انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقایسه ar6 & sumatra & air renger
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
سلام گفتم شاید بد نباشه چنین تایپیکی ایجاد بشه تا ببینیم نظرات دوستان در باره این سه پی سی پی قدرت بالا چیه و هرکدوم چه برتری هایی نسبت به یک دیگه دارند

evanix ar6

[تصویر: Picture_1097z1.jpg]

[تصویر: evanix_ar6_22_006.jpg]

sumatra

[تصویر: Sumatra_2500_500cc_Sumatra_22_500_rifle_1.jpg]

[تصویر: 38759919562359386276510_1_.jpg]

daystate air ranger

[تصویر: daystateAirRanger2_700.jpg]

[تصویر: Air_Ranger_001.jpg]
قيمت اين 3 تا در چه حدودي هست دوست من ؟. اگه بحث قيمت نباشه مسلما دي استيت .
به نظر من دی استیت از همه لحاظ بهتره واصلا قابل مقایسه با اون 2مدل نیست .موضوع قیمت دی استیت که به دلایلی خیلی بالا تموم میشه .اگر روابط سیاسی تعدیل بشه که بالاخره میشه .قیمت دی استیت خیلی پائینتر از چیزی که الان تو ایران قابل دسترسی وارد بازار میشه
با عرض پوزش از دوستان دلیل این برتری را میشه توضیح بدید .چون میخواهیم اینها رو علمی بررسی کنیم لطفا فاکتور قیمت را فعلا کنار بگذارید ،(منم که خفن پولدار !!) بنده اصولا اشنایی تخصصی با پی سی پی ندارم مثلا همیشه فکر میکنم مالتی پمپ بهتر میتونه عمل کنه یا فنری قابل اطمینان تره .هر کدام از این تفنگ ها با یکبار شارژ مخزن چند تیر شلیک میکنند ایا سرعت خروجی متفاوتی ارایه میدهند؟یک کپسول شارژ که باید دنبالتان باشد چندبار مخزن هر کدام را فول میکند ؟ اگر کپسول نداشته باشیم ایا استفاده از تلمبه عملی است ؟یا باعث انصراف از استفاده میشود ؟
دی استیت از نظر قدرت .دقت .زیبایی.کیفیت ساخت .ثبات شلیک . وزن ماشه ونوع خشاب از دو مدل دیگه خیلی بهتره
مهمترين دليل برتريش ( دي استيت ) به نظر من كشور سازنده اش هست .
دوستان بهتر هستش مشخصات هر سه مدل نوشته بشه تا دوستان بهتر قضاوت کنن Khansariha (172)
ژول...
[تصویر: may08shooting_007.jpg]
شاید تنها ایراد دی استیت وزن 4کیلوگرمیش باشه که با بالانس خوبش قابل چشم پوشیه .البته پر کردن 500 سی سی 250بار هم باید در نظر گرفت
من یه سری مشخصات و خصوصیات سوماترا رو میذارم تا کاملا با این اسلحه آشنا بشین !!

اول از همه در مورد شارژ این اسلحه میگم :
با یه سیلندر 6لیتری که 300بار شارژ شده باشه تقریبا میشه 12 بار فشار سوماترا از 100 به 200 بار رسوند و میشه گفت با تلمبه کار بسیار دشواری هست چون مخزنی حدود 420-30 سی سی شارژ کردنش زمان بر و طاقت فرساست ...

فشارحداکثر برای کار 200 بار هست و بیشتر از 220 بار ممکنه باعث خرابی والو و اورینگهای تفنگ بشه و البته تا 600 بار احتمال انفجار مخزن وجود نداره

مشخصات ظاهری و فنی سوماترا به شرح ذیل میباشد :

1.قدرت حدود 100 ژولي با استفاده از ساچمه سام يانگ که قدرتي بيشتر از ar6 دارد .

2. تعداد شلیک در قدرت حدود 100ژول حداکثر 12 تیر و در قدرت متوسط 60 ژول حدود 40 تیر و در قدرت مينيمم 70-75 شليک هست که با توجه به امکان جبران افت فشار مخزن توسط ولوم قدرت این تعداد از تفنگهای معمولی بیشتر هست.

3. قابليت تنظيم قدرت در 13 حالت مختلف که کمترین اون حدود 20 ژول یا کمتر و در بیشترین اون حدود 100 ژول انرژی به ساچمه میده و ميتوان افت ساچمه رو در فشارهاي پايين 100 بار را جبران کرد و بنابراين برخورداري از شاتهاي بيشتر با سرعت و قدرت برابر .

4. کيفيت ساخت بي نظير و منحصر به فرد که هر بيننده اي رو متحير ميکند .

5. عدم شليک ساچمه از خشاب و در نتيجه استفاده بهينه از فشار مخزن و قرار گيري مناسب ساچمه در ابتداي لوله و خان .

6. خشاب 6تیر و استفاده از شيشه نشکن و مقاوم و روشن در قسمت جلويي خشاب که نوعي ايندکس محسوب شده که باعث مي شود داخل خشاب و تعداد تير باقي مانده رويت گردد .

7. قابليت خارج کردن سلاح از حالت مسلح و برگشت به حالت اول در صورت انصراف از شليک .

8. قنداق خیلی خوش ساخت و خوشدست و داراي قابلیت تنظيم جهت قرار گيري صحيح و راحت گونه .

9. برخورداري از لوله لوتار 61 سانتي .

10. قابلیت تنظیم حساسیت ماشه .

12.همونطور که در شکل میبینین دارای دو مخزن موازی هست که بعضیا اونو دوست ندارن .

این سلاح دارای معایبی نیز میباشد :

-ظاهری شبیه به سلاح شکاری که نمیتوان آنرا هر جایی برد به دلیل ظاهر غلط انداز .

-قسمت جلوی سلاح کمی سنگین میباشد که به نظر می آید کلا سلاح سنگینی است که با نصب دوربین مناسب این تعادل تا حد زیادی متعادل میشود .

اینم چندتا عکس از این سلاح
[تصویر: 13376990481.jpg]
[تصویر: 13376991551.jpg]
[تصویر: 13376992321.jpg]
[تصویر: 13376992931.jpg]
[تصویر: 13376993941.jpg]
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع