کیفیت و دقت و البته انگلیسی!! هست.
صرفنظر از این قضیه علیرغم اینکه انگلیس جزو کشورهای صاحب سبک و نام در زمینه تولید سلاح بوده و هست مسلما تکنولوژی و مهندسی آلمانی چندین دهه هست که در دنیا جایگاهش مشخصه. بنابراین من هم عقیده دارم برتری کلی با محصولات آلمانی هست و انگلیسی ها باید به تک ستاره هاشون دلخوش باشن.Khansariha (8)
امین جان ترکوندیا! دستت درد نکنه.
با اون نتیجه گیریت هم خیلی حال کردم که گفتی:
"یعنی فنری خدا تکنولوژی هست" خخخـ!
راستی من دو مورد تو ذهنم هست:
ا-یعنی دیگه شاخ فنری های انگلیسی همین ایرارمز هست؟
2-تنها چیزی که باعث شد من برای چند ثانیه(فقط چند ثانیه) در انتخاب گزینه فکر کنم سیاست جدید شرکت های آلمانی(علی الخصوص دیانا) مبنی بر کاهش قیمت و سرعت بخشیدن به پروسه تولید است که منجر به افت کیفیتی شده.
این وایرخ هم اگر یکمی به خودش فشار بیاره و دو تا طرحی بهتر بکنه چیزی ازش کم نمیشه!
ممنون از لطف دوستانKhansariha (8).در مورد سوال امیر حسین باید بگم که بله معروفترین فنریهای انگلیسی از کمپانی ایر ارمز هست.
و در مورد بحث کیفیت سلاح های المانی باید بگم بخشی از این ویژگی مدیون طراحی دقیق و درست هست و بخش مهمتر مربوط به متریال به کار رفته در تولیدات المانی هست.به نظر من طراحی انگلیسیها شاید به پای المانی ها برسه ولی از لحاظ متریال هنوز از المانها عقب هستند.
و اما انشالله به زودی به مقایسه پی سی پی های دو کشور خواهیم پرداخت اونجاست که طرفداران انگلیس میتونن امیدوار باشند چون چنتا کمپانی طراز اول جهانی دارنKhansariha (8)
اين ارسال من ربطي نداره به موضوع تابيك ولي راسيتش نتونستم حرف دوستمون رو كه كفته بود:هيتلر دمش كرم امد هرجي يهودي بود رو سوزوند:رو از ذهنم خارج كنم و بي تفاوت باشم هيتلر صدهاهزار انسان رو سوزوندكه دينشون يهودبود!!! كجاي اين موضوع قابل ستايشه؟؟؟ميدونيد جرا سردر سازمان ملل نوشته شده:بني ادم اعضاي يكديكرند كه در افرينش زيك كوهرند!!! خيلي ميخواستم راجع به كرامت انساني صحبت كنم ولي... بيخيال قضاوت با شما دوستانKhansariha (226)
البته رو سر در سازمان ملل همچین چیزی نوشته نشده و این فقط از اون شایعاتی هست که ما دوست داریم باور کنیم!!

ولی با انتقاد به جاتون موافقم و همین الان اون پست ویرایش میشه.کرامت انسانی چیزی نیست که به نژاد و مذهب و رنگ افراد بستگی داشته باشه.Khansariha (8)
(2013-01-27 03:50 PM)MarksmanM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته رو سر در سازمان ملل همچین چیزی نوشته نشده و این فقط از اون شایعاتی هست که ما دوست داریم باور کنیم!!

ولی با انتقاد به جاتون موافقم و همین الان اون پست ویرایش میشه.کرامت انسانی چیزی نیست که به نژاد و مذهب و رنگ افراد بستگی داشته باشه.Khansariha (8)

البته من هم در مورد سازمان ملل به شنيده هام بسنده كردم و يه كمي شك داشتم ولي اصل شعر كه ديكه شايعه نيست!Khansariha (8)ممنون
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع