انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بررسی قایق های بادی موجود در ایران و مکان های مناسب برای قایق سواری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3
سلام
تو ایران بیشتر قایق های بادی مارک اینتکس چین موجود هست. که نسبت به قیمتش کیفیت قابل قبولی داره. مدل های گرونتر اون قابلیت نسب موتور بنزینی و موتورهای برقی (با باطری) رو هم دارند. لازم به ذکر مارک های با کیفیت تر و گرونتر هم تو منیریه هستند.
قایقهای اینتکس مناسب امواج خروشان نیستند. قایق های امواج خروشان کیفیت بسیار بالایی دارند و در برابر ضربات سخت و برخورد به تخته سنگ و .. مناسب هستند. قایق های اینتکس در سه رده کلی ارائه می شوند. استخری (که کوچکتر و آسیب پذیر تر هستند)، دریاچه ای و دو مدل گرونتر و با کیفیات تر در بنادر و نقاط کم موج و اسکله های دریایی هم قابل استفاده هستند.
من این مدل رو دو ساله دارم. فکر می کنم محکمترین و گرونترین مدل اینتکس هست:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عیب اصلی این قایق سنگین بودن و حجیم بودنش هست. تقریبا کل صندوق غقب ماشین رو می گیره. و علت اصلی حجم و وزن بالاش اینه که کفی از جنس پی وی سی خشک داره که برای ماهیگیران بویژه خوبه چون امکان ایستادن در اون وچود داره. در ضمن مزایای دیگری همچون چند لایه بودن بدنه، داشتن 4 مخزن هوای جداگانه و یک مخزن کوچک در کف که با سوراخ شدن یکی باد بقیه خالی نمی شه و... هست.
تا حالا تو سد طالقان(البته تو خود سد ممنوعه و گوشه کنارا باید قایقرانی کرد و امسال شدت آب به حدی بود که یر خلاف سال گذشته به سختی امکانش بود)، دریاچه اوان، دریاچه ولشت و دریای خزر البته وقتی موج نبوذه ازش استفاده کرده ام. دوستان اگه تجربه ای از قایق سواری و مکان های مناسب دارند لطفا بیان کنند. در ضمن من معمولا از جلیقه نجات هم استفاده می کنم. اوایل می خواستم موتور هم برای قایق بگیرم که از 500 تا 1500 قیمت داره (البته هنه چینی هستند) اما به خاطر بودجه و کمبود مکان در اتومبیل برای حمل و نقل فعلا منصرف شدم.
در صورت استقبال و تمایل دوستان در پست های بعدی چند عکس هم قرار می دم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وسطی اوانه دو تای دیگه طالقان. پارسال گرفته شده.
من خیلی وقتا از این که این مدل رو خریدم پشیمون می شم چون وزن و حجمش تقریبا دو برابر ستگین ترین مدل دیگه مارک اینتکس هست و تو دریاچه و آب آرام فرق زیادی با هم ندارند. اما تو تعطیلی یک ماه پیش که رفتم طالقان فشار و جریان آب اصلا با سال قبلش قابل مقایسه نبود. تقریبا در جاییکه رودخونه به دریاچه سد می رسه قایق رو تو آب انداختیم. با وجود این که تو قسمت کم عمق بودیم اصلا کنترلی رو قایق نداشتیم. یک دلیلش هم پاروهای کوچک قایق هست که تو جریان آب اصلا کارآیی نداره. من جدن نگران شده بودم چون تو آب پر درخت و ... بود در واقع آب امسال خیلی بالا آمده بود. چند بار خوردیم به درخت ها و گیر کردیم و همش نگران پاره شدن قایق بودم ولی به خیر گذشت و نشون داد واقعا بدنه محکمی داره. در کل مدل زیر هم مدل خوبیه و اگه کسی خواست بگیره هم قیمت و هم حجم و وزنش مناسبتره:
سلام
من هم دوسه سالي هست چلنجر3 دارم و خيلي ازش راضي هستم.
جاهاي زيادي رفتم .طالقان،ساوه،درياي خزر قايقراني كردم و حتي رودخانه هم بردمش.
در كل اونو پيشنهاد ميكنم و بايد هميشه از جليقه استفاده كرد .
اين هم لينكش: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
من قصد خرید قایق بادی برای تحمل وزن 150-200 کیلو ( دو نفر ) دارم و 300 هم که عالیه
زیاد مشکل مالی ندارم تا حدود 500-800 تومن میتونم هزینه کنم
اما شرایطم:
1- برای محیط نیزار آب شیرین استفاده میکنم، جریان اب وجود نداره، اما گاهی اوقات شدت باد زیاده ولی اهمیتی برام نداره چون قایق بادی رو میبندم به نی ها
2- ترجیحا دو بزرگسال و یک بچه بتونن از اون استفاده کنن یعنی حداقل قدرت تحمل 250 کیلو رو داشته باشه
3- دستم برای هزینه کردن بازه اما هزینه منطقی، یعنی اگه قراره بین دو محصول با اختلاف قیمت 200 تومن انتخاب کنم ، کیفیتشون در حد 200 تومن فرق داشته باشه
4- شهرستان هستم، دسترسی به تهران هم دارم، قایقی که پیشنهاد میکنید رو از کجا بگیرم قابل اعتمادتر و مناسب تره؟
5- قایق های بادی با بدنه پی وی سی 3لایه رو قبلا امتحان کردم، مشکلی با نی ها وجود نداره یعنی اونقدر بدنه اونها مستحکم هست که سوراخ نشه اما دو مدل قایق استخری و دریاچه ای رو که استفاده کردم توی همون استفاده اول چسبشون باز شد و تجربه بدی شد واسم، پس چیزی رو میخوام که بعد 2-3 سال وسط اب مجددا چسبش باز نشه

ممنون میشم با حوصله و اطمینان کامل راهنمایی کنید که وسط آب خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد :D
دوست عزیز پیشنهاد میکنم قایق بادی EXCURSION اینتکس مدل 3 یا 4 بگیرید من خودم مدل 3 دارم .در مورد قایق های مارک اینتکس معمولا هر چند نفر ظرفیت میزنه باید یکی کم کنید .

در مورد کف قایق و سوراخ شدن و ... من یک راه حل دارم که واقعا برای خودم عالی جواب داده و هرچی نی تیز از کف آب به قایق بخوره تاثیر نداره .

ببین دوست من راحت میری مغازه های چادر فروشی و خیمه و ... را سر میزنی مثلا در تهران از سمت سرچشمه یه خیابان هست به سمت میدان توپخانه میره و اولش یه سری چادر دوزی و چادر فروشی هست .بعد دنبال یه جنس برزنت خوب و ضخیم میگردید مثلا من خودم از این برزنت های رنگی گرفتم که روی این کامیونهای ترانزیت هست .رنگ های مختلف داره و یه سمت براق هست و یه سمت برزنتی و پلاستیکی .

حالا اندازه میگیرید و قد قایق میگیرید و دورشو دور تا دور سوراخ میکنید و طناب رد میکنید که خود این مغازه ها طناب بافته شده به رنگ سفید دارند .

حالا هر زمان خواستید از قایق استفاده کنید راحت اول این کاور را پهن میکنید و بعد قایق را روش باد میکنید و بعد هم طناب را میکشید تا کاور دور تا دور قایق را بگیره .دیگه حتی میخ و چاقو هم به سختی میتونه سوراخش کنه .

یه عکس هم براتون قرار میدم که مربوط به 7 سال پیش هست :

عالی بود، من هم اتفاقا همین نظر رو برای کف قایق داشتم
فرق این مدلی که گفتید با سایر مدل ها چیه؟ کیفیتش بهتره؟ کاملا مطمئن هستید؟ چون سایر دوستان مدل دیگه ای پیشنهاد داده بودن و از طرفی این مدل دریاچه ای هست و نمونه ای که در ابتدای تاپیک معرفی شد ظاهرا مدل دریایی هست که احتمالا باید مستحکم تر باشه
من از این مدل برای ماهیگیری در دریاچه و مرداب استفاده میکنم و حمل و نقلش هم راحت هست چون کاملا جم میشه .
بطور کلی از این قایقها نمیشه در دریا استفاده کرد و برای دریا شما حتما نیاز به قایق موتوردار دارید .

با قایق پارویی نمیشه در دریا رفت و پدرتون در میاد .

مدل اول تاپیک هم خوب هست ولی باید دید وقتی جم میشه چقدر میشه .این قایق من به راحتی در ماشین یا صندوق عقب جا میشه .

هرچی قایق بزرگتر میشه پارو زدن و کنترلش سخت تر میشه و من برای همین مدل 3 نفره یا 4 نفره را پیشنهاد دادم .

بنظر من همراه قایق حتما از این پمپ های بادی شارژی هم بگیرید که هم باتری دارند و شارژ میشوند و هم میشه به برق یا باتری ماشین زد .

من خودم این مدل را دارم :

این مدل هم بنظرم خوبه و قویتر هست :

این هم 2 سایت برای خرید :

یه قایق مارینر 3 سفارش دادم با پمپ برقی
ظاهرا قایق های سری مارینر از لحاظ تحمل فشار، نسبت به سایرین قوی ترین هستن، برای کسب اطلاعات دقیق هم بهتره به خود سایت اینتکس خارجی مراجعه کرد و کاتالوگ محصولات رو دانلود کرد
اطلاعاتی که توی فروشگاه های ایرانی درج شده کاملا دروغ و اشتباهه
قایق رسید اما سایزش خیلی خیلی بزرگه، پمپ های برقی که با باطری ماشین کار میکنه هم اصلا کارایی نداره عملا قدرت لازم برای باد کردن رو نداره باید دستی میخریدم
فکر کنم کنترل این قایق توی اب خیلی سخت باشه، جای تکیه گاه برای کمر هم نداره که خودش مصیبته، در کل نسبت به قایق های مدل چلنجر فکر کنم واقعا استفاده از اون عذاب اور باشه :(
صفحه ها: 1 2 3
لینک مرجع