انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: trigger control-کنترل ماشه
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام و احترامKhansariha (8)
[تصویر: 13747325131.jpg]
در وضعیت(A) کششی مستقیم وقابل قبول را مشاهده می کنیم که انحراف لوله تفنگ را در پی ندارد

در وضعیت (B) کشش ماشه با زاویه باعث میشود که بخشی از فشار اعمال شده به ماشه در جهت انحراف تفنگ به یک سمت استفاده شود، مثلا برای من که راست دست هستم این گونه کشش زاویه دار ماشه باعث انحراف لوله تفنگ من به سمت راست می شود و در چپ دست ها برعکس اتفاق می افتد و بنابر تجربه ناچیز شخصی ام وقتی ماشه اسلحه ام سفت بوده ونیروی زیادتری برای چکاندن می طلبیده این انحراف لوله تفنگ بیشتر پیش می امده استKhansariha (48)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نام خدا
با عرض سلام واحترام خدمت دوستانKhansariha (8)
دو تصویر زیر حاوی دو تمرین ساده برای کنترل و کشش صحیح ماشه می باشد که براحتی و بدون نیاز به وسیله خاصی در همه جا قابل اجراست
[تصویر: 13753343151.jpg]
[تصویر: 13753343152.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و یک تمرین دیگه برای بررسی میزان لرزش و یا انحراف تفنگ در هنگام کشش ماشه ، به گونه ای که در هنگام کشش تمرینی ماشه، لرزش ویا افتادن شیئ که قرار داده شده برروی اسلحه (در این عکس شیئ مذکورسکه می باشد)برای ما مشخص میکند که اشتباه ما در کشش ماشه اسلحه ما را به کدام سمت متمایل می کند البته در این عکس از کلت استفاده شده که ما میتوانیم از سلاح های بادی خود و اشیائ متناسب با آن استفاده کنیم
[تصویر: 13753343153.jpg]

شاد باشیدKhansariha (256)
سلام واحترامKhansariha (8)
یک وسیله ساده برای تمرین کشش و کنترل ماشه ، شما به جای خشاب بکار رقته در این عکس از چوبی که از نظر فرم ظاهری با تفنگ خودتان همخوانی دارد استفاده کنید
[تصویر: 13840799111.jpg]
دوستان یکی از مهمترین نکات در تیراندازی دقتی همین مسئله هست و واقعا جای توجه بیشتر داره.امتحان کنید ببینید مخصوصا تو فواصل بالاتر اصلاح ماشه کشی چه قدر روی گروپ تاثیر داره.همین طور اصلاح و تنظیم خود ماشه و نیروی کشش اون.Khansariha (8)
دوستان
دیاگرام تصحیح خطای ماشه کشی رو ادیت کردم و اینجا قرار میدم
نحوه عملکرد هم تمایل شلیک از مرکز هدفگیری به سمت همون از بخش از دیاگرام و تصیح خطای ناشی از شلیک هست
اگه هم کاستی داره اساتید مرحمت بفرمایند تا تصحیح کنم

[تصویر: 14161424632.jpg]
با سلام
برای چپ دست ها میشه برعکس این به غیر از بالاترین و پایین ترین مورد؟
(2014-11-16 05:07 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
برای چپ دست ها میشه برعکس این به غیر از بالاترین و پایین ترین مورد؟
دوست عزیز
در این زمینه موردی در فروم مربوطه بیان نشده بود
واین خود بیانگر این است که طبق فرمایش شما با قرینه این دیاگرام میشه به نتیجه چپ دست رسید
سلام پیرو حرفهای اقا اشکان که ماشه کشی با نوک انگشت باید بگم این کشش معمولا در سلاح دوشکا بهترین روش و از جمله تنها راهیه که میشه با دوشکا با نوک انگشت هر دو دست تک تیر شلیک کرد البته میشه با یه دست تک انداخت اما باید تمرین زیادی داشت .
خب حالا چرا تک تیر؟
میدونید چرا تک تیر؟ اگر با اسلحه دوشکا که کالیبر 12/7 هست بتونی تک شلیک کنی به جرات میگم در هر فاصله ای باشه تیر رو تیر میزنه من خودم شلیک کردم و میدونم چقدر دقیقه فقط باید اصول تیراندازی با این اسلحه رعایت بشه.
واگر از داخل ماشه بکشی چی میشه؟
اگر از داخل انگشت ماشه بکشی در اسلحه دوشکا تا بخوای ماشه رو رها کنی 2 فشنگ شلیک میکنه چون اسلحه دوشکا خودکاره و چیزی به اسم تک تیر نداره شما انگشت بزار رو ماشه یک خشاب رو از 30 ثانیه کمتر خالی میکنه خشابشم 250 تاییه.
ببخشید اگر تاپیک رو به بیراهه بردم اما اصول ماشه کشی در اسلحه ها با هم فرق میکنه منم این اسلحه به ذهنم رسیدKhansariha (8)
یا علی.
دقیقا درسته صحبتهای دکتر عزیز و سایر دوستان
کلا در تیر اندازی ما رها سازیه ماشه داریم نه چکاندن یا کشیدن ماشه
دقیقا انگشت از بند اول خم شده و عمود بر ماشه قرار میگیره و دقیقا تپل ترین قسمت بند اول انگشت اشاره ماشه رو لمس میکنه رها سازس ماشه بعد از گرفتن خلاصی ماشه و به شکل فشار یکنواخت باشه و فشار آوردن به شکل کشیدن، ضربه زدن و هیجانی چیزی جز لرزش بیشتر رو به همراه خودش نداره در کلاسهای آموزشی بیشترین وقت صرف آموزش رهاسازی ماشه به کار آموز میشود
بعد از رها سازی نوبت به کنترل تنفس میرسه و بعد از اون نوبت به هماهنگی تنفس و رهاسازی ماشه و در آخر برای تیر اندازهای حرفه ای کنترل ضربان قلب با استفاده از تکنیکهای تنفسی و رهاسازسی ماشه بین دو ضربان
upKhansariha (48)
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع